Data modyfikacji:

Prezenty mikołajkowe dla chłopców: jakie wybrać?

Zastanawiasz się, co kupić chłopcu na zbliżające się mikołajki? Zobacz nasze propozycje prezentów mikołajkowych dla chłopców. Mamy nadzieję, że nasz krótka lista pomoże ci wybrać trafiony upominek.

prezenty mikołajkowe dla chłopców

Prezenty mikołajkowe a wiek chłopca

Ważnym kryterium w doborze odpowiedniego prezentu mikołajkowego jest wiek dziecka. Dla najmłodszych pociech kupowane zabawki powinny być bezpieczne: bez małych elementów, które dziecko może połknąć, zrobione z lekkich i bezpiecznych materiałów, a także wspierające rozwoj dziecka.

Nieco starszym chłopcom możesz podarować prezent mikołajkowy nawiązujący do ich zainteresowań, taki jak książki czy gry komputerowe. Poniżej znajdziesz kilka propozycji prezentów na mikołajki dla chłopców w różnym wieku.

Przeczytaj również: Prezenty na mikołajki do 30 zł

Zabawki edukacyjne na prezent mikołajkowy dla chłopca

Jako prezent mikołajkowy dla małego chłopca sprawdzą się zabawki edukacyjne. Wybór jest naprawdę duży. Najlepiej, aby zabawka miała elementy interaktywne, takie jak na przykład grająca muzyka, i była kolorowa. Dzięki temu maluch dłużej utrzyma swoją uwagę.

Jaki prezent mikołajkowy dla chłopca? Zdalnie sterowane samochodziki 

Popularne prezenty na Mikołaja dla chłopców to zdalnie sterowane samochodziki. W Internecie znajdziesz propozycje zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Taki prezent na mikołajki ma dodatkową zaletą – sam na pewno chętnie pobawisz się nim dzieckiem.

Klocki: prezent mikołajkowy

Wśród prezentów mikołajkowych dla chłopców od lat królują także klocki. Duże i kolorowe klocki będą idealne dla młodszych dzieci, z którymi wspólnie stworzysz wspaniałe budowle.

Przeczytaj również: Prezenty na mikołajki dla dzieci. Najlepsze prezenty dla dziewczynki

Dla starszych chłopców polecamy popularne klocki Lego. Możesz wybrać między innymi produkty nawiązujące do lubianych przez chłopców Gwieznych Wojen w serii Lego Star Wars.

Co na prezent mikołajkowy dla chłopca? Roboty

Niejeden chłopiec ucieszy się z prezentu mikołajkowego w postaci robota. Twój syn czy chrześniak uwielbia filmy o Transformersach? Zdalnie sterowany robot na prezent na mikołajki będzie strzałem w dziesiątkę.

Przeczytaj również: Prezenty na święta dla 12-latki – propozycje.

Propozycje na mikołajki: gry komputerowe

Jeżeli twój syn uwielbia grać na komputerze, podaruj mu na mikołajki nową grę komputerową. Upewnij się tylko wcześniej, że nie ma jej już w swojej kolekcji lub nie pożyczył od kolegi. W Internecie znajdziesz gry komputerowe dostosowane do wieku młodszych dzieci.

Prezent mikołajkowy: puzzle

Taki prezent mikołajkowy dla chłopca będzie także okazją do wspólnej zabawy z kolegami czy rodzeństwem. Pamiętaj, aby dostosować puzzle do wieku dziecka. Najmłodszym przypadną do gustu duże kolorowe puzzle z obrazkami z popularnych bajek.

Im starsze dziecko, tym więcej elementów i bardziej skomplikowany obrazek puzzli możesz wybrać. Gdyby dziecko nie radziło sobie z ułożeniem puzzli, możecie mu pomóc całą rodziną.

Tekst: Redakcja Świata rodziców