Data modyfikacji:

Gry planszowe wojenne: jakie wybrać?


Gry planszowe wojenne wymagają od nas opracowania strategii, przewidywania ruchów innych graczy oraz sprytu. Jednocześnie wojenne planszówki mają w sobie niepowtarzalny klimat, który sprawia, że nie możemy się od nich oderwać. Gdy rozegramy jedną rundę, mamy ochotę na kolejną i kolejną... Sprawdźmy więc, jakie gry strategiczne możemy znaleźć oraz dlaczego warto się nimi zainteresować.
przeciąganie liny

Gry planszowe wojenne


Obecnie możemy znaleźć wiele gier planszowych, których fabuła oscyluje wokół tematu wojny. Niektóre z nich są rozbudowane, wymagające gry kilku uczestników i czasami trwają nawet 3-4 godziny. Możemy również znaleźć prostsze, ale równie interesujące planszówki, które przeniosą nas do świata wojny i sprawią, że nasz umysł będzie się skupiał na strategii, sprycie i wygranej.

Oczywiście niektóre gry nie są przeznaczone dla dzieci. Posiadają zbyt skomplikowane zasady, których kilkulatek nie umiałby pojąć. Czasami poruszają trudne i brutalne tematy, nieprzeznaczone dla umysłu i wyobraźni dziecka. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy żadnych gier, które moglibyśmy rozegrać ze swoją pociechą lub młodszym rodzeństwem.

Gra planszowa Twilight Struggle Zimna Wojna 1945-1989


Pierwszą ze strategicznych gier planszowych jest „Zimna Wojna 1945-1989”. Jest przeznaczona dla dwóch graczy powyżej 14. roku życia. Jej fabuła przenosi nas do roku 1945, w którym świat jest wyniszczony po sześcioletniej zawierusze. W Europie największym mocarstwem staje się ZSRR, a na świecie USA. Plansza, która jest dołączona do gry, stanowi mapę-szachownicę, po której dwóch tytanów przesuwa swoje pionki.

Mocarstwa walczą o to, co pozostało po wojnie. Rozpoczynamy w 1945 roku, a kończymy w 1989 roku, gdy na arenie pozostają już tylko Stany Zjednoczone. Fabuła, w której toczy się wojna, nie jest już prowadzona przez żołnierzy, ale przez polityków, szpiegów, naukowców, artystów, intelektualistów i zdrajców. Przenosimy się do świata, w którym nie ma miejsca na oddech i bezpieczeństwo.

Gra planszowa Galakta Wojna o Pierścień


W tej grze porzucamy świat rzeczywisty i kierujemy się w stronę fantastyki stworzonej przez Tolkiena we „Władcy Pierścieni”. Przed nami gra planszowa „Wojna o Pierścień”, w której liczy się dobra strategia, otwartość na przygody, wola walki i towarzystwo wspaniałych bohaterów. W rozgrywce mogą brać udział 2-4 osoby powyżej 14. roku życia.
Wolny Lud Rohanu, Gondoru i Rivendell zmierzy się z okrutnymi sługami Saurona. Staniemy na polu bitwy, by pomóc Drużynie Pierścienia i doprowadzić ją ku Górze Przeznaczenia. Jednocześnie będziemy starać się spowolnić nadejście mroku. Fabuła jest tak ukształtowana, byśmy mogli zmienić bieg historii. Liczy się strategia, umiejętność kalkulowania i przewidywania ruchów przeciwników. To niezapomniana rozgrywka, która szybko zawładnie naszym sercem.

Gra planszowa Cuba Martwa Zima. Wojna Kolonii


Ponownie przenosimy się do innej rzeczywistości. Tym razem stawiamy na „Martwa Zima. Wojna Kolonii”, w której ludzie zamieniają się w żywe trupy, a my nazywamy się ocalonymi. Niestety Zombie nie są naszym jedynym zmartwieniem. Nieopodal powstaje Nowa Kolonia, a konfrontacja z nią jest tylko kwestią czasu.
To gra wieloosobowa, przeznaczona dla 4-11 graczy powyżej 14. roku życia. Doskonale nadaje się na imprezy czy spotkania rodzinne. Jest rozszerzeniem do gry „Martwa Zima”. Rywalizujemy z innymi uczestnikami o surowce oraz panowanie. Nietuzinkowa fabuła sprawia, że przed nami ekscytujące rozgrywki, niespodziewane zwroty akcji i godziny spędzone w alternatywnej rzeczywistości.

Gra planszowa Zimna Wojna CIA vs. KGB


Tym razem wracamy do rzeczywistości po II wojnie światowej. Na arenie międzynarodowej toczy się Zimna Wojna o wpływy i panowanie. Przed nami planszówka „Zimna Wojna CIA vs. KGB”, w której wcielamy się w role tajnych agentów. Tworzymy swoją siatkę wpływów i informacji. Przed nami ohydne intrygi, podejrzane machlojki, sztuczki i zdrady. Nie liczy się człowiek i etyka, a brudne rozwiązywanie swoich spraw i dążenie do celu.
Świat, w którym funkcjonujemy, możemy kształtować wedle swoich potrzeb i upodobań. Szala zwycięstwa przechyla się raz w jedną, raz w drugą stronę. Wszystko zależy od posiadanych zasobów oraz oskarżeń, które wysuwamy ku przeciwnikowi. Przed nami strategiczna gra wojenna, która zawładnie niejednym sercem i sprawi, że cała uwaga skieruje się w stronę strategii, misji i sukcesu.

Planszówki wojenne


Gdy planszowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W ciekawy, rozwijający sposób organizują nasz czas, stanowią rozrywkę i dostosowują się do pasji. Planszówki wojenne zostaną szczególnie docenione przez wszystkich, którzy interesują się historią, militariami czy różnymi kulturami. Strategiczne gry planszowe skutecznie absorbują nasz umysł i nie pozwalają się od siebie oderwać. Rewelacyjnie odnajdują się na spotkaniach ze znajomymi, którzy również lubią zagłębiać się w świat gier.

Jeśli mamy ochotę chwilowo oderwać się od swojej rzeczywistości i zagłębić się w świat intryg, planów, strategii i wojen, to możemy zorganizować wieczór czy weekend planszówek. „Zimna Wojna 1945-1989” rozgrzeje naszą wyobraźnię, przeniesie w przeszłość i pomoże ocenić bieg wydarzeń. Gra planszowa „Wojna o Pierścień” ukaże nam zupełnie inny świat, w którym baśniowe stworzenia walczą ze sobą. Kto wie, czy uda się nam dotrzeć do Góry Przeznaczenia? Sami kreujemy swoją rzeczywistość i nie zawsze jest ona szczęśliwa. Ciekawym zwieńczeniem będzie „Wojna Kolonii”, w której walczymy z zombie i nowo powstającą Kolonią. Przeszłość miesza się z fantastyką, a prawdziwe wydarzenia stają się inspiracją do niestworzonych opowieści. Pozwólmy się im porwać.
Autorka: Aleksandra Bartosik