Data modyfikacji:

Jak wybrać kurs językowy dla dziecka?

Autor: Sylwia Stwora

Znajomość języków obcych to w dzisiejszych czasach konieczność dla udanej kariery zawodowej w przyszłości. Z tego względu większość rodziców już we wczesnym wieku chciałoby zapisać swoją pociechę na odpowiednie zajęcia. Podpowiadamy, jak wybrać kurs językowy dla dziecka.

Przede wszystkim powinniśmy mieć na względzie zainteresowania naszej pociechy – uwzględnijmy jej preferencje i język, jakiego chciałaby się uczyć. Jeśli woli włoski od tradycyjnego angielskiego, zapisywanie go na niechciane zajęcia na siłę na pewno nie da pożądanych efektów. Wysłuchajmy sugestii pociechy, a w razie wątpliwości, spróbujmy znaleźć satysfakcjonujący dla obu stron kompromis.

Dodatkowe korepetycje czy drugi język obcy?

Jeżeli chodzi o język angielski, jego nauka proponowana jest w większości szkół w Polsce. Gdy dziecko radzi sobie z nim dobrze i nie potrzebne są mu dodatkowe lekcje, warto wziąć pod uwagę naukę drugiego języka. Nie od dziś wiadomo, że angielski jest obecnie podstawą, a jego znajomość nie jest już żadnym atutem. W związku z tym należałoby się zastanowić, czy maluch da sobie radę z innym językiem obcym i wybrać taki, który naprawdę przyda mu się w życiu. Dobrą alternatywą może okazać się niemiecki – osobie znającej te dwa najpopularniejsze europejskie języki będzie łatwiej znaleźć pracę.

Jaką szkołę językową wybrać?

Gdy już wybierzemy język, kolejną kwestią jest wybór odpowiedniej szkoły językowej. W każdym większym mieście funkcjonuje ich co najmniej kilka. W celu zasięgnięcia informacji, popytaj znajomych lub poszukaj wiadomości na temat danej placówki w internecie. Nie warto wybierać pierwszej lepszej opcji tylko dlatego, że znajduje się blisko naszego miejsca zamieszkania.

Należy zwrócić uwagę również na ilość osób w danej grupie na kursie językowym. Jeśli będzie przekraczać 10 osób, nauka w tak dużym gronie na pewno będzie mniej efektywna. Maksymalna ilość uczniów nie powinna przekraczać 6-8 osób, by nauczyciel mógł poświęcić każdemu odpowiednio dużo uwagi. Najlepszym rozwiązaniem, które przyniosłoby największe korzyści byłoby zapisanie dziecka na indywidualny kurs językowy.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie