Data publikacji:

Hulajnoga dla 7-latka: jaka będzie najlepsza?


Hulajnoga kojarzy ci się z własnym dzieciństwem i sądzisz, że jest już niemodna? Nic bardziej mylnego. Ten typ pojazd znów stał się popularny, w szczególności wśród nastolatków, ale i pośród dzieci. Jaka hulajnoga dla 7-latka będzie odpowiednia? Sprawdź.
tata z dzieckiem

Hulajnoga dla 7-latka


Prezentując hulajnogę swojej pociesze, z pewnością wprawisz ją w zachwyt i zachęcisz do zwiększenia aktywności fizycznej na co dzień. Jednak jaki model kupić swojemu dziecku, aby posłużył mu długie miesiące, a nawet lata? Sprawdzisz to w naszym artykule. Jeśli jednak nie jesteś przekonany do zakupu, poznaj najpierw zalety posiadania hulajnogi.

Hulajnoga dla 7-latki - zalety

Posiadanie hulajnogi ma wiele zalet. Ten typ pojazdu jest doskonałą alternatywą dla jazdy na wrotkach czy rowerze. Może stać się także dziecięcą pasją. Ponadto ruch to samo zdrowie! Jazda na hulajnodze wpływa doskonale na kondycję oraz zapobiega powstawaniu nadwagi (bądź ją zmniejsza).

Masz obawy dotyczące tej formy poruszania się? Niepotrzebnie. To właśnie jazda na hulajnodze rozwija poczucie równowagi oraz koordynację ruchową. Jeśli jednak niepokoisz się, że twojemu dziecku może się coś stać, asekuruj je podczas pierwszych jazd. Nie zapomnij także o zaopatrzeniu swojej pociechy w kask, rękawiczki oraz nakolanniki, które zamortyzują ewentualne upadki.

Bez obaw, hulajnoga dla siedmiolatka nie jest niczym strasznym!

Hulajnoga dla 7-latka - na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze hulajnogi dla 7-latki kieruj się zarówno jej wiekiem, jak i wzrostem, gdyż dziecięce hulajnogi dostosowane są właśnie do tych dwóch parametrów. Przyjmuje się, że połączenie drążka powinno być niższe niż wzrost dziecka. Ponadto sprzęt powinien mieć regulowany drążek, aby ustawić odpowiednią wysokość bez większego problemu, dzięki temu posłuży dziecku przez wiele lat (będzie dostosowywać się do jego wzrostu). Zwróć także uwagę, z jakiego materiału wykonany jest pojazd - te wyprodukowane z aluminium posłużą nam dłużej.

Przydatnym elementem hulajnogi jest stopka, która pozwoli na pionowe przechowywanie/postawienie sprzętu. Jeśli jednak posiadasz mało miejsca w domu bądź chciałbyś, aby hulajnoga była łatwa do przenoszenia - wybierz wersję składaną, która jest bardzo poręcznym przedmiotem. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo swojemu dziecku, możesz wybrać także tę, która posiada odblaski.

A więc jaka hulajnoga dla 7 latka będzie odpowiednia? Sprawdź nasze propozycje w dalszej części artykułu.

Hulajnogi dla dzieci od 7 lat - propozycje

Interesuje cię dobra hulajnoga dla 7-latka? Zobacz nasze poniższe propozycje.

Hulajnoga Nils Extreme Hm230

Powyższy pojazd charakteryzuje nowoczesny design oraz materiał, z którego został wykonany: aluminium. Dzięki temu hulajnoga jest bardzo lekka i poręczna, ale także wytrzymała. Jej dużą zaletą jest zarówno stopka, jak i możliwość złożenia. Posiada ona hamulec na tylnym kole, który zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.
Hulajnoga Milly Mally Buster

Powyższy sprzęt to nasza kolejna propozycja. Została ona wykonana z aluminium oraz ze stali o zwiększonej wytrzymałość, dzięki czemu jest niezwykle lekka. Szeroki uchwyt oraz gumowe rączki zapewniają pewność w prowadzeniu sprzętu.
Hulajnoga Razor E100S Power Core

Inna hulajnoga dla dziecka 7 lat? Alternatywną dla tradycyjnej hulajnogi jest hulajnoga elektryczna, która również może być przeznaczona dla młodszych użytkowników, tak jak ta od marki Razor. Jest ona wyposażona w siedzisko. Na jednym ładowaniu można przejechać nawet 60 minut. Silnik napędza hulajnogę do prędkości nawet 17 kilometrów na godzinę.

Hulajnoga dla 7-latka: ranking najpopularniejszych produktów