Data publikacji:

Quizy dla dzieci – przegląd najlepszych

W TV leci „Jeden z 10”, młody, choć w skupieniu składa Lego, jednym uchem słucha. Nagle – poprawnie odpowiada na pytanie. Później na drugie. Niemalże pęka z dumy, a później oświadcza – „chcę wiedzieć wszystko”! Co robi matka? Siada do komputera i wybiera najlepsze quizy dla dzieci – by pierworodny postawił pierwszy krok ku temu wzniosłemu celowi.
Jeżeli i wy macie w domu Małego-Człowieka-Żądnego-Wiedzy, zapraszam do lektury. Poniżej znajdziecie przegląd najlepszych quizów dla dzieci w różnym wieku.

Kieszonkowe quizy dla dzieci

Są genialne i jeżeli jeszcze nigdy ich nie mieliście, polecam z całego serca! W księgarniach jest ich mnóstwo – dla zupełnych maluchów (1+), przedszkolaków i szkolniaków. Z dziurkami, z angielskimi słowami, z postaciami z bajek. Matematyczne, logiczne, z wiedzy ogólnej.

Można przebierać i do tego zachęcam, bo po pierwsze: cena jest bardzo przystępna (kilkanaście złotych), po drugie – dzieciaki je bardzo lubią, a po trzecie – choć to niepozorna rzecz, może uratować wam skórę w poczekalniach czy restauracjach, czyli wszędzie tam, gdzie wskazana jest cisza, a maluch niczego sobie z tego nie robi.

Wtedy – pach – wyciągamy z torebki zagadki i pytamy, ile grzybków jest na obrazku albo co do czego nie pasuje. I cisza jak makiem zasiał! Polecam, testowałam w tak ekstremalnych warunkach nie raz.

Kapitan nauka, angielski w zagadkach 3-5 lat

Explore Team, quizy dla dzieci w wieku 7-8 lat

Zagadki CzuCzu dla dzieci w wieku 2-3 lata

Quizy o Polsce dla dzieci

„Jesteśmy Polką i Polakiem. Dziewczynką fajną i chłopakieeeem. Kochamy Polskę z całych sił! Chcemy byś kochał ją i ty, i ty!”- gdy dzieci wróciły ostatnio z przedszkola z taką pieśnią na ustach jasne się stało, że nadszedł czas wzmożonej edukacji narodowej.

Zdziwiłam się, jak wiele świetnych materiałów jest na rynku! Quizy o Polsce dla dzieci dedykowane są zazwyczaj uczniom i oznaczone jako 7+, ale myślę, że część z nich spokojnie sprawdzi się już w przypadku 5 czy 6-latków zainteresowanych taką tematyką.

Można na poważnie, można też z przymrużeniem oka – na przykład dzięki „Polska Quiz Jak to było kiedyś”. W zestawie znajduje się 50 kart ze 150 pytaniami o szalone lata 80. i 90. – pewex, Polo-Coctę czy produkty na kartkę. Duży plus dla tej propozycji za lekką formę i niską cenę (około 8 zł)!

Quiz świetnie nadaje się do zabrania na wakacje czy na wyprawę. Po Polsce, rzecz jasna! Jeżeli wolicie coś bardziej poważnego, polecam Karty edukacyjne. Quiz o Polsce. Znajdziecie tam informacje o historii, atrakcjach turystycznych i wybitnych rodakach oraz ponad 100 pytań sprawdzających wiedzę.

Podobną propozycję ma Winning Moves. W grze "Polska" pytania poważne, o historię czy geografię, mieszają się z zabawnymi, dotyczącymi np. popkultury. To wszystko sprawia, że rozgrywka jest nieprzewidywalna i momentami zabawna. Wygrywa osoba, która poprawnie odpowie na 12 pytań. Gra dla kategorii 8+.

Karty edukacyjne quiz o Polsce

Polska. Quiz

Winning Movies, Polska

Quizy dla dzieci – powiedzą, czy odpowiedź była dobra

Co jeżeli dzieci są bardziej cyfrowe, niż analogowe? Spokojnie, znajdzie się też coś dla nich! W księgarniach internetowych i sklepach z zabawkami mnóstwo jest quizów interaktywnych, ze specjalnymi piórami, które podpowiedzą, czy zaznaczona odpowiedź jest poprawna.

Dzieciaki mają sporą frajdę używając takiego gadającego gadżetu, a gry są stosunkowo tanie – myślę więc, że warto się im przyjrzeć. Znów – oferta jest przebogata – można znaleźć coś dla malucha, i coś dla ucznia, w bardzo różnych kategoriach.

Gry z serii Carotina dedykowane są przedszkolakom. Przewodnikiem po kartach z różnymi pytaniami jest interaktywna marchewka, która chwali, gdy jest dobrze lub – gdy powinęła nam się ręka – radzi, by poszukać innej odpowiedzi.

Zabawka rozwija u dziecka umiejętności językowe i komunikacyjne, wspiera rozwój logicznego myślenia, zdolności obserwacyjnych, wspomaga naukę kształtów i kolorów, uczy dodawania i odejmowania.

Podobną ofertę ma firma Clementoni, która wypuściła na rynek „Mówiące pióro 1000 pytań”. W zestawie znajdziecie 64 quizy o różnym stopniu trudności. Pierwsze, najłatwiejsze, polegają na wskazaniu odpowiedniego koloru czy kształtu, jest też dopasowywanie cieni do postaci czy eliminowanie przedmiotów, które nie pasują do obrazka.

Na trudniejszych poziomach dzieciaki liczą, wskazują mniejsze i większe zbiory od zadanych, a na samym końcu dostają zadania związane z literami i czytaniem.

Wszystko w asyście mówiące pióra, które po najechaniu na odpowiedź albo komplementuje gracza („bardzo dobrze!”,”doskonale”), albo namawia do wnikliwszego poszukania poprawnej opcji („upsss” i „przykro mi – odpowiedź jest błędna”).

Lisciani, Carotina, quiz dla przedszkolaka

Clementoni, Mówiące pióro 1000 pytań

Autorka: Justyna Mazur