Data publikacji:

10 najlepszych i praktycznych prezentów dla młodej mamy

Zastanawiasz się, jaki prezent kupić młodej mamie? Szukasz pomysłu na upominek dla koleżanki, która właśnie urodziła dziecko? Sprawdź nasze propozycje na oryginalny prezent dla młodej mamy.
prezent dla młodej mamy
Co jako pierwsze zazwyczaj przychodzi na myśl, kiedy w głowie pojawia się pytanie: co kupić młodej mamie? Czy przypadkiem nie jest to przegląd uroczych pastelowych ubranek i akcesoriów dla noworodka? Oj, jest. Na szczęście, najczęściej już po kilku sekundach, obok pierwszej myśli pojawia się także myśl druga: prezent dla mamy ma być upominkiem dla mamy. Tak samo jak prezent dla dziecka – podarkiem dla maluszka. Poniżej znajdziesz listę dziesięciu prezentów, jakie polecamy dla młodej mamy. Zdecydujesz się na którąś z naszych propozycji?


Czas – najcenniejszy prezent 

Kobieta, która niedawno urodziła dziecko, mimo że szczęśliwa, jest zazwyczaj po prostu zmęczona. Nieprzespane noce, całkowita zmiana trybu życia, pełne skupienie na maluchu. Oto, czym żyje teraz nasza ukochana siostra lub przyjaciółka. Każdy, kto doświadczył macierzyństwa wie, że mniej lub bardziej głęboko skrywanym pragnieniem jest wtedy wolny czas. Czas, który można poświęcić tylko sobie. Jeśli szukasz prezentu dla młodej mamy, wybierz coś, co sprawi, że odpocznie – będzie mogła pobyć przez pewien czas tylko sama ze sobą. Lub inaczej – poprzebywać w towarzystwie dorosłych, dla których w dalszym ciągu będzie po prostu sobą, nie tylko młodą mamą.

Zapamiętać chwile z maluchem

Twoja koleżanka nie czuje zmęczenia, a bycie mamą sprawia jej niekończącą się frajdę? Zdecyduj się na prezent, który pomoże twojej bliskiej upamiętnić te cudowne, ale szybko umykające chwile. 


Przeczytaj także: Pępkowe - impreza świeżo upieczonego taty. Jakie zwyczaje, co kupić na prezent?

Praktyczny prezent dla młodej mamy

A może coś pomiędzy? Coś praktycznego? Dla niej – dla młodej mamy, tak po prostu? Coś, co pomoże funkcjonować w nowej codzienności? Bo co z tego, że rzeczywistość się zmieniła? I choć dzieje się, dzieje, jest to po prostu pewien etap, który niesie ze sobą cały wachlarz doznań i emocji. 

1. Przeżycie

Podaruj młodej mamie karnet na masaż. Chwila relaksu, kiedy ktoś zajmie się twoją przyjaciółką będzie dla niej z pewnością niezwykle miłym doświadczeniem. A może manicure? Piękne paznokcie plus długie minuty niemyślenia o niczym warte są, by stały się podarunkiem. A wieczór w teatrze dla niej i dla niego? Lub kolacja dla dwóch osób? Zaproponuj, że w tym czasie to ty zaopiekujesz się maleństwem. 
Sposobem sprezentowania „czasu” jest też na przykład wykupienie cateringu lub po prostu - zaproponowanie, że przez kilka dni to ty zajmiesz się jej obiadami. Pamiętaj jednak, że musisz być z młodą mamą w naprawdę bliskiej relacji, jeśli postanowisz zaproponować jej taką opcję. 

2. Akcesoria do kąpieli

Kąpiel niech trwa długo – niech będzie przyjemna i relaksująca. Twój upominek może nawiązywać do tej przyjemności. Młoda mama na pewno doceni wszelkie dodatki do kąpieli. Może to być sól do kąpieli, olejki eteryczne czy lampa zapachowa. Aromaterapia pobudza zmysły i odpręża. Z całą pewnością pozwoli twojej przyjaciółce zregenerować siły.

