Data modyfikacji:

Gry planszowe dla 3-latka – ranking

Szukacie nowych form rozrywki dla swoich pociech? Jeśli tak, to z pomocą przychodzą gry planszowe, które doskonale sprawdzą się do wspólnej zabawy w chłodniejsze, deszczowe dni, kiedy zabawa na dworze nie jest możliwa. Sprawdźcie nasze propozycje planszówek, a z pewnością znajdziecie grę idealną dla waszego trzylatka!
gry planszowe dla dzieci

Najlepsza gra planszowa dla 3-latka. Polecane produkty

Planszówki, jakie trafiły do tego zestawienia, dobierane były na podstawie moich preferencji oraz popularności w serwisie Ceneo.pl. Wszystkie gry dostosowane zostały do odpowiedniego wieku dziecka, dzięki czemu nie powinny być zbyt trudne dla trzylatków.
  1. Pingwin na lodzie
  2. Przeprowadzka z rodziną Treflików
  3. Mali Detektywi
  4. Chińczyk z rodziną Treflików
  5. Smart Games – Śpiąca Królewna
  6. Głodne Żyrafy
  7. Masza i Niedźwiedź – Leśna Przygoda

Pingwin na lodzie

Pierwsza propozycja gry w tym zestawieniu nie jest typową planszówką, w której rzucamy kostką, a następnie przesuwamy pionki. Zamiast tego, gracze biorą w rękę plastikowe młoteczki, a następnie ustawiają tytułowego pingwina na planszy składającej się z heksagonalnych brył imitujących taflę lodu. Rozgrywka polega na bardzo delikatnym niszczeniu lodu, żeby zwierzak jak najdłużej utrzymał się na powierzchni. Dziecko przyczyniające się do upadku pingwina, przegrywa rundę.

Przeprowadzka z rodziną Treflików

Wydawnictwo Trefl posiada w swojej ofercie ciekawą grę zręcznościową dla trzylatków, której zasady są niezwykle proste do opanowania. W zestawie znajduje się samochód pełniący rolę planszy – zadaniem użytkowników jest umieszczenie na nim jak największej liczby mebli w taki sposób, żeby się nie przewrócił.

Mali Detektywi

Gry planszowe zazwyczaj wprowadzają formę rywalizacji pomiędzy graczami. Zdarzają się jednak takie produkcje, w których uczestnicy zabawy powinni ze sobą współpracować, żeby osiągnąć sukces. W „Małych Detektywach” dzieci razem z rodzicami muszą rozwiązywać proste zagadki logiczne, polegające na odnajdywaniu par przedmiotów oraz ustalaniu, jakich rzeczy brakuje do kolekcji.

Chińczyk z rodziną Treflików

Ta popularna gra planszowa znana jest doskonale zarówno rodzicom, jak i dziadkom. Warto więc, żeby w „Chińczyka” zagrały również wasze dzieci, zwłaszcza że zasady rozgrywki są bardzo łatwe w opanowaniu. Poza tym wydawcy dbają o to, żeby oprawa wizualna ich wersji „Chińczyka” dostosowana była do młodszego odbiorcy, co także pozytywnie wpłynie na ich kontakt z grą.

Smart Games – Śpiąca Królewna

Wasze dziecko zna już baśń o Śpiącej Królewnie? A co powiecie na to, żeby samo wcieliło się w postać dzielnego rycerza i próbowało dotrzeć do zamku z uwięzioną tytułową królewną? Podczas zabawy gracze przesuwają pionek po planszy stylizowanej na mocno pokręcony labirynt. Celem jest odnalezienie zamku, unikając przy tym kontaktu z niebezpiecznym smokiem.

Głodne Żyrafy

Niesamowicie przyjemna i prosta gra planszowa dla 3-latków, której zasady można wyjaśnić w dwóch zdaniach. Dzieci rzucają kostką, a następnie losują specjalne klocki imitujące kawałki szyi żyrafy. Te z kolei są ustawiane na korpusie zwierzaka w taki sposób, aby jego głowa dosięgła do najwyżej ułożonych liści na drzewie.

Masza i Niedźwiedź – Leśna Przygoda

„Masza i Niedźwiedź” to bardzo popularny serial animowany wśród najmłodszej widowni. Jeśli wasz trzylatek lubi tych bohaterów, to sprezentujcie mu grę planszową inspirowaną ich przygodami. W „Leśnej Przygodzie” gracze muszą pomóc misiowi zebrać jak najwięcej owoców, żeby Masza mogła przyrządzić przepyszne ciastka.
Autor: Łukasz Morawski