Data modyfikacji:

Wózki dziecięce: Mutsy Igo, Evo, Nio, I2. Opinie i ranking

Wybór wózka jest jedną z najważniejszych decyzji zakupowych, jakie młodzi rodzice muszą podjąć podczas kompletowania wyprawki. Wózek dziecięcy wiąże się zwykle z wysokimi kosztami, dlatego dobrze, jeśli wybierzesz taki, który posłuży wam co najmniej przez kilka lat. Za wysoką jakość oraz wielofunkcyjność cenione są wózki Mutsy – Igo, Evo, Nio, I2 – opinie zadowolonych rodziców mówią same za siebie. Przygotowaliśmy dla was zestawienie najlepiej ocenianych modeli. Sprawdźcie!

Wózki Mutsy – ranking najlepszych modeli

  1. Mutsy Igo, Farmer
  2. Mutsy I2 Urban Nomad
  3. Mutsy Evo
  4. Mutsy Nio

Jak wybrać wózek dla dziecka?

Mogłoby się wydawać, że kupno wózka dziecięcego nie jest skomplikowanym zadaniem. W końcu, jego głównym zadaniem jest w bezpieczny i wygodny sposób przewieźć dziecko podczas spaceru.

Trzeba jednak pamiętać, że wózek to coś, co będzie potrzebne twojemu dziecku przez kilka lat życia, dlatego warto zdecydować się na model, który przetrwa wiele.

Wybór wózka powinien być podyktowany kilkoma wytycznymi. Rodzice powinni odpowiedzieć sobie na następujące pytania:
  • Gdzie będziemy jeździć?
  • Gdzie będziemy przechowywać wózek?
  • Czy trzeba będzie wnosić go po schodach?
  • Na jak długo powinien wystarczyć?
  • Czy planujemy więcej dzieci?

Wybierz wózek wielofunkcyjny

Ideałem okaże się wózek wielofunkcyjny, lekki, a zarazem cechujący się dobrą amortyzacją i wysokiej jakości kołami, które sprawdzą się zarówno na chodniku, jak i na nierównym gruncie. Dobry wózek powinien być wyposażony w gadżety takie, jak płachta chroniąca dziecko przed deszczem czy koszyk na zakupy. Bardzo istotne jest także siedzisko, które powinno być wygodne i bezpieczne dla kręgosłupa dziecka.

Wśród wózków wielofunkcyjnych, możesz wybierać spośród tych „2w1”, oferujących funkcje gondoli i spacerówki oraz „3w1” – które dodatkowo pozwalają na zastosowanie fotelika samochodowego. Należy pamiętać, że wózek wielofunkcyjny, choć zwykle cechuje się wysoką ceną, pozwoli ci zapomnieć na kilka lat o wydatkach związanych z kupnem nowych środków transportu dla dziecka.

Wózki Mutsy Igo, Evo, Nio – opinie i ranking najlepszych modeli

Wśród wózków dziecięcych znajdą się bestsellery, które zdobyły ogromną popularność dzięki wysokiej jakości wykonania i uniwersalności. Należą do nich wózki firmy Musty – opinie rodziców na ich temat wskazują, że sprawdzą się zarówno jako pierwszy wózek dla noworodka, jak i środek transportu dla nieco starszych dzieci.
Poszukujesz wózka idealnego? Zapoznaj się z naszym rankingiem najlepszych modeli wielofunkcyjnych wózków Mutsy i znajdź swój „numer jeden”.

1. Wózek Mutsy Igo, Farmer

Ultralekki wózek Farmer to propozycja dla rodziców, którzy chcą połączyć funkcjonalność z doskonałym stylem. Nietypowe ustawienie kół ma tu swoje uzasadnienie – zapewnia bowiem doskonałą amortyzację i łatwe prowadzenie. Mutsy Igo Farmer to wózek 3w1 – gondola, spacerówka oraz fotelik samochodowy.

Farmer jest wózkiem, który jest wyjątkowo łatwy w przechowywaniu – praktycznie każdy jego element można zdemontować sprawiając, że staje się on jeszcze mniejszy.

2. Wózek Mutsy I2, Urban Nomad

Miejski wózek Mutsy Igo 2w1, Urban Nomad, doskonale sprawdzi się zarówno w trakcie spacerów po mieście, jak i po parku. Skórzana rączka dodaje mu unikalnego charakteru. Jest to wózek głęboko-spacerowy, który możesz złożyć do bardzo małych rozmiarów.

3. Wózek Mutsy, Evo

Wózek 3w1 łączący zalety wygodnej spacerówki, wózka głębokiego oraz fotelika Safe2Go firmy Mutsy. Pojemna torba na zakupy i akcesoria, doskonale zwrotne koła oraz budka chroniąca przed czynnikami atmosferycznymi sprawiają, że spacery będą prawdziwą przyjemnością zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka.

4. Wózek Mutsy, Nio

Muts Nio może być używany z gondolą, dwustronnym siedziskiem spacerowym, większością znanych marek fotelików samochodowych i różnymi akcesoriami. Koła z solidnym bieżnikiem sprawiają, że z Nio możecie wybrać się na spacery nawet po trudnych drogach.

Wózek Mutsy Nio – opinie

„Użytkujemy wózek od listopada. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Prowadzenie go to czysta przyjemność, a jego niewielkie rozmiary bardzo ułatwiają przechowywanie go w domu. Gondola zdejmowana jedną ręką, lekka. Stelaż składa się bardzo szybko, a zdejmowane koła jednym przyciskiem umożliwiają zapakowanie wózka nawet do najmniejszych samochodów. Kosz na zakupy jest bardzo praktyczny i pojemny. Gondola jest niewielkich rozmiarów (jak cały wózek), w naszym wypadku zupełnie nie jest to odczuwalne. 4-miesięczne, 6.5 kg dziecko mieści się w niej bez problemów w kombinezonie zimowym i śpiworze (…) Spacerówka składana jest w całości ze stelażem, bez konieczności zdejmowania siedziska. Przez wagę, rozmiary i lekkość prowadzenia jestem przekonana, że spacerówka będzie nam służyć jeszcze długo.”


Jakie akcesoria do wózka Mutsy?

Gdy znajdziesz już idealny wózek, warto pomyśleć o dodatkach, które jeszcze bardziej uprzyjemnią codzienne spacery. Przyda się m. in. parasolka przeciwsłoneczna, moskitiera czy pojemna torba, w której możesz schować wszystkie niezbędne maluchowi drobiazgi. Do głębokiej gondoli warto dokupić dodatkowy materacyk, dzięki któremu dziecku będzie jeszcze wygodniej.
Dobry wózek posłuży dziecku i rodzicom przez co najmniej kilka lat. Wybierając wielofunkcyjny model 2w1 lub 3w1 nie będziesz musiał przejmować się kupnem nowego wózka w najbliższej przyszłości – nawet wtedy, gdy planujesz więcej dzieci. Produkty Mutsy to doskonały przykład połączenia funkcjonalności , bezpieczeństwa i stylu.


Polecamy:
Autorka: Joanna Stanuch