Data publikacji:

Jakie LEGO dla chłopca 5 lat wybrać?


Klocki LEGO to jedne z ulubionych zabawek dzieci na całym świecie. Rozwijają wyobraźnię, zdolności manualne, a także zajmują najmłodszych (i nie tylko ich) na wiele godzin. Jakie LEGO dla chłopca 5 lat wybrać? Jakimi zestawami będzie bawić się najchętniej?
chłopiec

LEGO dla 5-letniego chłopca – jakie będą najlepsze i dlaczego?


Klocki LEGO dla chłopca mającego pięć lat powinny być przede wszystkim niezbyt skomplikowane, szczególnie gdy malec zaczyna swoją przygodę ze składaniem klocków w gotowe zestawy. Przy zbyt złożonych zestawach łatwo się zniechęci do budowania. Nie oznacza to jednak, że trudniejsze zestawy muszą poczekać jeszcze kilka lat. Czasami pomoc rodzica lub po prostu kogoś starszego w zupełności wystarczy, aby pięciolatek nie miał większych problemów z układaniem klocków. Poza tym wspólna zabawa pozytywnie wpływa na więzi rodzinne i pomaga budować poprawne relacje.

Dobrymi zestawami na początek będą przede wszystkim LEGO Juniors oraz LEGO City. Juniors, dlatego że instrukcje do nich są tak skonstruowane, aby nawet początkujący poradzili sobie z nimi bez problemu. LEGO City natomiast po to, aby rozwijać wyobraźnię, wcielając się w bohaterów codziennych sytuacji – np. strażaka czy policjanta.

LEGO Juniors Auta Trening szybkości

Zestaw LEGO Juniors Auta Trening szybkości najbardziej przypadnie do gustu fanom serii filmów „Auta”, jednak dzieci nieznające tej animacji również powinny czerpać wiele przyjemności z tych klocków. Na komplet składają się Zygzak McQueen i Szeryf, a także przyczepa z prędkościomierzem, rampą i szeregiem innych akcesoriów, takich jak np. pachołek czy krzak. Pięciolatek możesz wcielić się w Zygzaka próbującego pobić swój własny rekord prędkości lub w Szeryfa, który będzie starał się zmierzyć prędkość nieustraszonego kierowcy. Kim tym razem zostanie twoja pociecha?
LEGO City Monster Truck

To doskonała propozycja LEGO dla chłopca mającego 5 lat, który fascynuje się wszelkiego rodzajami pojazdów. Monster truck, dzięki ogromnym kołom i działającemu zawieszeniu, zapewni wielogodzinną rozrywkę nie tylko najmłodszym. W komplecie znajduje się również minifigurka LEGO, rampa oraz dwie płonące beczki z klocków, dzięki czemu cała zabawa jest jeszcze bardziej urozmaicona. Mała pociecha może przeprowadzać sobie zawody z akrobacjami pojazdu. LEGO City Monster Truck składa się z 192 elementów i chociaż nie należy do najprostszych, ułożenie czegoś z niego zapewnia wiele satysfakcji.
LEGO Marvel Avengers Classic - Pojedynek Spider-Mana z Sandmanem

Tym razem propozycja Lego dla chłopca 5 lat, który jest fanem Spider-Mana. Z pewnością ucieszy go fakt, że za pomocą tego zestawu będzie mógł się wcielić w swojego ulubionego superbohatera i pokonać Sandmana. Muszą tylko uważać na dołączoną do zestawu piaskową katapultę, którą czarny charakter będzie próbował rozpętać piaskowe tornado! Na szczęście Spider-Man ma do dyspozycji swój spider łazik, więc wszystko powinno skończyć się pomyślnie. Niewielki zestaw złożony z 45 elementów pozwoli na emocjonujące przygody w prawie każdej sytuacji.
LEGO Jurassic World Welociraptor Na Ratunek Dwupłatowcem

A może dziecko uwielbia Park Jurajski i jest gotowe na przygody z dinozaurami w roli głównej? Jeśli tak, to spodoba mu się ten zestaw, w którym wciela się w Owena Fraydyego, mającego za zadanie uratować z niebezpieczeństwa Sinjinowa Prescotta za pomocą dwupłatowca. Jego wielkość jest dostosowana do małych dłoni pięciolatka, dlatego nie sprawi mu problemu zabawa nim. W komplecie obecny jest także welociraptor oraz liczne akcesoria, m.in. mapa skarbu, dwa diamenty czy punkt obserwacyjny.
LEGO City – Pociąg Pasażerski

„Pociąg zaraz odjeżdża, proszę wsiadać!” – tak prawdopodobnie będzie wołać pociecha, kiedy stanie się właścicielem pociągu pasażerskiego. Pociąg Pasażerski to klocki LEGO nie tylko dla 5-latka - sprawdzi się dla chłopca w każdym wieku, nawet tego pełnoletniego. Po złożeniu 677 elementów otrzymujemy kabinę maszynisty wraz z dwoma wagonami, w których z łatwością można podejrzeć, co znajduje się w środku. Pojazd wyposażony jest w silnik, którym można sterować za pomocą dołączonego pilota Bluetooth. Całość jest bogato wyposażona w dodatkowe akcesoria, takie jak m.in. peron z dwoma siedzeniami, sygnalizację, kawiarnię i mapę połączeń. Nie zabrakło również torów kolejowych złożonych z dwudziestu elementów, które można rozbudować, dokupując kolejne elementy.
LEGO City Remiza Strażacka

Czy pięcioletnia pociecha na pytanie „kim chcesz zostać w przyszłości?” odpowiada „strażakiem”, zestaw LEGO City Remiza Strażacka pozwoli mu częściowo spełnić marzenia już teraz. Malec za pomocą tych klocków może wcielić się w strażaka ratującego inne zabawki przed pożarem. Będzie to możliwe za pomocą dobrze wyposażonej remizy strażackiej złożonej z wieży obserwacyjnej, biura, pokoju relaksu i małego doku oraz lądowiska na drona zwiadowczego (również dołączonego do zestawu). Oczywiście nie zabrakło również garażu z terenówką, która strzela klockami! Do tego odnajdziemy również cztery minifigurki, minifigurkę psa oraz skuter wodny.
LEGO Classic - Kreatywne Klocki Średnie

Czasami zamiast gotowych propozycji zestawów, dobrze jest wybrać klasyczny zbiór klocków LEGO. Bez żadnych instrukcji, zaleceń i podpowiedzi – tylko klocki i nieograniczona wyobraźnia pięciolatka. Taka opcja, jak żadna inna, pozwoli stworzyć coś z niczego i zająć pociechę na wiele godzin. Niech wielokrotnie przebudowuje stworzone przez siebie krainy, pojazdy i postaci i po prostu dobrze się bawi! Średni zestaw LEGO składa się z 484 kolorowych elementów umieszczonych w żółtym pudełku w kształcie dużego klocka. W środku znajduje się m.in. zielona płytka konstrukcyjna, zestawy oczu oraz osiemnaście opon.
Autor: Agnieszka Ragus