Data modyfikacji:

Szczoteczka soniczna dla dzieci

Autor: Redakcja portalu swiat-rodzicow.pl

Pielęgnacja zębów dziecka

Prawidłowa pielęgnacja zębów dziecka jest bardzo ważna. Przywiązując do tego wagę, dbasz o komfort dziecka oraz wspierasz wyrabianie przez niego dobrych nawyków. Duże znaczenie dla zdrowia zębów i dziąseł Twojego malca ma odpowiednia szczoteczka. Ze szczoteczką soniczną będzie to łatwiejsze i przyjemniejsze.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

Szczoteczka soniczna to nowa generacja elektrycznych szczoteczek do zębów. Wykorzystują możliwości fal dźwiękowych powstających podczas szczotkowania. Na rynku prym wiodą szczoteczki soniczne marki Philips z serii Sonicare.

Jak dokładnie działa szczoteczka soniczna?

Niezwykle wysoka częstotliwość ruchów główki wprawia w drgania włókna. W wyniku tego powstają fale dźwiękowe, które przechodząc przez płyn, tworzą chmurę bąbelków - jej cząsteczki docierają do najtrudniej dostępnych zakamarków. W połączeniu z ruchem wymiatającym szczoteczka wyjątkowo dokładnie czyści powierzchnię zębów oraz przestrzenie międzyzębowe.

Linia dziąseł jest bardzo wrażliwa i łatwo ulega bolesnym uszkodzeniom. Dzieci przeważnie omijają ten obszar, a to prowadzi do powstawania kamienia nazębnego, odbarwienia płytki, a nawet infekcji. Delikatne włosie sprawia, że szczoteczki soniczne są łagodne dla dziąseł, dzięki czemu maluchy dokładniej szorują swoje mleczaki. Ponadto chroni to przed ścieraniem szkliwa.

Przez kogo mogą być stosowane szczoteczki soniczne

Szczoteczki soniczne mogą być stosowane już przez najmłodsze dzieci. Są jeszcze delikatniejsze. Wytwarzają łagodniejsze drgania. W ten sposób możesz dbać o jamę ustną maluszka od pojawienia się pierwszych ząbków.

Główki szczoteczek sonicznych są wymienne. Dla zachowania higieny i prawidłowego działania należy wymieniać je wedle zużycia, nie rzadziej niż co 3 miesiące.