Makijaż na Halloween dla dzieci - jaki makijaż na Halloween dla dzieci wykonać?

Dzieci uwielbiają się przebierać. Nic zatem dziwnego, że Halloween to jedna z wyczekiwanych okazji do zabawy. Mniej lub bardziej straszne stroje mogą zostać dopełnione odpowiednim makijażem, żeby całość prezentowała się jeszcze ciekawiej. Dzieci będą się świetnie bawić, rodzice zyskają natomiast pamiątkę w postaci zdjęć. Jak wykonać makijaż na Halloween dla dzieci i na jaki się zdecydować? Wszystko zależy od wyobraźni, jeśli jednak brakuje pomysłów, warto sięgnąć po ciekawe inspiracje.
makijaż dzieci

Makijaż dla dzieci na Halloween – od czego zacząć?

Wielkimi krokami zbliża się Halloween? Czas wybrać stroje na Halloween dla dzieci. Wspólne przygotowywanie przebrania może stać się doskonałą okazją do stworzenia powtarzanej co roku tradycji.

Warto korzystać z takich możliwości, po latach dzieci będą to z pewnością mile wspominać. Jeśli jednak brakuje czasu i zdolności, można skorzystać z gotowych strojów, które obecnie są łatwo dostępne.

W każdym z tych przypadków warto zacząć przygotowania od rozmowy z córką lub synem, żeby dowiedzieć się jakie przebranie będzie tym wymarzonym. Kiedy już zapadnie decyzja i znajdziemy strój, można zastanowić się nad jego dopełnieniem, czyli pomalowaniem twarzy. Co ciekawe, dobrze wykonany makijaż na Halloween dla dzieci może być nawet podstawą całego przebrania.

Kiedy już mamy w rękach dopasowany strój, pora przygotować twarz na Halloween. Dla dzieci to okazja, żeby poczuć się wyjątkowo. Żeby wykonać makijaż, potrzebne będą specjalne farbki. Zdecydowanie nie warto korzystać ze zwykłych materiałów plastycznych, dostępnych w domu. Lepiej kupić specjalne farbki, kredki lub mazaki, które mogą mieć kontakt ze skórą.

Jednak nawet, kiedy się w nie zaopatrzymy, dobrze jest zrobić próbę na małej partii skóry kilka dni wcześniej, żeby uniknąć przykrych niespodzianek. Niestety nigdy nie możemy mieć pewności co uczuli dziecko. Innym rozwiązaniem jest również skorzystanie z kosmetyków należących do mamy. Dobrej jakości naturalna kredka do oczu lub podkład mogą spisać się doskonale.

Makijaż na Halloween dla dzieci: farbki DIY

  Przygotowując makijaż na Halloween dla dzieci niektórzy wolą korzystać z farbek wykonanych we własnym domu. Czasami jest to nawet jedyne rozwiązanie, jeśli zdarzy nam się w ostatniej chwili przypomnieć sobie, że taki produkt jest potrzebny. Przygotowanie takich farb jest bardzo łatwe, trzeba jednak mieć w domu barwniki spożywcze.

Poza tym niezbędny będzie gęsty krem dla dzieci, mąka ziemniaczana, mąka pszenna i olej kokosowy. Wielkim plusem takiego rozwiązania jest to, że można przygotować niezbędną nam ilość farbki, w kolorze, który jest nam potrzebny. W tym przypadku również warto przetestować farbę przed wykonaniem makijażu. Halloween dla dzieci ma być czasem nieskrępowanej zabawy, na którą często długo czekają, dlatego trzeba wyeliminować ryzyko nieprzyjemnej alergii.

5 pomysłów na makijaż na Halloween dla dzieci

Makijaż czarownicy

Żeby wykonać makijaż czarownicy dla dzieci, niezbędny będzie czarny tusz, farbka lub kredki. Najważniejsze jest mocne obrysowanie oczu, można również pociągnąć bardzo grubą kreską brwi. Później warto dorysować trochę zmarszczek, mogą również pojawić się blizny. Ciekawym pomysłem jest także namalowanie na policzku małej pajęczyny i pająka.

Szkieletor (kościotrup)

Wykonanie tego makijażu jest bardziej skomplikowane, dlatego najlepiej, jeśli zabiorą się za niego rodzice sprawni manualnie. Przygotować trzeba białą farbę, a także coś czarnego. Może to być również farba, ale też kredka czy mazak, te dwie ostatnie opcje sprawdzą się nawet lepiej, ponieważ czarne elementy muszą być narysowane dość precyzyjnie.

Całości uroku dodać może szary cień do powiek. Wykonanie tego makijażu na Halloween dla dziecka należy zacząć od pomalowania twarzy na biało. Następnie czarnym kolorem trzeba obrysować oczy, a także nos. Później można przystąpić do rysowania charakterystycznych zębów kościotrupa. Ostatnim etapem może być wykonanie cieniowania szarym kolorem, żeby całość wyglądała jeszcze bardziej realistycznie.

Makijaż na wampira

To jedno z ulubionych przebrań, uniwersalne i klasyczne. Przed przystąpieniem do wykonania tego makijażu na Halloween dla dzieci trzeba upewnić się, że dysponujemy czerwoną kredką lub farbą.

Każdy przyzwoity wampir musi wyróżniać się strużkami krwi wypływającymi z ust. To jednak ostatni etap. Poprzedzić go powinno pomalowanie całej twarzy delikatnie białym kolorem lub bardzo jasnym podkładem. Później trzeba otoczyć ciemnym kolorem oczy, które mają wyglądać na podkrążone.

Dobrze jest też domalować ciemne, grube brwi. Jeśli nie planujemy zakładania sztucznych kłów, można je również dorysować. Na koniec odrobina wspomnianej krwi, i gotowe.

Makijaż na kota

Przebranie kota jest zazwyczaj świetną propozycją dla młodszych dzieci, jednak można je również przygotować w wersji bardziej drapieżnej. Ten makijaż jest wyjątkowo łatwy do wykonania, chociaż bardziej uzdolnieni rodzice mogą śmiało wspiąć się na wyżyny artyzmu, malując twarz bardziej profesjonalnie.

Najprostszym sposobem jest pomalowanie na czarno noska, podkreślenie oczu i dorysowanie kocich wibrysów. Warto jednak użyć również białej i różowej farbki, żeby stworzyć bardziej fantazyjny makijaż. Tymi kolorami można pomalować okolice ust i nosa, a nawet dorysować na czole uszy, jeśli nie są elementem stroju.

Makijaż na Halloween: Diabeł

Żeby stworzyć makijaż na Halloween dla dzieci, które mają ochotę na kilka godzin przemienić się w diabła, potrzebne będzie dużo czerwonego koloru i trochę czarnego. Zaczynamy od pomalowanie całej buzi na czerwono. Następnie intensywnie podkreślamy okolice oczu oraz usta na czarno. Nic nie stoi na przeszkodzie, by i w tym przypadku dać się ponieść zapędom artystycznym i wycieniować twarz, nadając jej bardziej realistyczny wygląd.
Autorka: Nina Nadybska