3. Być fit

Znów – zdecyduj się na tego typu prezent, jeśli wiesz, że możesz sobie pozwolić na to, aby wręczyć go młodej mamie. Bo tak samo jak nie podaruje się nikomu kremu przeciwzmarszczkowego, tak i nie każdemu można dać upominek sugerujący, że „czas wrócić do formy”. Niemniej, jeśli młoda mama zawsze uwielbiała ruch, a siłownia była miejscem, w którym niezwykle chętnie spędzała czas, wybierz któreś z akcesoriów do ćwiczeń. Może to być mata, guma oporowa, ciężarki lub uchwyty do pompek. Razem poszukajcie aplikacji fitness i potem wspólnie omawiajcie wyniki.

4. Planner

Młoda mama, której zależy na czasie (ekstrahowanym z poprawnej organizacji dnia) z całą pewności ucieszy się z obszernego plannera. Planner jest pełniejszą wersją organizera. W specjalnie przygotowanych rubrykach zaznacza się cele, do których chce się dążyć. Systematyczne wypełnianie stron pozwala na weryfikację rezultatów i bieżące kontrolowanie  określonych procesów. Zrzucić wagę? Pisać bloga? Śledzić postępy rozwoju dziecka? Nie zapominać o sobie? Wszystko to zapisać można w plannerze.

5. Aparat fotograficzny

Wybierz Instax lub Polaroid, dzięki któremu twoja przyjaciółka na bieżąco będzie uwieczniać chwile spędzone z maluszkiem. Zdjęć na komórce mamy masę. Jednak – jak często je wywołujemy? Zagoniona młoda mama najprawdopodobniej przez długie miesiące nie będzie myślała o tym, aby spośród tysiąca zdjęć z minionego tygodnia te warte zarchiwizowania wybrać, obrobić cyfrowo, przesłać do drukarni i jeszcze może odebrać je w jakimś punkcie. Nie, tak to zazwyczaj nie działa. Instax lub Polaroid będą z pewnością świetną opcją na prezent dla kogoś, kto lubi papierowe fotografie. 

6. Ramki do zdjęć

To klasyczny prezent. Niemniej – dobra klasyka jest zawsze w cenie. Ramki do zdjęć mogą przybierać różne formy. Do wersji multi włożysz zestaw zdjęć. W fantazyjnym obramowaniu, przez który przechodzi sznur, wyeksponowane fotografie będą przypominać suszące się pranie. Cyfrowa ramka do zdjęć umożliwi wyświetlanie fotografii, które do tej pory młodzi rodzice oglądali tylko na ekranach swoich smartfonów.

7. Kubek termiczny

Młoda mama robi rano kawę lub herbatę i nie ma możliwości wypić jej zanim ostygnie? Kubek termiczny to dobra propozycja, jeśli chcesz sprawić jej praktyczny prezent.

8. Niania elektroniczna

Innym świetnym, a szalenie praktycznym prezentem będzie niania elektroniczna. To urządzenie łączy w sobie zaspokojenie różnych funkcji prezentu dla młodego rodzica. Po pierwsze jest upominkiem typowo „na okazję”. Po drugie, zapewnia mu komfort i spokój, a co za tym idzie – daje ten, tak cenny, wolny czas. Jednocześnie jednak pozwala młodej mamie cieszyć się bliskością dziecka. Nie trzeba wychodzić z domu, żeby na chwilę wyłączyć tryb „czuwania”. A nie czuwasz na 100%, bo czuwa ona – niania.

9. Obuwie sportowe

Zabierz przyjaciółkę na zakupy lub – jeżeli znasz jej gust i rozmiar buta – sama wybierz odpowiedni model. Kobieta zawsze cieszy się z nowych butów. Młoda mama będzie zachwycona, jeśli dostanie w prezencie od przyjaciółki model, który świetnie wygląda, a jednocześnie pozwala na wygodne poruszanie się podczas długich spacerów z maluchem.

10. Audiobook

Młoda mama lubi czytać? W najbliższym czasie pewnie nie będzie miała czasu na tę przyjemność. Podaruj jej audiobook z powieścią, którą polecasz. Z pewnością bardzo ucieszy ją właśnie taki prezent.