Data publikacji:

Tablet dla dziecka – jaki wybrać?

Autor: Sylwia Stwora

Tablety cieszą się coraz większą popularnością na rynku, również jako urodzinowe czy komunijne prezenty. Urządzenie to nie tylko przydaje się do zabawy, ale także nauki. Jeżeli planujesz kupić tablet dla dziecka, sprawdź jak dokonać wyboru.

Rynek urządzeń elektronicznych obfituje w wiele różnych modeli, co niejednego rodzica, myślącego o zakupie tabletu, może przyprawić o zawrót głowy. Pamiętajmy, że kupując tablet dla dziecka niekoniecznie musimy wydawać dużą kwotę. W sklepach są dostępne modele za rozsądne pieniądze. Aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę to środek, czyli parametry techniczne, design oraz cena.

Kupując tablet dla dziecka zerknijmy na takie parametry jak procesor i pamięć RAM. Dobrze wybrać procesor, który będzie dwurdzeniowy, co zapewni wydajność urządzenia, np. SoC Rockchip RK3066. Jeśli chodzi o pamięć RAM, wystarczy 1 GB.

Dysponując kwotą w granicach 300-500 złotych dostaniemy dobry model tabletu z systemem Android czy Windows. Urządzenie ma służyć naszemu dziecku zarówno do gier i oglądania bajek czy filmów, ale również jako pomoc w nauce. Dzięki wyświetlaczowi o przekątnej mierzącej minimum 7 cali dziecko swobodnie będzie mogło czytać książki czy rozwiązywać zagadki logiczne. Przykładowe tablety w przedziale cenowym 300-500 zł to GoClever Terra 70 oraz myTab 7.

Mając większe środki możemy zakupić urządzenia od bardziej znanych producentów takich jak Samsung czy Lenovo. Modele Samsung Galaxy Tab 2 czy Lenovo IdeaTab A2107A posiadają lepsze parametry techniczne, ale są stosunkowo droższe. Ceny za tablety ze średniej półki mieszczą się w przedziale 500-800 złotych. Rozsądną kwotą, którą warto przeznaczyć na tablet dla dziecka, naszym zdaniem, jest tysiąc złotych. Kilkunastolatkom niekoniecznie będzie potrzebne urządzenie z bardzo dobrymi parametrami technicznymi, ponieważ prawdopodobnie i tak nie wykorzysta w pełni możliwości tabletu. Wystarczy coś prostego.

Niektóre tablety, np. GoClever Terra 90, posiadają w zestawie etui oraz klawiaturę, co pozwala na łatwe i szybkie rozszerzenie funkcjonalności urządzenia. Dzięki dodatkom dziecko może szybko przekształcić tablet w mini przenośny komputer, na którym może napisać wypracowanie czy obliczyć zadanie.