Data publikacji:

Prezenty mikołajkowe dla chłopców

Autor: Michał

Przy wyborze odpowiedniego prezentu dla chłopców znaczenie ma wiele czynników. Z pewnością chcemy, żeby podarunki były atrakcyjne, ale też bezpieczne i zapewniające dziecku możliwość rozwoju. Radzimy, jakie prezenty wybrać dla chłopców na mikołajki.

Mali majsterkowicze i kierowcy

Pierwszym kryterium w doborze odpowiedniego prezentu jest zdecydowanie wiek dziecka. Dla najmłodszych pociech kupowane zabawki powinny być przed wszystkim bezpieczne: bez małych elementów, które dziecko może połknąć, zrobione z lekkich i bezpiecznych materiałów. Powinny także wpływać na rozwój dziecka. Dlatego oprócz zabawek interaktywnych, pamiętajmy także o tych wspierających rozwój umiejętności manualnych i pomagających ćwiczyć koordynację ruchową. Pamiętajmy jednak, żeby zabawkę dobrać odpowiednio do wieku dziecka, tak aby nie stanowiła dla niego zagrożenia!

Na grafice: 1. Interaktywna Pomoc Drogowa Dumel Discovery, 63 zł

Wraz z wiekiem zabawki powinny być coraz bardziej skomplikowane. Pomoże to dzieciom przechodzić na kolejny poziom. Dla starszych chłopców polecamy modele samochodów, które z pewnością urozmaicą kolekcję młodych amatorów motoryzacji (znajdziecie je TUTAJ.

Zabawki edukacyjne

Dla nieco starszych chłopców z pewnością sprawdzą się zabawki edukacyjne, dzięki którym będą mogli odkryć swoje pasje, a także rozwijać umiejętności. Świetnie w tej roli sprawdzą się gry oraz zestawy tematyczne. Bawiący się nimi chłopak może zamienić się w archeologa, naukowca czy magika...

Na grafice: zestawy edukacyjne 4m: 1.Zestaw edukacyjny Wykopaliska Tyranozaur, 25,55 zł

Dla dociekliwych i małych "moli" książkowych proponujemy wybranie książek edukacyjnych. Odpowiednio wybrane  sprawdzą się zarówno w przypadku starszych jak i młodszych dzieci. Sprawdź ofertę książek dla dzieci TUTAJ.

Zabawki tematyczne z bohaterami bajek

Jeśli nie mamy pomysłu na prezent, warto zainspirować się bajkami i postaciami z kreskówek. Zabawki tego typu sprawiają wiele radości i pobudzają wyobraźnię. W tym roku oczywiście polecamy inspiracje Minionkami, ale jeśli wasze pociechy przepadają za starszymi bajkami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po klasykę kina familijnego.

Na grafice: 1.Cobi Glodoodle Toy Story Magiczna Tablica Do Rysowania, 135 zł

Figurki dla kolekcjonerów

Wielu chłopców lubi hobbystycznie gromadzić figurki ze znanych filmów czy bajek. Prezent mikołajkowy to idealny moment, żeby wzbogacić kolekcję naszego młodego zbieracza.

Na grafice: 1.Hasbro Transformers, 114 zł

Więcej figurek znajdziesz TUTAJ.

Puzzle i klocki LEGO

Absolutną klasyką, jeśli chodzi o prezenty dla chłopców, są klocki LEGO - zabawki, dzięki którym można rozwinąć swoją wyobraźnię, umiejętności manualne, a przy okazji sprawdzić swoje predyspozycje konstruktorskie. Zestaw lego to absolutny hit, jeśli chodzi o prezenty dla młodych budowniczych. Bardziej klasycznym prezentem będą duże puzzle - dla cierpliwych i lubiących ćwiczyć swoją spostrzegawczość. W tym roku motywem przewodnim, zarówno jeśli chodzi o puzzle, jaki i klocki lego, są oczywiście Gwiezdne Wojny.

Na grafice: 1. Lego Star Wars First Order Special Forces Tie Fighter, 257 zł

Na grafice: 1. Puzzle Trefl 500el. Star Wars, 13,24 zł

Więcej puzzli o różnorodnej tematyce znajdziesz TUTAJ.

A może spędzić Mikołajki aktywnie?

Oczywiście prezent mikołajkowy nie musi oznaczać kupna zabawki. Znakomitym pomysłem jest zorganizowanie wspólnych gier i zabaw albo zapisanie malca na warsztaty tematyczne. Będzie to niezwykła przygoda dla energicznego szkraba. Wyjście na lodowisko, małe zabawy-ćwiczenia (w halach),  Odkryje nowe zdolności, odwiedzi ciekawe miejsca, pozna nowych ludzi. Dla was to także okazja do pogłębienia więzi oraz  wesołej rozrywki. Jeśli chcesz zorganizować prezent-przeżycie jako podarunek od Mikołaja, zajrzyj TUTAJ.

Szukasz inspiracji prezentowych dla swojego malca na mikołajki i święta. Zajrzy TUTAJ i przekonaj się, co można kupić  w określonym przedziale cenowy!