Data modyfikacji:

Kurtka narciarska dla dziecka – jak ją wybrać?

Autor: Sylwia Stwora

Przede wszystkim wygodna, lekka i niekrępująca ruchów oraz super ciepła. Taka powinna być kurtka narciarska dla dziecka. Co jeszcze powinno zwrócić Twoją uwagę w trakcie zakupu tej części odzieży do jazdy na nartach?

Pobyt na stoku narciarskim nie musi wiązać się z ubraniem dziecka w puchową kurtkę, która niekoniecznie jest komfortowym rozwiązaniem. Lepiej postawić na model ściśle dedykowany jeździe na nartach, który jest lekki, a zarazem nie pozwoli malcowi przemarznąć.

Podczas zakupów zwróć uwagę na to, z jakiego materiału wykonano kurtkę. Powinien być wodoodporny, wiatroszczelny, a także oddychający, aby pot w postaci pary wodnej swobodnie wydostawał się na zewnątrz, a nie pozostawał na skórze dziecka wzmagając uczucie zimna. Jeśli zamierzasz zainwestować w porządny model, powinny Cię zainteresować takie dwa parametry jak oddychalność oraz wodoszczelność.

Pierwszy mówi o tym, ile pary wodnej w ciągu dnia jest w stanie przepuścić m kw. materiału. Oddychalność wyrażana jest w g, m2 lub 24 h. Z kolei wodoszczelność mówi, do jakiej wysokości słupa wody w mm tkanina nie przepuści wilgoci do wewnątrz. Im wyższe są oba parametry, tym kurtka narciarska jest lepszej jakości. Aby mieć pewność, że Twoja pociecha będzie naprawdę dobrze chroniona w czasie szaleństw na stoku, postaw na model z membraną Gore-Tex.

Kolejną istotną kwestią w trakcie wyboru kurtki narciarskiej dla dziecka są szwy – najlepiej wybierać te klejone, gdyż zwiększają one odporność odzieży na przenikanie wilgoci do wewnątrz. Z kolei podpinka umożliwia podpięcie do kurtki polaru.

Dobrym wyborem będzie kurtka posiadająca zapięcia lub ściągacze na nadgarstkach oraz patki osłaniające zamki. Kaptur powinien być odpinany i ocieplany od środka polarem. Praktyczna kurtka narciarska dla dziecka powinna także posiadać kieszonkę na karnet oraz na odtwarzacz MP3, telefon czy inny gadżet.

Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

2019-09-02
Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!
dzieci

Pierwsze dni w przedszkolu – zasady

2019-08-28
O tym, że pierwsze dni trzylatka w przedszkolu mogą być bardzo trudne, wie doskonale każdy rodzic, które przeżył adaptację malucha do placówki. Sprawdź!
audiobooki

Najlepsze audiobooki dla dzieci. Jaki wybrać?

2019-08-19
Bajki na audiobookach można nazwać jednym z najlepszych wynalazków naszych czasów. Które audiobooki dla dzieci zagwarantują maluchowi najlepszą rozrywkę?
książki Jespera Juula

Książki Jespera Juula, które pomogą ci zrozumieć twoje dziecko

2019-08-02
Szukasz książek i poradników, które pomogłyby ci w przemyślany sposób kształtować relacje z dzieckiem i świadomie podejść do rodzicielstwa? Świetnym wyborem będą publikacje Jespera Juula – jego książki dla rodziców to kopalnia wiedzy o tym, jak radzić sobie z maluchem i z samym sobą w roli rodzica. Oto krótka lista publikacji podpisanych nazwiskiem Juula, które mogą cię zainteresować.
jak nauczyć dziecko czytać

Jak nauczyć dziecko czytać?

2019-07-31
Niektóre pociechy już od najmłodszych lat chętnie sięgają po książki, najpierw oglądając obrazki, a następnie poznając samodzielnie litery, podczas gdy inne potrzebują pomocy swoich rodziców. Zastanawiasz się, jak nauczyć dziecko czytać w domu, aby przygotować je do pójścia do szkoły? Znamy kilka sprawdzonych metod, dzięki którym wspólnie spędzony czas na poznawaniu alfabetu stanie się przyjemny i całkowicie bezstresowy!