Data modyfikacji:

Rodzinne gry planszowe – przegląd

Autor: Sylwia Stwora

Są doskonałym sposobem na zebranie całej rodziny w sobotni wieczór po zabieganych dniach pracy i nauki, w których nie było okazji do dłuższego spędzania czasu ze sobą. Z powodzeniem wypełnią też nudne lub deszczowe popołudnie. Rodzinne gry planszowe – sprawdziliśmy, które zapewnią dobrą zabawę małym i dużym członkom rodziny.

Szalony wyścig polnych myszek to gra stworzona dla 2-5 graczy powyżej 7 roku życia. Istotą rozgrywki jest wylosowanie domku dla swojej myszki bez mówienia innym graczom, który to budynek i dotarcie do niego jak najszybciej. Oprócz przechytrzenia rywali, trzeba uważać też na koty i pułapki. Po planszy porusza się zgodnie z liczbą oczek wyrzuconych na kostce.

Gra o charakterze strategicznym, która pozwala zaangażować nawet 12 osób w wieku powyżej 7 lat. Polega na jak najszybszym ułożeniu 2 rzędów po 5 pionków jednego koloru – niebieskiego, czerwonego lub zielonego. Ustawianie poszczególnych pionków zależy od Twojej strategii oraz kart, które wskazują Ci pole do umieszczenia pionka.

Prawdziwa gratka dla lubiących górskie wędrówki. Gra K2 przeniesie Was pod szczyt popularnego ośmiotysięcznika, na który będziecie musieli się wspiąć i przetrwać do końca wyprawy trwającej 18 dni. Każdy gracz kieruje dwuosobowym zespołem himalaistów. Gra może angażować do 5 osób powyżej 8 roku życia.

Gra planszowa z popularnymi wściekłymi ptakami wypełni popołudnie nie tylko dobrą zabawą, ale pomoże rozwijać u dziecka spostrzegawczość i logiczne myślenie, a także ułatwi naukę kolorów. Tactic Angry Birds Kimble to pojedynek 2-4 graczy w wieku od 4 lat wzwyż oparty o zasadę gry w Chińczyka. Zawodnicy zamieniają się w ptaki, które muszą celować w 4 świnie ukryte na polu celu. Do gry używa się kostki.

pióro czy ołówek. od czego powinien zacząć pierwszoklasista?

Pióro dla pierwszoklasisty czy ołówek? Czym powinien pisać pierwszoklasista?

2021-09-03
Nauka pisania to wielkie wyzwanie dla młodego człowieka rozpoczynającego szkołę. Jak sprawić, by poznawanie liter stało się przygodą? Czym powinien pisać świeżo upieczony uczeń? Czy pióro dla pierwszoklasisty to dobry pomysł? Sprawdzamy!
Kołdra dziecięca. Jaka dla niemowlaka? Jaki rozmiar?

Kołdra dziecięca. Jaka dla niemowlaka? Jaki rozmiar?

2020-11-02
Dobranie odpowiedniej pościeli i materaca do łóżeczka dla dziecka to dopiero połowa sukcesu na drodze do zapewnienia mu jak najwyższego komfortu snu. Istotne zn...
przyjaciele oglądają telewizję

Seriale dla młodzieży – najlepsze seriale dla nastolatków

2019-10-01
Każdy nastolatek uwielbia oglądać filmy i seriale! W artykule znajdziesz najlepsze seriale dla nastolatków. Dowiedz się więcej!
bajki dla przedszkolaków

Jakie bajki dla przedszkolaków? Ranking książek

2019-09-12
Podobno Albert Einstein powiedział: „Jeśli chcesz, aby twoje dziecko było inteligentne – czytaj mu bajki. Jeśli chcesz, aby było inteligentniejsze – czytaj mu więcej bajek”. Nie wiadomo, czy to rzeczywiście słowa wielkiego uczonego, jednak pozostaje faktem, że czytanie dzieciom ma wielką moc. Dowiedz się zatem, jakie bajki dla przedszkolaków są najbardziej polecane.
dziecko nie chce chodzić do przedszkola

Dziecko nie chce chodzić do przedszkola. Co robić?

2019-09-03
Pójście do przedszkola dla większości dzieci jest nową, wspaniałą przygodą. Niestety – nie zawsze tak jest. Nie brakuje maluchów, które za nic w świecie nie chcą rozstać się z mamą na kilka godzin, demonstrując swoje niezadowolenie poprzez krzyk i płacz. Dlaczego dzieci nie chcą chodzić do przedszkola i jak sobie z tym poradzić? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.
Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?