Data publikacji:

Hulajnoga dla 2-latka: jaką hulajnogę dla małych dzieci kupić?

Jazda na hulajnodze w ciągu ostatnich lat stała się bardzo popularna. Mamy dobrą wiadomość: nawet małe dzieci mogą rozpocząć przygodę z jazdą na hulajnodze. Jak jednak zadbać o to, by była pełna frajdy, ale i bezpieczna? Zobacz, jak wybrać hulajnogę dla 2-latka.

hulajnoga dla 2-latka

Hulajnoga dla 2-latka – pomysł na aktywną zabawę

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy dziecko może zacząć uprawiać sport. Okazuje się, że nawet najmłodsze maluchy mogą cieszyć się aktywnością fizyczną na zewnątrz – wystarczy, że sprawnie radzą sobie z chodzeniem. Pomocne w tym będą zabawki dla dwulatka.

Hulajnoga dla dwulatka to jeden z najczęstszych wyborów rodziców – ta forma aktywności jest mało skomplikowana, zapewnia dziecku rozrywkę, ale i pozytywnie wpływa na jego kondycję. Hulajnoga dla małych dzieci to znakomity trening koordynacji ruchowej i równowagi. Brzdąc podczas jazdy musi naprzemiennie odpychać się i utrzymywać stabilną pozycję, co w przyszłości ułatwi mu m.in. naukę jazdy na rowerze.

Jak wybrać hulajnogę dla małych dzieci?

Na czym skupić się podczas poszukiwań hulajnogi idealnej? Jeśli zastanawiasz się, jaka hulajnoga dla 2-latka sprawdzi się najlepiej, zwróć uwagę na poniższe elementy.

Hulajnoga dla 2-latka a bezpieczeństwo

Frajda i sport to nie wszystko. To jasne, że w przypadku małego dziecka trzeba mieć oczy dookoła głowy – tym bardziej jeśli akurat korzysta ono z jakiegokolwiek pojazdu. Podczas zakupu zwróć uwagę, czy hulajnoga dla małego dziecka posiada znak CE, oznaczający, że produkt został poddany niezbędnym badaniom.

Przeczytaj także: Zabawki, które zachęcą dziecko do zabawy na powietrzu

Ze względów bezpieczeństwa pierwszym wyborem powinna być hulajnoga trójkołowa dla dwulatka. Utrzymanie równowagi na dwukołowym pojeździe może być dla maluszka zbyt trudne. Gdy opanuje już jazdę na „trójkołowcu”, możecie śmiało spróbować ze zwykłą hulajnogą.

Sposób wykonania hulajnogi dla dwulatka

Materiały użyte do stworzenia dziecięcej hulajnogi wiążą się z komfortem oraz bezpieczeństwem jej używania. Jeśli wybierasz hulajnogę dla dwulatka z odpowiednimi atestami, możesz mieć pewność, że nie zawiera ona szkodliwych dla zdrowia materiałów. Podczas zakupu na wszelki wypadek warto zwrócić uwagę na:

  • Antypoślizgowy podest – powinien być pokryty specjalną taśmą lub gumowymi elementami, które dobrze „trzymają” but.
  • Regulowana kierownica – najlepiej teleskopową, którą można będzie wydłużyć, gdy dziecko podrośnie. Rączki kierownicy powinny być pokryte antypoślizgowym tworzywem.
  • Kształt hulajnogi – pojazd nie powinien mieć żadnych ostrych krawędzi, którymi można się skaleczyć.
  • Hamulec – w przypadku hulajnóg dla małych dzieci jest nim zwykle błotnik. Ważne, aby był wykonany z wytrzymałych materiałów (najlepiej metalu). Unikaj plastikowych błotników, które szybko się zużywają.
  • Kółka hulajnogi – muszą toczyć się swobodnie i lekko. Najlepszym wyborem będą kółka z dobrej jakości gumy.

Mobilność dziecięcej hulajnogi dla 2-latka

Im hulajnoga dla 2-latka lżejsza, tym łatwiej będzie przenieść ją, gdy maluch znudzi się jazdą, lub zabrać ze sobą na wakacje.

Gwarancja producenta

Jeśli szukasz pewnej hulajnogi dla dziecka, 2 lata gwarancji to absolutne minimum. Produkt ma krótszą gwarancję lub nie ma jej wcale? Lepiej wybierz coś innego!

Polecane hulajnogi dla 2-latków: 5 najlepszych modeli

Jaka hulajnoga dla 2-latka będzie najlepsza? Sprawdziliśmy, które hulajnogi dla maluchów cieszą się najlepszymi opiniami. Wybierz którąś z nich i zapewnij swojemu dziecku znakomitą zabawę.

Laubr Maxi, hulajnoga trójkołowa dla dwulatka

Najmłodsze maluchy mogą mieć problemy z utrzymaniem równowagi na klasycznej hulajnodze. Wówczas warto wypróbować hulajnogę dla 2-latka z trzema kółkami. Ten model jest nie tylko solidnie wykonany, ale także lekki i mobilny.

2. Globber Hulajnoga Elite Lights

Atutem tego modelu hulajnogi dla małych dzieci jest funkcja skręcania balansowego – za pomocą przechylania kierownicy na boki. Hulajnoga trójkołowa dla dwulatka Globber Elite wyróżnia się lekką, lecz solidną konstrukcją. Posiada 3-stopniową regulację, dzięki czemu „rośnie” wraz z dzieckiem.

3. Meteor Led - hulajnoga z ledami dla dwulatka

To pewne – gdy twój maluch ją zobaczy, nie będzie chciał z niej zejść. Wszystko dzięki diodom LED, które pozwolą hulajnodze dla dwulatka wyróżnić się w tłumie.

4. Globber SMJ

Gdy podczas spaceru po parku usłyszysz słynne: „bolą mnie nóżki!”, zachowaj spokój – tej hulajnogi dla 2-latka nie będziesz musiał nieść na rękach wraz z dzieckiem. Do zestawu dołączono siedzisko, na którym brzdąc może odpocząć, gdy ty będziesz prowadzić hulajnogę.

5. Puky R1

To idealna hulajnoga dla małych dzieci rozpoczynających przygodę ze sportem. Duże, solidne opony, antypoślizgowy podest i dobra zwrotność dają gwarancję bezpiecznej zabawy.

Hulajnoga dla małych dzieci? Tylko w zestawie z kaskiem!

Pamiętaj, że jazda na hulajnodze – nawet tej najprostszej – może być kontuzyjna. Aby zmniejszyć ryzyko urazów u brzdąca, wraz z pojazdem podaruj mu porządny kask. Może być to klasyczny model przeznaczony do jazdy na rowerze.

Wiesz już, jak wiele zalet mają hulajnogi dla dzieci: 2 lata to dobry wiek, aby postawić na niej małe stópki po raz pierwszy. Wybierz bezpieczny, wysokojakościowy model, a będziesz mógł być spokojny o aktywną zabawę swojej pociechy.