Data modyfikacji:

Pluszaki dla dziewczynki - nie tylko misie

Twoja córka uwielbia pluszaki? Bawi się nimi znacznie częściej niż innymi zabawkami i spokojnie zasypia, tuląc je do siebie? Podpowiadamy, jakie maskotki najbardziej lubią dziewczynki.
pluszaki dla dziewczynki
Pluszowe zabawki są często pierwszymi najlepszymi przyjaciółmi twojego malucha. To im zwierza się ze swoich dziecięcych marzeń. Przytulając je po zgaszeniu światła, czeka aż przyjdzie sen. Praktycznie „od zawsze” dzieci znały i lubiły szmaciane zabawki.

Jednak najsłynniejsza z nich – pluszowy miś – popularność zyskał dopiero w początku XX w. Miś - nazwany Teddy po ówczesnym prezydencie Stanów Zjednoczonych, Teodorze Roosvelcie, który ponoć podczas jednego z polowań wypuścił na wolność wystraszonego niedźwiadka – stał się bohaterem wiadomości w prasie, a z biegiem lat ulubioną przytulanką dzieci na całym świecie. Zobacz jakie są inne modne zabawki dla dziewczynek.

Jaki pluszak zamiast misia dla dziewczynki?

Dziewczynki kochają pluszowe misie. Ale nie tylko. Na rynku jest ogromny wybór maskotek, którymi bawią się równie chętnie. To przede wszystkim zwierzątka oraz postaci z bajek.

Zwierzęta – szczególnie te, które mają duże, urocze oczy, są często must have dziewczęcego świata. Roztkliwiają, zachęcają, aby się nimi opiekować. Obowiązuje ta sama zasada, co w przypadku postaci z kreskówek – nieproporcjonalnie duże tęczówki zdają się tchnąć w zabawkę życie.

Natomiast postaci z bajek w wyobraźni dziecka ożywają już dużo wcześniej, w chwili oglądania animacji lub czytania książki.

Maskotka zdaje się mieć swój charakter i swoją historię – maluchy poznały je przecież już dawno temu. Teraz, u boku nowej właścicielki, przeżywają po prostu kolejne przygody. Są towarzyszami radości i smutków dziecka.

Inną kategorią są realistycznie wyglądające maskotki – zwierzęta. Nie robią „słodkich oczu”, za to imitują oswojonych przedstawicieli świata fauny. Czy to kot, czy lew, czy puma – każde dzikie zwierzę może stać się przyjacielem twojej córki.

Postaci z kreskówek

Wybór maskotki uzależnij od tego, na którym bajkowym bohaterze twoja córka skupia najwięcej emocji. Wybór jest naprawdę ogromny.

Disney. Twoje dziecko kocha klasykę Disneya, czy może bliżej mu do współczesnych pełnometrażowych animacji? Na rynku jest ogromny wybór pluszaków, które przypominają postaci z ulubionych bajek.

Kubuś Puchatek i jego przyjaciele, Myszka Miki, Minnie, Pies Pluto, Kaczor Donald, Słoń Dumbo to bohaterowie, na widok których serce może mocniej zabić nawet babci i dziadkowi.

Natomiast Elsa, Anna i Olaf z „Krainy Lodu”, Nemo lub Emocje z „W głowie się nie mieści” to nowości, na które być może zabrałeś swoją córeczkę do kina. O czym najczęściej opowiada twoja mała? Co rysuje? Jakie piosenki śpiewa? Jaki strój chciałaby założyć na bal karnawałowy?

Czy już wiesz, co wybrać?

Świnka Peppa. Animacja opowiadająca o życiu typowej rodziny bije na świecie rekordy popularności. Nie dziwi więc, że pluszowa wersja bohaterów Świnki Peppy to już od wielu lat hit na rynku maskotek.

Dziewczynki kochają Peppę, jej brata Georga, mamę Świnkę, tatę Świnkę i grono najbliższych przyjaciół. Z wypiekami na twarzach oglądają kolejne odcinki, śledzą dziecięcą prasę. Marzą o tym, aby towarzyszyć Peppie w jej codziennych przygodach. Lub… aby to Peppa w drodze do przedszkola lub szkoły towarzyszyła im.

Psi Patrol. Dziewczynki śnią także o dzielnych i sympatycznych pieskach z kreskówki „Psi Patrol”. Wiedziałeś? Zapytaj tyko swoją córkę: „Skye czy Zuma?”, a po chwili będziesz już pewien wszystkiego.
Autorka: Barbara Szega