Data modyfikacji:

Malowanie twarzy. Czym i jak wykonać wzory? 

Malowanie twarzy dzieciom to świetna atrakcja na urodzinowe przyjęcie, ale także piknik w gronie najbliższych przyjaciół lub rodziny. Wasze pociechy będą zachwycone, kiedy przy pomocy kilku pociągnięć pędzla, zmienią się w ulubioną postać z bajki czy zwierzątko. Sądzisz, że malowanie twarzy wymaga ponadprzeciętnych umiejętności manualnych? W poniższym wpisie pokażemy wam wzory, które wykona każdy z was. Podpowiemy także, czym malować twarze, aby taka zabawa była całkowicie bezpieczna. Zapraszamy! 
malowanie twarzy

Malowanie twarzy dzieciom – jakich produktów użyć?

Odpowiedź jest jedna: specjalnie do tego przeznaczonych farb. Nigdy nie maluj dzieciom twarzy kosmetykami do makijażu dla dorosłych. Delikatna skóra dziecka może zareagować inaczej niż skóra osoby dorosłej, a nierzadko takie próby kończą się reakcją alergiczną. Oprócz farb, na Ceneo.pl znajdziesz także kolorowe kredki czy flamastry. Tymi ostatnimi produktami wykonasz bardziej precyzyjne wzory. 
Oprócz farb, z pewnością przydadzą ci się pędzelki – cieńsze i grubsze. Nie zapominaj również o gąbeczkach. Gąbki przeznaczone do nakładania podkładu sprawdzą się idealnie. Jeśli szukasz bardziej budżetowego rozwiązania, kup w hurtowni większy kawałek gąbki i potnij go na mniejsze części. 

Malowanie twarzy dzieciom – proste wzory. Piesek

Do wykonania powyższego wzoru potrzebne ci będą:

 • miseczka z letnią wodą,
 • jeden kawałek gąbeczki,
 • pędzelki o średniej grubości,
 • farby w kolorach: brązu, czerni, czerwieni.

Wzór pieska krok po kroku:


 1. Dookoła jednego oka namaluj brązowe koło. Teraz pora na precyzyjny kształt przypominający kwiatek. Wypełnij tak namalowane kontury brązową farbą. 
 2. Gąbeczkę nasącz w letniej wodzie i dobrze ją wyciśnij. Nabierz na nią nieco brązowej farby i namaluj na twarzy dziecka kilka psich łat. Ich kontury możesz poprawić pędzelkiem. Najlepiej farbką w tym samym kolorze.
 3.  Pora na zmianę koloru farby – sięgnij po czerń. Namaluj nią psi nosek, otocz czarną obwódką usta. Nie zapominaj o kresce łączącej nos z ustami.
 4.  Wystający psi język namalujesz gąbeczką. W misce z letnią wodą umyj ją najpierw z brązowej farby, dobrze wyciśnij i sięgnij po czerwień. Dokładnie stempluj czerwoną plamkę przy ustach dziecka – potem zrobisz z niej psi język. Wystarczy poprawić kontury na czarno i gotowe. 

Malowanie twarzy dzieciom – Frankenstein

Ponownie przygotuj miseczkę z letnią wodą, większą gąbeczkę, pędzelek oraz zieloną, czerwoną i czarną farbę do malowania twarzy dzieciom. 

 1. Czystą gąbeczkę namocz w letniej wodzie i dokładnie wyciśnij. Nabierz na nią zieloną farbę i stemplując twarz dziecka, pomaluj ją całą na zielono. 
 2. Sięgnij po pędzelek i czarną farbą namaluj kilka szwów. Podobnie zrób z farbą czerwoną.
 3. Ostatnim etapem jest namalowanie krwi przy ustach. Pędzelkiem namaluj jej kropelki tuż przy wargach dziecka. 

Przeczytaj także: Kreatywne zabawy dla dzieci. Sposoby na nudę


Powyższy wzór będzie idealny na Halloween i dla nieco starszych dzieci. Możesz go także modyfikować i dziewczynce namalować na twarzy Panią Frankenstein, korzystając z różowej farby jako koloru bazowego. 

Malowanie twarzy dzieciom – tygrys

 1. Wilgotną gąbeczką pomaluj na żółto czoło i nos dziecka. Na czole dziecka, przy pomocy pędzelka, stwórz czarną farbą tygrysie uszy. Nie zapomnij o kilku cętkach. 
 2. Umyj gąbeczkę i teraz sięgnij po białą farbę. Pomaluj nią miejsce nad ustami. Pędzelkiem z czarną farbą domaluj kreskę na środku. Pora na wąsy i tygrysi nosek. 
 3. Czarną farbą możesz także pomalować dziecku brwi i namalować detale, tak jak na powyższym zdjęciu. Gotowe!

Jak namalować motylka na twarzy?

Jak namalować pirata?

Jak widzicie, malowanie twarzy dzieciom wcale nie musi być skomplikowane. Poza tym praktyka czyni mistrza. Spróbujecie? 


Przeczytaj także:
 1. Zabawki roboty: nie tylko dla chłopców
 2. Zabawy na urodziny: najciekawsze pomysły
 3. Najlepsze zabawki do wody