Data publikacji:

Jak wybrać kurs językowy dla dziecka?

Autor: Sylwia Stwora

Znajomość języków obcych to w dzisiejszych czasach konieczność dla udanej kariery zawodowej w przyszłości. Z tego względu większość rodziców już we wczesnym wieku chciałoby zapisać swoją pociechę na odpowiednie zajęcia. Podpowiadamy, jak wybrać kurs językowy dla dziecka.

Przede wszystkim powinniśmy mieć na względzie zainteresowania naszej pociechy – uwzględnijmy jej preferencje i język, jakiego chciałaby się uczyć. Jeśli woli włoski od tradycyjnego angielskiego, zapisywanie go na niechciane zajęcia na siłę na pewno nie da pożądanych efektów. Wysłuchajmy sugestii pociechy, a w razie wątpliwości, spróbujmy znaleźć satysfakcjonujący dla obu stron kompromis.

Dodatkowe korepetycje czy drugi język obcy?

Jeżeli chodzi o język angielski, jego nauka proponowana jest w większości szkół w Polsce. Gdy dziecko radzi sobie z nim dobrze i nie potrzebne są mu dodatkowe lekcje, warto wziąć pod uwagę naukę drugiego języka. Nie od dziś wiadomo, że angielski jest obecnie podstawą, a jego znajomość nie jest już żadnym atutem. W związku z tym należałoby się zastanowić, czy maluch da sobie radę z innym językiem obcym i wybrać taki, który naprawdę przyda mu się w życiu. Dobrą alternatywą może okazać się niemiecki – osobie znającej te dwa najpopularniejsze europejskie języki będzie łatwiej znaleźć pracę.

Jaką szkołę językową wybrać?

Gdy już wybierzemy język, kolejną kwestią jest wybór odpowiedniej szkoły językowej. W każdym większym mieście funkcjonuje ich co najmniej kilka. W celu zasięgnięcia informacji, popytaj znajomych lub poszukaj wiadomości na temat danej placówki w internecie. Nie warto wybierać pierwszej lepszej opcji tylko dlatego, że znajduje się blisko naszego miejsca zamieszkania.

Należy zwrócić uwagę również na ilość osób w danej grupie na kursie językowym. Jeśli będzie przekraczać 10 osób, nauka w tak dużym gronie na pewno będzie mniej efektywna. Maksymalna ilość uczniów nie powinna przekraczać 6-8 osób, by nauczyciel mógł poświęcić każdemu odpowiednio dużo uwagi. Najlepszym rozwiązaniem, które przyniosłoby największe korzyści byłoby zapisanie dziecka na indywidualny kurs językowy.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

bajki dla przedszkolaków

Jakie bajki dla przedszkolaków? Ranking książek

2019-09-12
Podobno Albert Einstein powiedział: „Jeśli chcesz, aby twoje dziecko było inteligentne – czytaj mu bajki. Jeśli chcesz, aby było inteligentniejsze – czytaj mu więcej bajek”. Nie wiadomo, czy to rzeczywiście słowa wielkiego uczonego, jednak pozostaje faktem, że czytanie dzieciom ma wielką moc. Dowiedz się zatem, jakie bajki dla przedszkolaków są najbardziej polecane.
dziecko nie chce chodzić do przedszkola

Dziecko nie chce chodzić do przedszkola. Co robić?

2019-09-03
Pójście do przedszkola dla większości dzieci jest nową, wspaniałą przygodą. Niestety – nie zawsze tak jest. Nie brakuje maluchów, które za nic w świecie nie chcą rozstać się z mamą na kilka godzin, demonstrując swoje niezadowolenie poprzez krzyk i płacz. Dlaczego dzieci nie chcą chodzić do przedszkola i jak sobie z tym poradzić? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.
Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

2019-09-02
Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!
dzieci

Pierwsze dni w przedszkolu – zasady

2019-08-28
O tym, że pierwsze dni trzylatka w przedszkolu mogą być bardzo trudne, wie doskonale każdy rodzic, które przeżył adaptację malucha do placówki. Sprawdź!
audiobooki

Najlepsze audiobooki dla dzieci. Jaki wybrać?

2019-08-19
Bajki na audiobookach można nazwać jednym z najlepszych wynalazków naszych czasów. Które audiobooki dla dzieci zagwarantują maluchowi najlepszą rozrywkę?