Data modyfikacji:

Jak dobrze wyczyścić butelkę do karmienia dziecka?

Autor: Sylwia Stwora

Karmienie dziecka mlekiem modyfikowanym, a w późniejszym okresie również podawanie mu herbatki czy soku, wymaga każdorazowo używania nieskazitelnie czystej butelki. Podpowiadamy w jaki sposób wyczyścić butelkę, aby maksymalnie zadbać o higienę Twojej pociechy i uniknąć zatrucia pokarmowego.

Przede wszystkim staraj się zawsze myć butelkę bezpośrednio po nakarmieniu malca. Jeśli pozostawisz naczynie z resztką jedzenia na dłużej, pokarm zaschnie i będzie trudny do usunięcia. Pamiętaj także o dokładnym oczyszczeniu smoczka oraz akcesoriów, których użyłaś do mycia butelki. Całość myj pod gorącą, bieżącą wodą, używając płynu do naczyń oraz szczotki z elastycznym i sztywnym, ale miękkim włosiem.

Do dokładnego wyczyszczenia butelki do karmienia dziecka możesz użyć także ryżu. Nieugotowanymi ziarnami zasyp ok. 1/4 naczynia, dodaj płyn do naczyń i tyle wody, aby zakrywała ryż. Następnie potrząsaj butelką aż będzie czysta. Wylej zawartość i dokładnie wypłucz naczynie.

Jeśli chcesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu skwaszonego mleka, nałóż na nieużywaną szczoteczkę pastę do zębów i dokładnie wyczyść wnętrze butelki, a potem dokładnie ją wypłucz. Pasta pomoże także w przypadku przebarwień, podobnie jak kwasek cytrynowy lub papka z sody oczyszczonej i wody.

Przez pierwsze pół roku po urodzeniu dziecka, staraj się codziennie sterylizować butelkę do karmienia oraz pozostałe akcesoria. W tym celu raz dziennie wrzuć je do garnka z wrzącą wodą i gotuj przez 5-10 minut. Możesz też użyć sterylizatora, czyli urządzenia ze zbiornikiem i koszykiem do wypełniania wodą, w którym zmieści się do kilku butelek oraz smoczków. Do wyboru masz elektroniczną wersję parową (czyszczenie odbywa się pod wpływem pary wodnej w temp. 100 stopni C) lub model mikrofalowy (pojemnik wkłada się do mikrofalówki).

Kołdra dziecięca. Jaka dla niemowlaka? Jaki rozmiar?

Kołdra dziecięca. Jaka dla niemowlaka? Jaki rozmiar?

2020-11-02
Dobranie odpowiedniej pościeli i materaca do łóżeczka dla dziecka to dopiero połowa sukcesu na drodze do zapewnienia mu jak najwyższego komfortu snu. Istotne zn...
przyjaciele oglądają telewizję

Seriale dla młodzieży – najlepsze seriale dla nastolatków

2019-10-01
Każdy nastolatek uwielbia oglądać filmy i seriale! W artykule znajdziesz najlepsze seriale dla nastolatków. Dowiedz się więcej!
bajki dla przedszkolaków

Jakie bajki dla przedszkolaków? Ranking książek

2019-09-12
Podobno Albert Einstein powiedział: „Jeśli chcesz, aby twoje dziecko było inteligentne – czytaj mu bajki. Jeśli chcesz, aby było inteligentniejsze – czytaj mu więcej bajek”. Nie wiadomo, czy to rzeczywiście słowa wielkiego uczonego, jednak pozostaje faktem, że czytanie dzieciom ma wielką moc. Dowiedz się zatem, jakie bajki dla przedszkolaków są najbardziej polecane.
dziecko nie chce chodzić do przedszkola

Dziecko nie chce chodzić do przedszkola. Co robić?

2019-09-03
Pójście do przedszkola dla większości dzieci jest nową, wspaniałą przygodą. Niestety – nie zawsze tak jest. Nie brakuje maluchów, które za nic w świecie nie chcą rozstać się z mamą na kilka godzin, demonstrując swoje niezadowolenie poprzez krzyk i płacz. Dlaczego dzieci nie chcą chodzić do przedszkola i jak sobie z tym poradzić? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.
Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

2019-09-02
Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!