Data modyfikacji:

Zakopane z dzieckiem – co zobaczyć?

Zakopane to świetny kierunek dla rodziców z dziećmi, ponieważ miasto oferuje całe mnóstwo atrakcji. Co zwiedzić z maluchem, a co ze starszym dzieckiem podczas pobytu w stolicy Tatr? Zakopane z dzieckiem to masa możliwości.

Zakopane jedno z najpiękniejszych miast w polskich górach. Co roku przyciąga mnóstwo turystów. Na jego atrakcyjność składa się szereg czynników, ale przede wszystkim to, że można się tam świetnie bawić z rodziną o każdej porze roku. Latem Zakopane oferuje dużo ciekawych górskich szlaków o różnym poziomie trudności, a zimą przyciąga wysokiej jakości wyciągami, idealnymi do nauki jazdy na nartach.

Co zobaczyć w Zakopanem?

Pierwszym miejscem, w które powinni udać się wszyscy odwiedzający stolicę Tatr są Krupówki, czyli centralna ulica miasta – częściowo wyłączona z ruchu samochodowego, co sprawia, że jest to bardzo popularny wśród turystów deptak. To wzdłuż Krupówek mieszczą się liczne knajpki, góralskie tawerny, sklep z pamiątkami, a na samej ulicy zawsze można spotkać mnóstwo atrakcji. Spacer po Krupówkach to obowiązkowy punkt wycieczki dla każdego odwiedzającego Zakopane. Poza tym, jeśli chcesz zwiedzać Zakopane z dzieckiem w wózku, to Krupówki również będą najlepszy rozwiązaniem, ponieważ możesz swobodnie się po nich poruszać nawet, jeśli wózek dla dziecka jest większych rozmiarów.

Zakopane z dzieckiem: atrakcje

Zakopane z dzieckiem latem to zawsze dobry pomysł. Kontakt z naturą w połączeniu z atrakcjami miasta jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Można powiedzieć, że całe miasto to jedna wielka atrakcja dla dzieci. Przede wszystkim liczne szlaki górskie oferują możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu, organizacji ciekawej wycieczki i przeżycia przygody. Aby zobaczyć piękne górskie widoki polecamy wjazd kolejką na Kasprowy Wierch – to z niego roztacza się imponujący widok na Tatry. Sam wjazd kolejką linową również będzie dla dziecka świetną przygodą.

Kolejnym punktem, który trzeba odwiedzić jest Gubałówka, czyli góra w Zakopanem, z której rozpościera się wspaniały widok na Tatry. Można na nią wejść pieszo, co nie jest bardzo wymagające, dlatego ze wspinaczką poradzą sobie nawet małe dzieci. Innym rozwiązaniem jest wjazd kolejką terenową.

Czytaj również: Jak się przygotować na wakacje z dzieckiem?

Na szczycie Gubałówki znajdują się restauracje i sklepy z pamiątkami, a także zjeżdżalnia grawitacyjna, która jest świetną atrakcją dla dzieci. Dla pragnących dłuższej górskiej wędrówki, proponujemy spacer na Morskie Oko, która zajmuje ok 2-3 godzin, dlatego jest to aktywność, która bardziej sprawdzi się w przypadku starszych dzieci.

Zakopane z dzieckiem zimą

Zakopane jest piękne o każdej porze roku. Wiosną można udać się już na wycieczki w góry, latem na turystów czeka mnóstwo atrakcji, a jesienią natura dodatkowo dba o klimat wizyty ozdabiając drzewa kolorowymi liśćmi.

Czy zimą może być równie ciekawie? Tak, a nawet bardziej. To wszystko z powodu sportów zimowych, które są w Zakopanem ogromnie popularne. Kiedy spadnie śnieg, Zakopane przemienia się w centrum narciarstwa, gdzie twoje dziecko może szkolić swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych trenerów – szkółki narciarskie znajdują się na każdym kroku. Dla początkujących polecamy szczególnie stok Polana Szymoszkowa, gdzie znajdują się dwa rodzaje tras dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy.