Data modyfikacji:

Chorwacja z dzieckiem. O czym pamiętać?

Chorwacja od lat jest obleganym kierunkiem turystycznym – kochają ją zarówno single, pary, jak i rodziny z dzieckiem. Jeśli należycie do tej trzeciej kategorii, to wasz wybór idealnych miejsc jest nieco ograniczony, ale wciąż bardzo duży. Gdzie do Chorwacji z dzieckiem i co należy na takie wakacje zabrać?

Chorwacja – najlepsze miejsca na wypoczynek z dziećmi

Chociaż Chorwacja jest krajem kamienistych plaż, nie brakuje tu fantastycznych miejsc, w których z pewnością odpoczniecie z pociechami. Wiele osób podkreśla, że Chorwacja z dzieckiem to wręcz synonim idealnych wakacji. Jak zaplanować wakacje z dzieckiem nad Morzem Adriatyckim? Podpowiadamy!

Odwiedź Magazyn Ceneo i przeczytaj również: Z plecakiem do samolotu – o czym warto pamiętać?

Riwiera Makańska

Niezależnie od tego, którą z miejscowości Riwiery Makańskiej wybierzecie jako miejsce swojego pobytu, z pewnością będziecie zachwyceni. Wszystko za sprawą plaży Punta Rata, która wielokrotnie zdobywała nagrody w kategorii najpiękniejsze plaże świata. Ale jako że będziecie z dzieckiem, a maluchom plaża nie zawsze wystarcza, znajdziecie tutaj także różnorodne atrakcje dla najmłodszych czy trasy spacerowe.

Wyspa Rab

Na Riwierze Makańskiej plaże są zazwyczaj żwirowe. Jeśli to was nie satysfakcjonuje i zdecydowanie potrzebujecie zwykłego piasku, zarezerwujcie pobyt w jednym z hoteli na wyspie Rab. Starsze dzieci bez problemu będą mogły poddać się różnorodnym aktywnościom, jak choćby granie w tenisa, w piłkę czy jeżdżenie na rowerze. Przede wszystkim jednak znajduje się tutaj Rajska Plaża, która jest wręcz idealna dla maluchów.

Riwiera Biograd

Gdzie do Chorwacji z dzieckiem? Na pewno na Riwierę Biograd! To wyjątkowe miejsce, w którym na maluchy czekają niezliczone atrakcje. Niemal wszystkie ośrodki wypoczynkowe i hotele oferują trampoliny, wielkie zjeżdżalnie. Jest tu nawet centrum nurkowania. Oczywiście i w tym miejscu znajdziecie przepiękne plaże, na których można zaszyć się na kilka godzin.

Istria

Już od lat jest jeden z najbardziej obleganych kierunków przez turystów z małymi dziećmi. Znajdziesz tu niemal wszystko: od wszelakich udogodnień, przez place zabaw, baseny i aquaparki, po boiska do gier, animacje dla najmłodszych i przestawienia. W pobliżu jest także Park Dinozaurów oraz wystawa starych traktorów.

Chorwacja z dzieckiem – co ze sobą zabrać?

Planując wakacje, należy zastanowić się nie tylko na tym, gdzie wyjechać, ale także co ze sobą zabrać. Co warto spakować na wakacje z dzieckiem?

Mleko modyfikowane oraz słoiczki

Jeżeli wybierasz się na wakacje z kilku- lub kilkunastomiesięcznym dzieckiem, to warto zabrać ze sobą zapas kaszek czy mleko dla noworodka. W Chorwacji możesz napotkać na problemy przy próbie zakupu tych produktów.

Niezbędne leki

Paracetamol, ibuprofen, maść na oparzenia skóry oraz oczywiście termometr lekarski – to minimum, jakie powinno znaleźć się w bagażu rodzica wybierającego się z dzieckiem do Chorwacji.

Czapka z daszkiem

W Chorwacji jest zazwyczaj upalnie – dla dzieci oznacza to zagrożenie. Niezbędne są czapeczki z daszkiem, które uchronią malca np. przed udarem.

Krem z filtrem

Chorwacja słynie ze słonecznej pogody. Aby dzień spędzony na plaży i aktywnościach nie skończył się płaczem z powodu poparzonej skóry, malucha trzeba regularnie smarować kremem z wysokim filtrem.

Autorka: Karolina Wojtaś