Data modyfikacji:

Kącik mamy z dzieckiem – przegląd inspiracji

Autor: Kasia

Już niedługo przywitasz na świecie swojego maluszka lub jesteś młodą mamą? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy przegląd inspiracji do urządzenia kącika, w którym bezpiecznie i komfortowo zajmiesz się noworodkiem.

Autor: Sylwia K.

W zależności od możliwości, możesz urządzić maluszkowi osobny pokój lub wykorzystać miejsce w Waszej sypialni. Prawdopodobnie wybierzesz tę drugą opcję – przez pierwsze kilka miesięcy dziecko potrzebuje wyjątkowej troski, uwagi i bliskości. Urządzając mu kącik we wspólnym pokoju jesteś w stanie zapewnić mu to w każdym momencie.

Kącik maluszka w sypialni nie wymaga wiele przestrzeni, a wygląda uroczo. Fot. blog.latonyayvette.com , marriageisthebomb.com

Łóżeczko lub kołyska

Łóżeczko, kołyska czy kosz to najważniejszy mebel w życiu nowonarodzonego dziecka. Większość doby przesypia, dlatego przy kupnie tego mebla warto wyjątkowo zwrócić uwagę na jego detale. Pamiętajcie, że ważna jest nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, ale także umiejscowienie łóżeczka czy kołyski. Unikajcie miejsc blisko okien – mogą być nieszczelne – a także miejsc bezpośrednio przy grzejnikach, ponieważ suche i ciepłe powietrze może wysuszać śluzówkę maluszka. Jeśli jesteście w stanie, postarajcie się unikać urządzenia kącika dziecka w pokoju od strony ulicy, aby nie narażać go na hałas i niepokojące dźwięki.

Na grafice: 1. Łóżeczko Chicco

Więcej łóżeczek znajdziesz TUTAJ.

Przewijak

Drugim bardzo ważnym elementem pokoju czy kącika maluszka jest miejsce do przewijania. Jeśli nie dysponujecie dużą przestrzenią, wybierzcie nakładkę na łóżeczko lub świetny pomysł, jakim jest wykorzystanie do tego komody (która i tak prawdopodobnie znajdzie się w pomieszczeniu). Jeśli nie będziecie korzystać z nakładki, pamiętajcie, aby przewijak znalazł się blisko łóżeczka – nie tylko zapewni to bezpieczeństwo, lecz także wygodę, bo będziecie mieć pod ręką wszystkie potrzebne akcesoria, jak kosmetyki, chusteczki czy pieluszki.

Przewijak ułatwi pielęgnację i higienę dziecka. Fot. projectnursery.com

Wygodny fotel

Fotel nie jest obowiązkowym elementem w pokoju czy kąciku maluszka, ale zdecydowanie może poprawić komfort karmienia czy tulenia do snu. Duży, wygodny fotel z podłokietnikami zapewni bezpieczeństwo dziecku, a mamie wygodę. Ustawiony blisko łóżeczka lub kołyski ułatwi zajmowanie się maluszkiem, szczególnie to nocne. Warto zwrócić uwagę, by był na tyle szeroki, aby można było usiąść w nim z dzieckiem na rękach, a także na dobrze wyprofilowane oparcie i zagłówek – zapewnią one wygodę podczas chwil spędzonych z maluchem.

Wygodny fotel będzie ulubionym miejscem mamy i maluszka. Fot. stylemepretty.com , 12thandwhite.com , handylittleme.com

Na grafice: 1. Fotel Beliani

Więcej foteli znajdziesz TUTAJ.

biurko rosnące z dzieckiem

Biurko rosnące razem z dzieckiem – dlaczego warto je kupić?

2022-07-31
Biurko to bardzo ważny element wyposażenia pokoju dziecka, które jest uczniem. Własne miejsce do pracy pozwala dziecku rozróżnić czas zabawy od czasu nauki i skupić się na swoich obowiązkach. W przypadku urządzania pokoju dziecięcego, kiedy dziecko ma 5-6 lat, warto rozważyć zakup biurka regulowanego, które będzie „rosło” razem z dzieckiem.
biurko dla dziecka

Biurko dla dziecka. Jak wybrać? Jakie kupić? Poradnik

2022-07-29
Twój mały przedszkolak wkracza wkrótce na kolejny szczebel edukacji i zaczyna swoją przygodę ze szkołą? To znak, że czas zaaranżować wygodny kącik do nauki. Centrum wydarzeń będzie tu stanowić oczywiście biurko. Jeśli właśnie urządzasz pokój dla przyszłego ucznia, przekonaj się, jakie biurko dla dziecka wybrać i gdzie je umieścić?
dziecko na łóżku

Ochraniacze do łóżeczka. Czy są potrzebne? Kiedy ich użyć

2019-10-03
Jak sprawić, by sen twojego niemowlęcia był jeszcze bardziej bezpieczny i komfortowy? Pomoże w tym ochraniacz do łóżeczka. Dowiedz się więcej
Meble dla dzieci

Meble dla dzieci – jak je wybrać?

2019-08-29
Każdy maluch marzy o idealnym miejscu do zabawy i nauki, swoim kąciku, w którym będą mogły spełniać się jego marzenia. Jakie cechy powinien posiadać idealny pokój dziecięcy? Jak wybrać meble dla dziecka? Poznaj nasze rady!
dodatki do pokoju dziecięcego

Dodatki i dekoracje do pokoju dziecięcego. 10 najciekawszych

2019-08-08
Aranżacyjny diabeł tkwi w szczegółach. Zasada ta sprawdza się świetnie również w stylizacji pokoju dziecięcego. Jeśli pokój twojego dziecka ma być inspirującym miejscem do zabawy i jednocześnie pomieszczeniem, które wygląda dobrze, nie może w nim zabraknąć efektownych dekoracji. Oto krótka lista najciekawszych dodatków do pokoju dziecięcego.
Pokój dziecka z tapetą

Tapety do pokoju dziecięcego - przegląd najciekawszych modeli

2019-06-28
W pokoju dziecięcym nie ma miejsca na nudę. Tu wszystkie elementy wystroju podlegają najsurowszej ocenie – jeśli maluch ma czuć się świetnie we własnym pokoju, najbliższe otoczenie powinno być pięknie zaaranżowane. Jak osiągnąć taki efekt? Pomogą ci w tym modne tapety dla dzieci.