Data modyfikacji:

Wybieramy wanienkę dla niemowlaka

Autor: Sylwia Stwora

Zakup odpowiedniej wanienki dla niemowlaka powinna determinować wielkość naszej łazienki czy miejsca, w którym zamierzamy kąpać dziecko, jak i swoboda poruszania się w niej samej pociechy. Ważny jest także komfort rodziców podczas przeprowadzania tego zabiegu pielęgnacyjnego.

Gabaryty tradycyjnej, plastikowej wanienki, która posłuży nam do kąpieli niemowlaka między narodzinami a 6 miesiącem życia, zwykle wynoszą 80x54x24 cm. W przypadku starszych dzieci, należy sięgać po model o długości 100 i więcej centymetrów. Niewątpliwą zaletą tego typu wanienek jest niska cena oraz dostępność w całej palecie kolorów. W atrakcyjniejszej wersji dodatkowo ozdobione są bajkowymi wzorami. Ponadto plastikowe wanienki są lekkie i łatwo opróżniać je z wody oraz czyścić. Wady? Konieczne może być dokupienie dodatkowego sprzętu typu stelaż, mata antypoślizgowa, itp. Decydując się na ten typ wanienki, warto zwrócić uwagę, aby miał on boczne uchwyty, które ułatwią nam przenoszenie. Jeśli często podróżujemy z dzieckiem, doskonale sprawdzi się wanienka do nadmuchiwania, koniecznie z antypoślizgowym dnem, a dla noworodków ze specjalną wkładką.

Równie ekonomicznym, a także poręczniejszym wyjściem jest zakup plastikowego fotelika kąpielowego, który możemy włożyć do wanny czy brodzika. W trakcie kupna należy sprawdzić, czy będzie dobrze trzymać malca, a także zapewni nam do niego swobodny dostęp. Podobnie działa wkład z gąbki, która zabezpiecza dodatkowo dziecko przed nadmiernym przekręcaniem się na boki. Praktycznym rozwiązaniem będzie wybór bardziej zaawansowanej wanienki z wbudowanym termometrem, wyprofilowanym podłożem oraz posiadający pojemniki na mydło czy szampon.

Modnym rozwiązaniem stało się zastępowanie wanienki wiaderkiem, które zajmuje mało miejsca oraz nie wymaga nalewania dużych ilości wody. Dziecko ułożone jest w nim w pozycji embrionalnej. Należy kupować model z przeźroczystego materiału oraz z hamulcem antypoślizgowym.

Praktycznym wyjściem może być zakup komody kąpielowej, która łączy funkcję wanienki z zamontowanym wężykiem do odprowadzania wody, przewijaka, jak również, dzięki półkom, schowka na kąpielowe akcesoria. Jeśli zdecydujemy się na ten mebel, warto wybrać model na kółkach. Pozwoli nam to swobodnie transportować przenośną łazienkę maluszka. Ze względu na spore gabaryty, komoda kąpielowa najlepiej sprawdzi się w dużych łazienkach.

Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

2019-09-02
Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!
dzieci

Pierwsze dni w przedszkolu – zasady

2019-08-28
O tym, że pierwsze dni trzylatka w przedszkolu mogą być bardzo trudne, wie doskonale każdy rodzic, które przeżył adaptację malucha do placówki. Sprawdź!
audiobooki

Najlepsze audiobooki dla dzieci. Jaki wybrać?

2019-08-19
Bajki na audiobookach można nazwać jednym z najlepszych wynalazków naszych czasów. Które audiobooki dla dzieci zagwarantują maluchowi najlepszą rozrywkę?
książki Jespera Juula

Książki Jespera Juula, które pomogą ci zrozumieć twoje dziecko

2019-08-02
Szukasz książek i poradników, które pomogłyby ci w przemyślany sposób kształtować relacje z dzieckiem i świadomie podejść do rodzicielstwa? Świetnym wyborem będą publikacje Jespera Juula – jego książki dla rodziców to kopalnia wiedzy o tym, jak radzić sobie z maluchem i z samym sobą w roli rodzica. Oto krótka lista publikacji podpisanych nazwiskiem Juula, które mogą cię zainteresować.
jak nauczyć dziecko czytać

Jak nauczyć dziecko czytać?

2019-07-31
Niektóre pociechy już od najmłodszych lat chętnie sięgają po książki, najpierw oglądając obrazki, a następnie poznając samodzielnie litery, podczas gdy inne potrzebują pomocy swoich rodziców. Zastanawiasz się, jak nauczyć dziecko czytać w domu, aby przygotować je do pójścia do szkoły? Znamy kilka sprawdzonych metod, dzięki którym wspólnie spędzony czas na poznawaniu alfabetu stanie się przyjemny i całkowicie bezstresowy!