Data publikacji:

Fajne zabawy na mikołajki w szkole. Jakie prezenty dla dzieci?

W szkole twojego dziecka urządzane są mikołajki? Chcesz pomóc w zorganizowaniu niezapomnianej imprezy? Podpowiadamy, jakie prezenty warto kupić dla dzieci w szkole oraz jakie są fajne, a może i najfajniejsze zabawy na mikołajki.

Pomysły na fajne zabawy na szkolne mikołajki

Mikołajki w szkole
Szóstego grudnia dzieci budzą się wyjątkowo wcześnie. Gdy tylko otworzą oczy, zaglądają pod poduszkę, pod łóżko lub do butów. Czy święty Mikołaj zostawił tam dla nich prezenty? Oczywiście! Tak jak przypuszczały, dzień zaczął się wyjątkowo.

Szóstego grudnia także pójście do szkoły staje się czystą przyjemnością. Bo na uczniów czeka wyjście do kina albo teatru, zabawy w gronie koleżanek i kolegów lub przynajmniej bardzo luźne lekcje. Bardzo często także w szkole dzieci otrzymują drobne podarunki.

Mogą to być identyczne paczki skompletowane przez Radę Rodziców lub loteria podarunków, które przynoszą sami uczniowie. Dzieci cieszą się z nich zawsze. Jeśli masz wpływ na mikołajki w szkole twojego dziecka, skorzystaj z naszych podpowiedzi.

W co się bawić w mikołajki w szkole?

Mikołajki to radosny dzień. W szkole spędza się go inaczej niż podczas popularnych klasowych Wigilii. Podczas gdy Wigilia jest nastrojowym, refleksyjnym rozpoczęciem bożonarodzeniowych ferii, mikołajki tętnią śmiechem i pulsują dziecięcą energią.

Po korytarzach przechadzają się dzieciaki w charakterystycznych czerwonych czapkach. Wiele z nich z pewnością przebierze się za aniołki, diabły śnieżynki, elfy… Zabawy mikołajkowe najczęściej nawiązują więc do świąt Bożego Narodzenia, ale jednocześnie zapewniają wszystko, co dzieci uwielbiają: możliwość rywalizacji, humor, spontaniczność. Odbywają się w obrębie klasy lub uczestniczy w nich cała szkoła.

Konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy

Każda klasa w ciągu piętnastu minut skleja łańcuch z pociętych pasków kolorowego papieru. Paski tworzą kolorowe ogniwa. W określonym czasie kolejna klasa zostawia swoje dzieło na korytarzu. Wyniki ogłaszane są na przerwie.

Zabawa w bajkę o Mikołaju

Cała szkoła wymyśla rymowankę opowiadającą o określonej przygodzie Świętego Mikołaja. Bajka powinna już mieć swój początek. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego odwiedzają każdą z klas, w której uczniowie dopisują dalszy ciąg (2-4 wersów) rymowanki. Całość wydrukowana jest potem w szkolnej gazetce.

Mikołajkowa zabawa w zgadywanie marzeń

Dzieci wrzucają do czapki Mikołaja zapisane na karteczkach trzy marzenia. Następnie każdy uczestnik zabawy losuje jedną kartkę. Zadaniem jest odgadnąć, marzenia którego kolegi się wylosowało. Po odnalezieniu autora, życzy się mu spełnienia tego, co dla niego ważne.

Mikołajkowe kalambury

W wersji nieco absurdalnej. Dzieci podzielone są na grupy. Mają wcielić się w świąteczne potrawy oraz domowników, którzy je przygotowują lub jedzą. Można mówić. Niedozwolone jest tylko, aby padła nazwa potrawy lub jej głównego składnika.

Jakie prezenty na mikołajki?

Wybór prezentu na klasowe mikołajki najczęściej podyktowany jest jego ceną. W szkole najczęściej ustalana jest kwota, którą wydaje się na podarunek. Chcesz kupić prezent na mikołajki za 10zł? A może prezent za 20zł? Opcji jest naprawdę dużo i z łatwością znajdziesz to, co ucieszy większość dzieci. Pomyśl o prezentach, które można określić pewnymi kategoriami. Na szkolne mikołajki sprawdzą się na pewno:
  • prezent nawiązujący do świąt;
  • prezent nawiązujący do zimy;
  • prezent nawiązujący do relacji w grupie.
Wybierz Książkę lub komiks o tematyce bożonarodzeniowej.
Pamiętasz, ile radości sprawia zjeżdżanie ze zwykłej, osiedlowej „górki”? Mimo że coraz więcej maluchów zaczyna wyjeżdżać z rodzicami na narty, sanki i ślizgacze zajmują w dziecięcych sercach uprzywilejowane miejsce.  Ślizg „łopata” lub „jabłuszko” na pewno będzie świetnym prezentem mikołajkowym. A plastikowy snowboad?
Pamiętnik (także w wersji „na kłódkę”) to prezent, który jest strzałem w dziesiątkę. Wybierz pamiętnik i zaproponuj, aby dzieci stworzyły w nim tak popularne kiedyś „Złote Myśli”. Niech wymieniają się ze sobą, zabierają notatniki do domu, a odpowiedzi na „pytania od właściciela” zaklejają w kopertach na kolejnych stronach.

