Data modyfikacji:

Dziecko kocha dinozaury. Jakie zabawki wybrać?

Tyranozaury, diplodoki, spinozaury i pterodaktyle – choć stworzenia te wyginęły miliony lat temu, wciąż zdobywają serca najmłodszych. Małego ich fana (bądź fankę) można uszczęśliwić w bardzo prosty sposób – wystarczy zabawka w kształcie dinozaura, tematyczne puzzle czy choćby gadżety z dinozaurami.  Sprawdź, jakie zabawki kupić dla dziecka, które kocha dinozaury.

Jakie maskotki w kształcie dinozaurów?

Zabawki dla najmłodszych dzieci powinny mieć łagodny, uproszczony wygląd – bardziej realistyczne dinozaury mogą je przestraszyć. Istotne jest także jakość wykonania (pluszak nie powinien zawierać małych elementów, jeśli dziecko nie ukończyło 3. roku życia), a futerko nie może się „sypać”. Starsza pociecha na pewno ucieszy się, gdy dinozaur będzie bardziej przypominał tego z filmowych produkcji.

Dinozaury gumowe i plastikowe – jakie wybrać zabawki dla dziecka?

Jeśli dziecko zdecydowanie nie boi się dinozaurów, a wręcz zachwyca je dokładne oddanie szczegółów, warto zamienić pluszaka na realistyczny model zabawki, wykonany z plastiku lub gumy. Niektóre takie dinozaury dodatkowo mają system dźwiękowy, który naśladuje ryk stworzenia – należy jednak pamiętać, że po zamoczeniu w trakcie kąpieli zabawka przestanie działać. Dodatkowo, jeśli zależy nam na dużej trwałości prezentu, to warto wybrać ten wykonany z gumy.

Gry edukacyjne z dinozaurami

Gra ma tę przewagę nad zabawkami, że nie tylko pozwala dziecku niemal „wejść” w prehistoryczny świat, ale także umożliwia przyjemne, rodzinne spędzenie czasu. Wybierając gry, warto zwrócić uwagę na poziom trudności i dopasować je do wieku pociechy – tylko wtedy zabawa będzie udana, a nie frustrująca.

Puzzle z dinozaurami – jakie wybrać?

Świetnym pomysłem na kochającego dinozaury dziecka są także puzzle. Poza tym, że będą przedstawiały wielbionego „bohatera”, dodatkowo pozytywnie wpłyną na umiejętność skupienia uwagi i motorykę małych rąk. A także na pamięć. Krótko mówiąc – świetna zabawa i korzyści edukacyjne. I tutaj pamiętaj jednak, że zbyt skomplikowany rysunek plus bardzo duża liczba elementów mogą stanowić dla dziecka barierę nie do przejścia.

Plakaty z dinozaurami

Ulubiona tematyka dziecka może stanowi świetną bazę do ozdobienia jego pokoju – będzie kolorowo i przyjemnie, a w przypadku starszych dzieci – nawet nieco „strasznie”. Warto pamiętać, że im wyższej jakości plakat wybierzemy, tym dinozaury będą się lepiej prezentować i będą bardziej odporne na działanie małych rączek.

Plecaki w dinozaury

Motyw prehistorycznych stworów nie musi ściśle dotyczyć pokoju dziecięcego czy zabawek – dziecko będzie również zachwycone, gdy otrzyma plecak lub tornister, na którym widnieją ulubione dinozaury. Jeżeli jednak ma to być prezent noszony codziennie do szkoły, należy zwrócić uwagę na odpowiednią wagę (im niższa, tym lepiej) i ergonomiczny kształt.

Przybory szkolne z motywami dinozaurów

Kropkę nad "i” wyprawki szkolnej małego fana strasznych stworzeń będą stanowiły niezwykłe przybory szkolne – obfitujące w rysunki strasznych kłów i twardych pancerzy. Wybór jest ogromny – od gumek w kształcie dinozaurów, przez długopisy, zeszyty i teczki, na naklejkach na książki kończąc.

Autorka: Karolina Wojtaś