Data modyfikacji:

Posiłki gotowe czy robione w domu

Autor: Sylwia Stwora

Postawić na posiłki gotowe czy robione w domu? Przed takim dylematem staje chyba każdy rodzic. Wbrew pozorom, rozstrzygnięcie tej kwestii nie jest łatwe, bo za jedzeniem ze słoiczków, podobnie zresztą jak i tym domowym, przemawiają pewne argumenty.

Trudno dać jednoznaczną odpowiedź na pytanie czy lepiej sięgać po posiłki gotowe, czy też podawać dziecku jedynie te, robione w domu. Jednak jedno jest pewne - pełną kontrolę nad składnikami dań podawanych malcowi, można mieć tylko wtedy, gdy samodzielnie się je ugotuje. Podobnie jest zresztą z ich smakiem oraz konsystencją. Poza tym, zaangażowanie, jakie rodzice wkładają w przygotowanie posiłków może stanowić pewien wyraz ich miłości oraz troski.

Ci, którzy w sporze posiłki gotowe czy robione w domu zajmują inne stanowisko twierdzą zazwyczaj, że dania ze słoiczków stanowią najzdrowszą żywność. Ich skład oparty jest jedynie na produktach pochodzących z upraw kontrolowanych lub ekologicznych hodowli. Poza tym, stosowane do ich przygotowania przepisy muszą zostać zatwierdzone przez specjalistów od żywienia. A skoro nad recepturami czuwają wykwalifikowani dietetycy, nie może pojawiać się w nich nic, co mogłoby zaszkodzić dziecku. Dodatkowo do wieku dziecka dobierany jest zarówno skład, jak i konsystencja gotowego posiłku, dlatego z ich jedzeniem, bez żadnego problemu, poradzą sobie nawet najmłodsi.

Wybór gotowych dań jest bardzo duży. Wśród najpopularniejszych propozycji na pewno znajdzie się więc coś, co zasmakuje nawet największemu niejadkowi. Poza tym, dzięki sporej różnorodności, w zasadzie każdego dnia możemy zaserwować dziecku coś innego i to w bardzo wygodny oraz szybki sposób.

Jeśli więc nie wiemy czy lepszym rozwiązaniem będzie postawić na gotowe posiłki czy robione w domu, można pójść na kompromis. W końcu nic nie stopi na przeszkodzie, aby zróżnicować jadłospis maleństwa.

Kołdra dziecięca. Jaka dla niemowlaka? Jaki rozmiar?

Kołdra dziecięca. Jaka dla niemowlaka? Jaki rozmiar?

2020-11-02
Dobranie odpowiedniej pościeli i materaca do łóżeczka dla dziecka to dopiero połowa sukcesu na drodze do zapewnienia mu jak najwyższego komfortu snu. Istotne zn...
przyjaciele oglądają telewizję

Seriale dla młodzieży – najlepsze seriale dla nastolatków

2019-10-01
Każdy nastolatek uwielbia oglądać filmy i seriale! W artykule znajdziesz najlepsze seriale dla nastolatków. Dowiedz się więcej!
bajki dla przedszkolaków

Jakie bajki dla przedszkolaków? Ranking książek

2019-09-12
Podobno Albert Einstein powiedział: „Jeśli chcesz, aby twoje dziecko było inteligentne – czytaj mu bajki. Jeśli chcesz, aby było inteligentniejsze – czytaj mu więcej bajek”. Nie wiadomo, czy to rzeczywiście słowa wielkiego uczonego, jednak pozostaje faktem, że czytanie dzieciom ma wielką moc. Dowiedz się zatem, jakie bajki dla przedszkolaków są najbardziej polecane.
dziecko nie chce chodzić do przedszkola

Dziecko nie chce chodzić do przedszkola. Co robić?

2019-09-03
Pójście do przedszkola dla większości dzieci jest nową, wspaniałą przygodą. Niestety – nie zawsze tak jest. Nie brakuje maluchów, które za nic w świecie nie chcą rozstać się z mamą na kilka godzin, demonstrując swoje niezadowolenie poprzez krzyk i płacz. Dlaczego dzieci nie chcą chodzić do przedszkola i jak sobie z tym poradzić? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.
Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

2019-09-02
Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!