Dobrym pomysłem jest też szkatułka. Na wszystko, co kojarzy się z przyjaciółmi. Lub ramka, do której potem będzie można włożyć klasowe zdjęcie zrobione… w tegoroczne mikołajki.

Autorka: Barbara Szega

akcesoria dla lalek black friday

Akcesoria dla lalek – Black Friday. Jakie akcesoria dla lalek na Black Friday wybrać?

Black Friday jest wyjątkowym okresem okazji i wyprzedaży. Podczas tego nieoficjalnego, krótkiego okresu zbiorowych wyprzedaży, w sklepach rabaty sięgają nawet 90 procent. W związku z tym warto czujnie obserwować sytuację i przygotować się do promocji. Jest to bowiem jedyna okazja w roku do zakupów w tak okazyjnych cenach. Black Friday nie posiada stałej daty. W USA jest to zawsze czwarty czwartek listopada, po Święcie Dziękczynienia. A kiedy ten magiczny moment będzie miał miejsce w bieżącym roku w naszym kraju?
lalki black friday

Lalki - Black Friday. Jaką lalkę na Black Friday wybrać?

Mimo rosnącej popularności elektronicznych zabawek, wciąż dużą popularnością cieszą się lalki. Duża grupa osób wybiera tradycyjne, wykonane z tkaniny, inni wolą plastikowe lalki w stylu Barbie. Wybór tego typu produktów na rynku jest ogromny.
dziecko

Co można kupić na Dzień Dziecka 2024?

Na ten dzień dzieci czekają cały rok. 1 czerwca obchodzą swoje święto, mogą więc bawić się do woli i nieco odpuścić codzienne obowiązki. Świętowanie odbywa się zarówno w domu, jak i w przedszkolu czy szkole, obowiązkiem dorosłych jest zaś zapewnienie najmłodszym atrakcji i kupno prezentów. Jaki prezent na Dzień Dziecka uszczęśliwi pociechę?
hulajnoga dla 10 latka

Hulajnoga dla 10-latka – jaką wybrać?

Jazda na hulajnodze znów wróciła do łask. Na ulicach coraz częściej możemy spotkać osoby poruszające się właśnie na hulajnodze. Część z nich wybiera nowoczesne hulajnogi elektryczne, jednak większość wciąż stawia na tradycyjne rozwiązania. Nie tylko dorośli, ale też dzieci interesują się hulajnogami. Maluchy w wieku 10 lat chcą posiadać własne hulajnogi, a nierzadko potrafią już na nich doskonale jeździć i wykonywać sztuczki. Jesteś rodzicem 10-latka i nie wiesz, jaka hulajnoga będzie dla niego najlepsza? A może chcesz obdarować syna koleżanki albo swojego chrześniaka? Podpowiemy, jaka hulajnoga dla 10-latka będzie najlepsza.
deskorolka dla 8latka

Deskorolka dla 8-latka - jaką wybrać deskorolkę dla 8-latka?

Jazda na deskorolce od kilkudziesięciu lat przyciąga najmłodszych poszukiwaczy adrenaliny oraz wielbicieli ruchu na świeżym powietrzu. Wybór odpowiedniego sprzętu dla młodego skatera zależy od kilku czynników. Podpowiadamy, jaka deskorolka dla 8-latka będzie najlepsza.
hulajnoga dla 2-latka

Hulajnoga dla 2-latka: jaką hulajnogę dla małych dzieci kupić?

Jak wybrać hulajnogę dla 2-latka? Zobacz nasz poradnik i polecane modele hulajnóg dla małych dzieci.
łyżwy dla dziecka

Wybieramy łyżwy dla dziecka

Szukasz łyżew dla dziecka? Sprawdź, jakie łyżwy będą najlepsze i jak dobrać łyżwy dla dziecka.
laurka na dzień babci i dziadka

Jak przygotować laurkę na Dzień Babci i Dziadka?

Własnoręcznie wykonana laurka na Dzień Babci i Dziadka na pewno wywoła uśmiech na twarzy dziadków. Zobacz, jak zrobić laurkę.
Autor: Barbara Szega