Data modyfikacji:

Owoce a karmienie piersią

Autor: Sylwia Stwora

Jeśli jesteś już mamą pewnie wiesz, że produkty, które spożywasz, mogą mieć wpływ na zdrowie Twojego malucha. Zastanawiasz się, czy owoce to dobry wybór podczas karmienia piersią? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości na ten temat.

Dieta każdej kobiety powinna być dostosowana do potrzeb zarówno jej, jak i malucha. Nie ma uniwersalnego jadłospisu, który byłby bezpieczny dla wszystkich pociech. Dzieci różnie reagują na spożywane produkty i nie ma ściśle określonej „czarnej listy”, która zawsze powoduje alergie pokarmowe. Najlepszą metodą jest stopniowe wprowadzanie określonych składników do diety i obserwacja reakcji niemowlęcia.

Nie wszystkie mamy wiedzą, że przez pierwsze miesiące życia maluszka, należy ograniczyć spożycie owoców cytrusowych. Chodzi o środki konserwujące, które mogą w sobie posiadać, wykorzystywane do przedłużania ich świeżość. Poza tym, są niestety częstymi źródłami alergii pokarmowych, dlatego kobiety karmiące powinny unikać ich w swojej diecie.

Jeśli mimo wszystko nie chcesz rezygnować z owoców przez karmienie piersią, postaw na te sezonowe, najlepiej pochodzące z własnej działki lub sprawdzonego źródła. Zawierają cenny błonnik, który pomaga dziecku w trawieniu. Ponadto dostarczają cennych witamin i minerałów wpływających na prawidłowy rozwój organizmu. Wybieraj przede wszystkim jabłka i gruszki. Pierwszymi owocami w diecie, jeśli chodzi o karmienie piersią mogą być także brzoskwinie.

Kolejnym krokiem może być wprowadzenie porzeczek, malin i jagód. Podczas pierwszych miesięcy życia dziecka lepiej unikać truskawek, cytryn, poziomek, czereśni, wiśni, moreli, pomarańczy oraz grejpfrutów. Niezalecane są także owoce suszone, które są konserwowane chemiczne.

Ze względu na karmienie piersią dozwolone są także owoce w postaci dżemów, soków, galaretek, a także jogurtów, o ile dziecko nie jest uczulone na laktozę. Jeśli na skórze dziecka nie pojawia się żadna wysypka lub rumień oznacza to, że mleko matki jest tolerowane w sposób prawidłowy, a dieta nie musi być zmieniana.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

przyjaciele oglądają telewizję

Seriale dla młodzieży – najlepsze seriale dla nastolatków

2019-10-01
Każdy nastolatek uwielbia oglądać filmy i seriale! W artykule znajdziesz najlepsze seriale dla nastolatków. Dowiedz się więcej!
bajki dla przedszkolaków

Jakie bajki dla przedszkolaków? Ranking książek

2019-09-12
Podobno Albert Einstein powiedział: „Jeśli chcesz, aby twoje dziecko było inteligentne – czytaj mu bajki. Jeśli chcesz, aby było inteligentniejsze – czytaj mu więcej bajek”. Nie wiadomo, czy to rzeczywiście słowa wielkiego uczonego, jednak pozostaje faktem, że czytanie dzieciom ma wielką moc. Dowiedz się zatem, jakie bajki dla przedszkolaków są najbardziej polecane.
dziecko nie chce chodzić do przedszkola

Dziecko nie chce chodzić do przedszkola. Co robić?

2019-09-03
Pójście do przedszkola dla większości dzieci jest nową, wspaniałą przygodą. Niestety – nie zawsze tak jest. Nie brakuje maluchów, które za nic w świecie nie chcą rozstać się z mamą na kilka godzin, demonstrując swoje niezadowolenie poprzez krzyk i płacz. Dlaczego dzieci nie chcą chodzić do przedszkola i jak sobie z tym poradzić? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.
Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

2019-09-02
Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!
dzieci

Pierwsze dni w przedszkolu – zasady

2019-08-28
O tym, że pierwsze dni trzylatka w przedszkolu mogą być bardzo trudne, wie doskonale każdy rodzic, które przeżył adaptację malucha do placówki. Sprawdź!