Data publikacji:

Modne zabawki dla dziewczynek

Zastanawiasz się, co podarować dziewczynce, aby ją uszczęśliwić. Przed wami przykłady zabawek, które trafią w serce każdej małej dziewczynki. Sprawdź inspiracje fajnych zabawek dla dziewczynek w różnym wieku.

Zabawki dla rocznych dziewczynek

Świetnym rozwiązaniem dla tak małych dzieci są maty edukacyjne, które pozwalają na zabawę na leżąco. Mata może zawierać różne elementy, które stymulują dziecko i uczą go podstaw logicznego myślenia. W tym wieku zabawki są najczęściej uniwersalne. Ponadto maleńkim dziewczynkom można podarować urocze pluszowe lalki lub inne przytulanki.

Jakie zabawki dla dwulatka?

W tym wieku liczy się przede wszystkim rozwój dziecka, dlatego najlepszym pomysłem jest kupno zabawki edukacyjnej. Warto wybrać zabawkę interaktywną, która będzie wymagała od dziecka zdobywania określonych umiejętności. Podział konkretnych przedmiotów ze względu na płeć nie jest w tym przypadku bardzo istotny. Większość zabawek dla maluszków będzie się nadawać zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. My proponujemy sortery i piramidki z klocków, a także zabawkowe instrumenty takie jak: pianino czy cymbałki.

Trzyletnia dziewczynka. Jaką zabawkę kupić?

Trzy lata to wiek, kiedy dziewczynka zaczyna się interesować lalkami, dlatego rekomendujemy zakup pierwszej lalki-bobasa. Przy wyborze lepiej zdecydować się na prostą wersję, niewymagającą karmienia czy przebierania. Warto sprawdzić, czy dany model jest przeznaczony dla 3-latki tak, aby zestaw nie posiadał małych elementów.

Zabawki dla dziewczynek w wieku 4-5 lat

U cztero i pięcioletnich dziewczynek fascynacja lalkami nadal trwa, dlatego to dobra okazja do kupna nieco bardziej zaawansowanej lalki np. Baby Born, która posiada funkcję płaczu, a także wymaga od opiekunki poznania podstawowych czynności związanych z opieką nad noworodkiem: zmieniania pieluszki, karmienia butelką, kołysania itd.

Oprócz tego sprawdzą się różne gadżety dla lalki, np. wózek, ubranka, nosidełko, akcesoria do karmienia i przewijania, a także inne elementy domowego wyposażenia.

Czym bawią się sześciolatki?

Dziewczynki w wieku 6 lat są już często odrobinę znudzone lalkami niemowlakami, a zamiast tego pojawia się u nich zainteresowanie tworzeniem różnego rodzaju historii, które bardzo dobrze można odtwarzać przy użyciu figurek. Na pewno dziewczynkom spodobają się klocki Lego Friends. W nawiązaniu do tych klocków powstała pełnometrażowa bajka oraz bajka w odcinkach. Postaci z filmu i serialu pojawiają się również w zestawach klocków.

Zabawki dla dziewczynek - 7 lat

Obecnie najmodniejszą zabawką dla dziewczynki w wieku 7 lat są laleczki LOL, czyli zabawki, na punkcie których oszalał cały świat. Każda laleczka LOL jest niespodzianką ukrytą w kuli – nigdy do końca nie wiadomo, jaka laleczka jest w środku, przez co już samo otwieranie opakowania wiąże się z dużą ekscytacją. Kula, w której znajduje się LOL może zmienić się w jej domek lub fotel.

Ośmioletnie dziewczynki. Co kupić?

Dla ośmiolatek polecamy zabawki typu DIY – zrób to sam, dzięki którym będą mogły odkryć swoje talenty. Zestawy do robienia biżuterii, farbowania pasemek włosów czy lepienia z ciastoliny z pewnością trafią w gust małej damy. Ponadto dobrym pomysłem jest zakup kolorowanek z modelkami czy wycinanek pozwalających na tworzenie własnych stylizacji.

Zabawki dla dziewczynek - 9 lat

Barbie to najsłynniejsze lalki na świecie, które kochają dziewczynki w różnym wieku. Każda 9-latka ucieszy się z nowej Barbie lub akcesoriów dla lalki np. domku, samochodu czy nowego zestawu ubranek.

Jeśli dana dziewczynka jest fanką tych lalek i ma ich już kilka, dobrym pomysłem jest dokupienie Kena lub dzieci, dzięki czemu będzie mogła tworzyć bardziej rozbudowane fabularnie zabawy. Barbie występują w różnych wersjach i zestawach, dlatego istnieje wiele wariantów i możliwości dopasowania konkretnej lalki do zainteresowań dziewczynki.

Pomysł na prezent dla dziesięciolatki

Gdy dziecko osiąga wiek 10 lat, większość rodziców pozwala im na samodzielne zabawy na dworze. Aby wolny czas był aktywny, polecamy podarować 10-letniej dziewczynce rolki, dzięki którym będzie mogła ciekawie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Czytaj również: Wrotki czy rolki?

Nauka jazdy to także dobra okazja do wspólnych wyjść do parku i miłego odpoczynku wspólnie z dzieckiem. Obecnie coraz modniejszą alternatywą dla rolek są wrotki, które również są interesującym pomysłem na prezent.

Zabawki dla dziewczynek 11-12 lat

Kupując zabawkę dla 11 lub 12-latki należy pamiętać, że to już nastolatka, dlatego prezent nie powinien być zbyt dziecinny. Świetnie sprawdzą się różnego rodzaju zestawy do makijażu dla dzieci, dzięki którym dziewczynka poczuje się jak mała kobieta. Ponadto ten wiek to także idealny czas na rozpoczęcie prowadzenia pamiętnika, do którego zachęcisz dziewczynkę ofiarując jej piękny notes.
Zdjęcie: Envato Elements

Autorka: Oliwia Stradowska

Autor: Oliwia Stradowska