Data modyfikacji:

Posiłki gotowe czy robione w domu

Autor: Sylwia Stwora

Postawić na posiłki gotowe czy robione w domu? Przed takim dylematem staje chyba każdy rodzic. Wbrew pozorom, rozstrzygnięcie tej kwestii nie jest łatwe, bo za jedzeniem ze słoiczków, podobnie zresztą jak i tym domowym, przemawiają pewne argumenty.

Trudno dać jednoznaczną odpowiedź na pytanie czy lepiej sięgać po posiłki gotowe, czy też podawać dziecku jedynie te, robione w domu. Jednak jedno jest pewne - pełną kontrolę nad składnikami dań podawanych malcowi, można mieć tylko wtedy, gdy samodzielnie się je ugotuje. Podobnie jest zresztą z ich smakiem oraz konsystencją. Poza tym, zaangażowanie, jakie rodzice wkładają w przygotowanie posiłków może stanowić pewien wyraz ich miłości oraz troski.

Ci, którzy w sporze posiłki gotowe czy robione w domu zajmują inne stanowisko twierdzą zazwyczaj, że dania ze słoiczków stanowią najzdrowszą żywność. Ich skład oparty jest jedynie na produktach pochodzących z upraw kontrolowanych lub ekologicznych hodowli. Poza tym, stosowane do ich przygotowania przepisy muszą zostać zatwierdzone przez specjalistów od żywienia. A skoro nad recepturami czuwają wykwalifikowani dietetycy, nie może pojawiać się w nich nic, co mogłoby zaszkodzić dziecku. Dodatkowo do wieku dziecka dobierany jest zarówno skład, jak i konsystencja gotowego posiłku, dlatego z ich jedzeniem, bez żadnego problemu, poradzą sobie nawet najmłodsi.

Wybór gotowych dań jest bardzo duży. Wśród najpopularniejszych propozycji na pewno znajdzie się więc coś, co zasmakuje nawet największemu niejadkowi. Poza tym, dzięki sporej różnorodności, w zasadzie każdego dnia możemy zaserwować dziecku coś innego i to w bardzo wygodny oraz szybki sposób.

Jeśli więc nie wiemy czy lepszym rozwiązaniem będzie postawić na gotowe posiłki czy robione w domu, można pójść na kompromis. W końcu nic nie stopi na przeszkodzie, aby zróżnicować jadłospis maleństwa.

Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

2019-09-02
Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!
dzieci

Pierwsze dni w przedszkolu – zasady

2019-08-28
O tym, że pierwsze dni trzylatka w przedszkolu mogą być bardzo trudne, wie doskonale każdy rodzic, które przeżył adaptację malucha do placówki. Sprawdź!
audiobooki

Najlepsze audiobooki dla dzieci. Jaki wybrać?

2019-08-19
Bajki na audiobookach można nazwać jednym z najlepszych wynalazków naszych czasów. Które audiobooki dla dzieci zagwarantują maluchowi najlepszą rozrywkę?
książki Jespera Juula

Książki Jespera Juula, które pomogą ci zrozumieć twoje dziecko

2019-08-02
Szukasz książek i poradników, które pomogłyby ci w przemyślany sposób kształtować relacje z dzieckiem i świadomie podejść do rodzicielstwa? Świetnym wyborem będą publikacje Jespera Juula – jego książki dla rodziców to kopalnia wiedzy o tym, jak radzić sobie z maluchem i z samym sobą w roli rodzica. Oto krótka lista publikacji podpisanych nazwiskiem Juula, które mogą cię zainteresować.
jak nauczyć dziecko czytać

Jak nauczyć dziecko czytać?

2019-07-31
Niektóre pociechy już od najmłodszych lat chętnie sięgają po książki, najpierw oglądając obrazki, a następnie poznając samodzielnie litery, podczas gdy inne potrzebują pomocy swoich rodziców. Zastanawiasz się, jak nauczyć dziecko czytać w domu, aby przygotować je do pójścia do szkoły? Znamy kilka sprawdzonych metod, dzięki którym wspólnie spędzony czas na poznawaniu alfabetu stanie się przyjemny i całkowicie bezstresowy!