Data modyfikacji:

Tablet dla dziecka – jaki wybrać?

Autor: Sylwia Stwora

Tablety cieszą się coraz większą popularnością na rynku, również jako urodzinowe czy komunijne prezenty. Urządzenie to nie tylko przydaje się do zabawy, ale także nauki. Jeżeli planujesz kupić tablet dla dziecka, sprawdź jak dokonać wyboru.

Rynek urządzeń elektronicznych obfituje w wiele różnych modeli, co niejednego rodzica, myślącego o zakupie tabletu, może przyprawić o zawrót głowy. Pamiętajmy, że kupując tablet dla dziecka niekoniecznie musimy wydawać dużą kwotę. W sklepach są dostępne modele za rozsądne pieniądze. Aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę to środek, czyli parametry techniczne, design oraz cena.

Kupując tablet dla dziecka zerknijmy na takie parametry jak procesor i pamięć RAM. Dobrze wybrać procesor, który będzie dwurdzeniowy, co zapewni wydajność urządzenia, np. SoC Rockchip RK3066. Jeśli chodzi o pamięć RAM, wystarczy 1 GB.

Dysponując kwotą w granicach 300-500 złotych dostaniemy dobry model tabletu z systemem Android czy Windows. Urządzenie ma służyć naszemu dziecku zarówno do gier i oglądania bajek czy filmów, ale również jako pomoc w nauce. Dzięki wyświetlaczowi o przekątnej mierzącej minimum 7 cali dziecko swobodnie będzie mogło czytać książki czy rozwiązywać zagadki logiczne. Przykładowe tablety w przedziale cenowym 300-500 zł to GoClever Terra 70 oraz myTab 7.

Mając większe środki możemy zakupić urządzenia od bardziej znanych producentów takich jak Samsung czy Lenovo. Modele Samsung Galaxy Tab 2 czy Lenovo IdeaTab A2107A posiadają lepsze parametry techniczne, ale są stosunkowo droższe. Ceny za tablety ze średniej półki mieszczą się w przedziale 500-800 złotych. Rozsądną kwotą, którą warto przeznaczyć na tablet dla dziecka, naszym zdaniem, jest tysiąc złotych. Kilkunastolatkom niekoniecznie będzie potrzebne urządzenie z bardzo dobrymi parametrami technicznymi, ponieważ prawdopodobnie i tak nie wykorzysta w pełni możliwości tabletu. Wystarczy coś prostego.

Niektóre tablety, np. GoClever Terra 90, posiadają w zestawie etui oraz klawiaturę, co pozwala na łatwe i szybkie rozszerzenie funkcjonalności urządzenia. Dzięki dodatkom dziecko może szybko przekształcić tablet w mini przenośny komputer, na którym może napisać wypracowanie czy obliczyć zadanie.

Termometr dla dziecka. Jaki najlepszy termometr pokojowy dla niemowląt i starszych dzieci?

Termometr dla dziecka. Jaki najlepszy termometr pokojowy dla niemowląt i starszych dzieci?

2020-03-10
Termometr to jedno z podstawowych akcesoriów, w które powinniśmy się zaopatrzyć, gdy w naszym domu pojawi się nowy członek rodziny. Jednak szeroka gama produktó...
przyjaciele oglądają telewizję

Seriale dla młodzieży – najlepsze seriale dla nastolatków

2019-10-01
Każdy nastolatek uwielbia oglądać filmy i seriale! W artykule znajdziesz najlepsze seriale dla nastolatków. Dowiedz się więcej!
bajki dla przedszkolaków

Jakie bajki dla przedszkolaków? Ranking książek

2019-09-12
Podobno Albert Einstein powiedział: „Jeśli chcesz, aby twoje dziecko było inteligentne – czytaj mu bajki. Jeśli chcesz, aby było inteligentniejsze – czytaj mu więcej bajek”. Nie wiadomo, czy to rzeczywiście słowa wielkiego uczonego, jednak pozostaje faktem, że czytanie dzieciom ma wielką moc. Dowiedz się zatem, jakie bajki dla przedszkolaków są najbardziej polecane.
dziecko nie chce chodzić do przedszkola

Dziecko nie chce chodzić do przedszkola. Co robić?

2019-09-03
Pójście do przedszkola dla większości dzieci jest nową, wspaniałą przygodą. Niestety – nie zawsze tak jest. Nie brakuje maluchów, które za nic w świecie nie chcą rozstać się z mamą na kilka godzin, demonstrując swoje niezadowolenie poprzez krzyk i płacz. Dlaczego dzieci nie chcą chodzić do przedszkola i jak sobie z tym poradzić? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.
Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

2019-09-02
Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!