Data modyfikacji:

Jak ubrać dziecko na wyprawę do lasu?

Autor: Sylwia Stwora

Podpowiadamy, jak ubrać dziecko na wyprawę do lasu, aby zapewnić mu dobrą zabawę, a sobie spokój o jego zdrowie.

Leśny klimat, wbrew panującym poglądom jest bezpieczny, a tego typu wycieczki mogą być niezwykle korzystne dla naszego malucha.

Rodzice często zastanawiają się nad przeciwwskazaniami do zabierania maluchów do lasu. Jeśli zadbamy o odpowiednie zabezpieczenie dziecka, nie ma żadnych przeciwwskazań na takie wyjście. Za to jest plusów dużo, m.in. poprawa odporności i rzadsze infekcje, kontakt z przyrodą, relaks, odpoczynek, radość i zabawa. Leśne wyprawy są szczególnie zalecane dzieciom z chorobami serca oraz maluchom cierpiącym na zapalenia zatok.

Podczas przygotowań do wycieczki najważniejszy jest wybór odpowiedniego stroju. Nawet w gorące dni maluch powinien być odziany w odzież zakrywającą ciało, gdyż przebywając w lesie jest narażony na ukąszenia owadów. Bluzeczka czy sweterek powinny być lekkie i przewiewne, ale koniecznie z długim rękawem. Wskazane są także długie spodnie. Buciki powinny być zakryte. Nie wolno zapomnieć o skarpetkach. Najlepiej, aby strój był w jasnych kolorach, ponieważ umożliwili to rodzicom swobodną obserwację dziecka i wyeliminowanie ewentualnego kontaktu ze skórą malucha owadami i robakami. Strój powinna uzupełniać czapka z daszkiem, chustka lub inne okrycie głowy.

Niezbędne jest również posmarowanie malucha specjalistycznymi preparatami zabezpieczającymi przed kleszczami i komarami. Na rynku znajduje się wiele kremów i spray’ów dedykowanych małym dzieciom. Pamiętajmy jednak, że tego typu specyfiki zwykle mają określony czas działania, dlatego należy kontrolować, to ile czasu minęło od pierwszej aplikacji i w miarę zbliżania się wyznaczonej granicy, ponownie spryskać dziecko danym preparatem.

Po powrocie z wyprawy należy starannie obejrzeć dziecko, czy przypadkiem nie zostało ugryzione przez owady. Dokładnie sprawdźmy skórę głowy, okolice uszów, pachwiny, a także pępek.

Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

2019-09-02
Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!
dzieci

Pierwsze dni w przedszkolu – zasady

2019-08-28
O tym, że pierwsze dni trzylatka w przedszkolu mogą być bardzo trudne, wie doskonale każdy rodzic, które przeżył adaptację malucha do placówki. Sprawdź!
audiobooki

Najlepsze audiobooki dla dzieci. Jaki wybrać?

2019-08-19
Bajki na audiobookach można nazwać jednym z najlepszych wynalazków naszych czasów. Które audiobooki dla dzieci zagwarantują maluchowi najlepszą rozrywkę?
książki Jespera Juula

Książki Jespera Juula, które pomogą ci zrozumieć twoje dziecko

2019-08-02
Szukasz książek i poradników, które pomogłyby ci w przemyślany sposób kształtować relacje z dzieckiem i świadomie podejść do rodzicielstwa? Świetnym wyborem będą publikacje Jespera Juula – jego książki dla rodziców to kopalnia wiedzy o tym, jak radzić sobie z maluchem i z samym sobą w roli rodzica. Oto krótka lista publikacji podpisanych nazwiskiem Juula, które mogą cię zainteresować.
jak nauczyć dziecko czytać

Jak nauczyć dziecko czytać?

2019-07-31
Niektóre pociechy już od najmłodszych lat chętnie sięgają po książki, najpierw oglądając obrazki, a następnie poznając samodzielnie litery, podczas gdy inne potrzebują pomocy swoich rodziców. Zastanawiasz się, jak nauczyć dziecko czytać w domu, aby przygotować je do pójścia do szkoły? Znamy kilka sprawdzonych metod, dzięki którym wspólnie spędzony czas na poznawaniu alfabetu stanie się przyjemny i całkowicie bezstresowy!