Data publikacji:

Jak ubrać dziecko na wyprawę do lasu?

Autor: Sylwia Stwora

Podpowiadamy, jak ubrać dziecko na wyprawę do lasu, aby zapewnić mu dobrą zabawę, a sobie spokój o jego zdrowie.

Leśny klimat, wbrew panującym poglądom jest bezpieczny, a tego typu wycieczki mogą być niezwykle korzystne dla naszego malucha.

Rodzice często zastanawiają się nad przeciwwskazaniami do zabierania maluchów do lasu. Jeśli zadbamy o odpowiednie zabezpieczenie dziecka, nie ma żadnych przeciwwskazań na takie wyjście. Za to jest plusów dużo, m.in. poprawa odporności i rzadsze infekcje, kontakt z przyrodą, relaks, odpoczynek, radość i zabawa. Leśne wyprawy są szczególnie zalecane dzieciom z chorobami serca oraz maluchom cierpiącym na zapalenia zatok.

Podczas przygotowań do wycieczki najważniejszy jest wybór odpowiedniego stroju. Nawet w gorące dni maluch powinien być odziany w odzież zakrywającą ciało, gdyż przebywając w lesie jest narażony na ukąszenia owadów. Bluzeczka czy sweterek powinny być lekkie i przewiewne, ale koniecznie z długim rękawem. Wskazane są także długie spodnie. Buciki powinny być zakryte. Nie wolno zapomnieć o skarpetkach. Najlepiej, aby strój był w jasnych kolorach, ponieważ umożliwili to rodzicom swobodną obserwację dziecka i wyeliminowanie ewentualnego kontaktu ze skórą malucha owadami i robakami. Strój powinna uzupełniać czapka z daszkiem, chustka lub inne okrycie głowy.

Niezbędne jest również posmarowanie malucha specjalistycznymi preparatami zabezpieczającymi przed kleszczami i komarami. Na rynku znajduje się wiele kremów i spray’ów dedykowanych małym dzieciom. Pamiętajmy jednak, że tego typu specyfiki zwykle mają określony czas działania, dlatego należy kontrolować, to ile czasu minęło od pierwszej aplikacji i w miarę zbliżania się wyznaczonej granicy, ponownie spryskać dziecko danym preparatem.

Po powrocie z wyprawy należy starannie obejrzeć dziecko, czy przypadkiem nie zostało ugryzione przez owady. Dokładnie sprawdźmy skórę głowy, okolice uszów, pachwiny, a także pępek.

przyjaciele oglądają telewizję

Seriale dla młodzieży – najlepsze seriale dla nastolatków

2019-10-01
Każdy nastolatek uwielbia oglądać filmy i seriale! W artykule znajdziesz najlepsze seriale dla nastolatków. Dowiedz się więcej!
bajki dla przedszkolaków

Jakie bajki dla przedszkolaków? Ranking książek

2019-09-12
Podobno Albert Einstein powiedział: „Jeśli chcesz, aby twoje dziecko było inteligentne – czytaj mu bajki. Jeśli chcesz, aby było inteligentniejsze – czytaj mu więcej bajek”. Nie wiadomo, czy to rzeczywiście słowa wielkiego uczonego, jednak pozostaje faktem, że czytanie dzieciom ma wielką moc. Dowiedz się zatem, jakie bajki dla przedszkolaków są najbardziej polecane.
dziecko nie chce chodzić do przedszkola

Dziecko nie chce chodzić do przedszkola. Co robić?

2019-09-03
Pójście do przedszkola dla większości dzieci jest nową, wspaniałą przygodą. Niestety – nie zawsze tak jest. Nie brakuje maluchów, które za nic w świecie nie chcą rozstać się z mamą na kilka godzin, demonstrując swoje niezadowolenie poprzez krzyk i płacz. Dlaczego dzieci nie chcą chodzić do przedszkola i jak sobie z tym poradzić? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.
Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

2019-09-02
Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!
dzieci

Pierwsze dni w przedszkolu – zasady

2019-08-28
O tym, że pierwsze dni trzylatka w przedszkolu mogą być bardzo trudne, wie doskonale każdy rodzic, które przeżył adaptację malucha do placówki. Sprawdź!