Linijka dla leworęcznych
Istnieją również specjalne linijki ułatwiające naukę leworęcznym uczniom. Taka linijka ma podziałkę rozpoczynającą się od prawej strony, która rośnie w lewo. Takie rozwiązanie usprawnia mierzenie odległości przez leworęczne dzieci.
Biurko dla leworęcznych
Kupując biurko dla leworęcznego dziecka, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, po której stronie ma ono szuflady i dodatkowe półki. Najlepiej niech znajdują się po lewej stronie – usprawni to sięganie po potrzebne akcesoria. Istnieją także biurka, które mają już wycięcia po lewej stronie, np. na kubek na długopisy.
Ustawiając biurko dla leworęcznych, należy pamiętać o prawidłowym oświetleniu. Oświetlenie miejsca do nauki powinno być po prawej stronie blatu – po to, aby dziecko nie zasłaniało sobie ręką światła i tym samym nie psuła wzroku.
Czy warto kupować akcesoria dla leworęcznych do nauki?
Przedstawione powyżej akcesoria to zaledwie wierzchołek góry lodowej tego, co możemy dostać dla leworęcznych w sklepach. Zanim jednak wykupimy wszystko, co wpadnie nam w ręce dla swoich pociech (lub dla siebie), warto zdać sobie sprawę z tego, że nie każdy gadżet jest nam niezbędny. Na pewno nie warto zawracać sobie głowy takimi przedmiotami jak plecaki, kosmetyczki lub piórniki przeznaczone specjalnie dla leworęcznych. O ile mogą to być ciekawe gadżety, nie wpłyną one znacząco na komfort mańkutów. Lepiej te pieniądze przeznaczyć na zapasowe
pióro dla leworęcznych lub ołówek, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że w razie zagubienia lub zniszczenia jednego przedmiotu, pod ręką będzie dostępny drugi.