Data publikacji:

Oto wózki w cenie samochodów. Najdroższe modele

Ramy z włóka węglowego, siedziska obszyte wełną owiec z Davon, narty zamiast przednich kół. Zobaczcie wózki, za które trzeba zapłacić trzy, cztery, a czasem i  pięć średnich krajowych. To właśnie w nich swoje dzieci wożą najmożniejsi tego świata.

Ramy z włóka węglowego, siedziska obszyte wełną owiec z Davon, narty zamiast przednich kół. Zobaczcie wózki, za które trzeba zapłacić trzy, cztery, a czasem i  pięć średnich krajowych. To właśnie w nich swoje dzieci wożą najmożniejsi tego świata.

Zwykle widuję  je tylko na obrazkach w kolorowych pismach - na zdjęciach z uśmiechniętą gwiazdą, która tydzień temu została mamą, ale gdzieś zapomniała pociążowego brzucha (swoją drogą - jak one to robią??!!), choć coraz częściej migają mi też na ulicy. Ekskluzywne, cholernie drogie wózki. Przyznaję bez bicia - lubię sobie na nie popatrzeć i większość z nich bardzo mi się podoba, więc pewnie gdybym była nieprzyzwoicie bogata, w którymś z poniższych modeli woziłyby się moje dzieci ;-)

  • Silver Cross Surf Aston Martin Edition

  • Okrzyknięty najbardziej ekskluzywnym i najdroższym wózkiem świata ma wszystko to, co przeciętny wózek głęboko-spacerowy, plus kilka bonusów - np. rączkę pokrytą skórą z logo wytłoczonym logo Silver Cross oraz Aston Martin, miękkie siedzisko wykonane z wełny najlepszych owiec na świecie oraz kaszmirowy, ręcznie tkany kocyk. Z Silver Crossem spaceruje m.in. Natalia Siwiec i Katarzyna Zielińska. O tym, czy błoto z polskich chodników nie szkodzi najdroższej wełnie świata, producent niestety milczy.

  • Wózek Cybex Priam - Wings by Jeremy Scott

  • Jak nie 15 tys, to może 10? Tyle trzeba zapłacić za słynny wózek sygnowany jednym z najgorętszych nazwisk światowej mody. Jeremy Scott, bo o nim mowa, to dyrektor kreatywny Moschino. Zaprojektowany przez niego wózek z wielkimi, złotymi skrzydłami potrafi wiele - co prawda nie odleci, ale już po śniegu pojedzie jak najbardziej - za dodatkową opłatą można mu bowiem dokupić...narty, które montuje się zamiast przednich kół. Zaletą wózka jest świetny mechanizm składania i rozkładania jedną ręką. W wózku marki Cybex jeździ m.in. Klara Lewandowska.

  • Stokke Trailz Exclusive Edition

  • Słynna, skandynawska firma i jeden z jej najlepiej sprzedających się wózków. Model Trailz ma wygodne, terenowe koła, które ułatwiają spacery poza miastem. Atutem jest duży kosz na zakupy. Spacerówkę można montować w trzech pozycjach przodem do rodzica (leżąca, odpoczynek i siedząca) oraz 2 przodem do kierunku jazdy (odpoczynek i siedząca). Dziecko siedzi wysoko, nie trzeba się do niego schylać - co z pewnością doceniają wysocy rodzice.

    Autorka: Justyna Mazur