Jak ćwiczyć mięśnie Kegla po porodzie?
Ćwiczenia mięśni Kegla stanowią również ważny element rehabilitacji poporodowej. Jeśli pozwala ci na to twoje samopoczucie, zacznij ćwiczyć już po 24 godzinach od wydania dziecka na świat.
Nie należy jednak tego robić, jeżeli trening powoduje ból albo wiąże się z występowaniem innych dolegliwości.
Ćwiczenia mięśni Kegla przy pomocy specjalistycznych urządzeń
A może zastanawiasz się, jak ćwiczyć mięśnie Kegla przy pomocy specjalistycznych urządzeń i akcesoriów? Oto kilka podpowiedzi.
Tak zwane kulki gejszy, zazwyczaj stosowane w celach zintensyfikowania doznań seksualnych, również mogą służyć do ćwiczenia mięśni dna macicy. Wystarczy zastosować je zgodnie z instrukcją, czyli wsunąć do pochwy, a następnie rozpocząć napinanie mięśni.
- Urządzenie do ćwiczeń dna miednicy
W sprzedaży są również specjalistyczne urządzenia przeznaczone wyłącznie do ćwiczeń mięśni Kegla. Umieszcza się je pomiędzy udami, 5-10 cm od dna macicy (wąska część powinna znajdować się z przodu ciała, rozwarta – z tyłu). Następnie należy starać się zaciskać urządzenie tak mocno, jak to możliwe. Dzienny trening trwa około 10 minut.
- Stożki dopochwowe do ćwiczeń mięśni Kegla
Wzmocnieniu mięśni dna macicy służą również stożki dopochwowe. Wkłada się do pochwy z odpowiednim obciążeniem, co powoduje samoczynny skurcz mięśni. Z czasem, gdy mięśnie staną się trochę silniejsze, obciążenie stożka należy zwiększyć.