Data publikacji:

Jaki prezent na Dzień Chłopaka wybrać? Szukamy prezentu na dzień chłopaka dla syna i taty

Wybór odpowiedniego prezentu to rzecz, która potrafi spędzić sen z powiek. Nieważne, jaka byłaby to okazja, pozostaje odwieczne pytanie "jaki prezent wybrać?". Okazji do ofiarowywania prezentów jest w ciągu roku dość dużo. W tym artykule skupimy się na prezentach, które zadowolą przedstawicieli płci męskiej, zaczynając od najmłodszych chłopców, a kończąc na głowach rodzin, czyli ojcach. Poniższe propozycje dadzą odpowiedź na pytanie, jaki prezent kupić na Dzień Chłopaka lub mężczyzny.
prezent na Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka: jaki prezent dla syna

Prezent, jaki podarujesz swojemu synowi, jest zależny przede wszystkim od jego wieku. Na przestrzeni lat jego potrzeby się zmieniają i czasami możesz przeoczyć moment, w którym zamiast prezentu na Dzień Chłopaka, powinien otrzymać prezent na dzień mężczyzny.

Propozycje prezentów na Dzień Chłopaka dla najmłodszych

Mali chłopcy również nie chcą poczuć się pominięci tego dnia. W tym przypadku wybór prezentu jednak rzadko bywa problemem, ponieważ najmłodsi będą zadowoleni z nowego modelu zabawkowego samochodu, zabawnej gry planszowej, zestawu klocków bądź kilku słodyczy.

Propozycje prezentów dla chłopców w wieku szkolnym

Im chłopiec będzie starszy, tym bardziej jego zainteresowanie mogą koncentrować się na grach wideo. Zdanie na temat gier wideo jest podzielone jednak dzisiejsza technologia i rozwój tej branży poszedł w naprawdę ciekawym kierunku. Co ważne, wbrew pozorom dziecko lubiące rozegrać kilka partii w swoją ulubioną grę wideo wcale nie alienuje się od społeczeństwa a wbrew przeciwnie. Młodzi chłopcy bardzo często umawiają się między sobą i wspólnie cieszą się rozgrywką. Dlatego też prezent dla chłopca w wieku szkolnym może koncentrować się właśnie na tej sferze. Możliwości jest bardzo dużo.

Prezent na Dzień Chłopaka: akcesoria dla gracza

Wśród akcesoriów potrzebnych do wygodnej i przyjemnej rozgrywki można wymienić wiele przedmiotów. Zacznijmy więc od tak podstawowej rzecz, jak myszka komputerowa. W tym przypadku powinna charakteryzować się ona odpowiednią czułością i opcjonalnie również posiadać podświetlenie. Jej koszt zamknie się w 100-200 złotych, chociaż oczywiście są i droższe modele. Jeśli chłopiec posiada już odpowiednią myszkę, to może brakuje mi dobrej podkładki pod nią? Taki zakup to wydatek około 50-100 złotych.

Do dobrej komunikacji ze swoimi znajomymi może on potrzebować nowych słuchawek nausznych. Ich cena najczęściej będzie wynosił około 200 złotych wzwyż. Nie każdy rodzic zdaje sobie z tego sprawę, ale w przypadku zapaleńców gier wideo duże znaczenie ma również odpowiednia klawiatura.

W tym przypadku jej cena ponownie będzie się wahać pomiędzy 100 a 200 złotych. Najdroższym z akcesoriów, jakie można podarować, jest niewątpliwie fotel. Za wygodny fotel dobrej jakości będzie trzeba zapłacić kilkaset złotych w porywach do czterocyfrowych sum.

Jaki prezent na Dzień Chłopaka wybrać? Akcesoria dla telefonów

Otrzymując nowe akcesoria do swojego telefonu, z pewnością każdy chłopiec będzie miał uśmiech na ustach. Taki prezent przyda się zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy to coraz większą wagę przykłada się właśnie do tych urządzeń. Rzeczy takie jak kijki do selfie, uchwyty czy też stojaki na smartfony to wydatki rzędu kilkudziesięciu złotych.

Innym ciekawym pomysłem jest podarowanie etui na telefon np. z motywem z ulubionej gry lub filmu chłopca. Droższą, ale również wartą przemyślenia opcją jest zakup specjalnego pada do telefonu.

Propozycje prezentów na Dzień Chłopaka dla nastolatków

Wiek nastoletni to czas, w którym chłopcy zaczynają przykładać większą wagę do swojego wyglądu. Dlatego też zestaw perfum bądź innych kosmetyków może się w tym przypadku sprawdzić bardzo dobrze. W tym okresie duża część nastolatków zaczyna również zwracać uwagę na poprawę swojej sylwetki.

To właśnie w wieku nastoletnim wielu chłopców zacznie swoją przygodę z ćwiczeniami siłowymi. Sportowemu zapaleńcowi można więc zakupić zestaw hantli bądź specjalne gumy do ćwiczeń. Ich koszt nie wyniesie więcej niż 100-150 złotych.

Gdy nastolatek woli jednak wybrać się na siłownie, wtedy można sprezentować mu wygodną torbę, w której zmieści wszystkie potrzebne akcesoria. Dobrym rozwiązaniem będzie również bidon lub zestaw odżywek.

Nastolatkom, których ulubioną aktywnością jest rower, można zakupić specjalną torbę na telefon natomiast biegaczom opaskę na ramię. Wszystkie z tych akcesoriów nie obciążą zbytnio budżetu, ponieważ ich koszt to zazwyczaj ledwie kilkadziesiąt złotych.

Jaki prezent na Dzień Chłopaka wybrać? Propozycje dla dorosłych

Dorośli mężczyźni podobnie jak nastolatkowie z pewnością ucieszą się z zestawu nowych perfum. Oprócz tego dobrym pomysłem na prezent będzie zakup wysokiej jakości skórzanego paska. Kolejną opcją jest sprezentowanie nowego portfela.

Dzień Mężczyzny: jaki prezent dla ojca?

Ojciec obchodzący Dzień Mężczyzny na pewno będzie zadowolony z prezentu, który pozwoli mu zadbać o jego samochód. W tym przypadku nie trzeba się nawet za bardzo zastanawiać, ponieważ można wybrać się do jednego z serwisów i zakupić kartę podarunkową, którą potem będzie mógł wykorzystać, aby odświeżyć swój pojazd bądź dokonać jego lekkiej naprawy.

Innym z rozwiązań jest zakup wysokiej jakości alkoholu. Może to być np. kilkuletnia whisky. Panom z gęstym zarostem sprezentować można specjalny zestaw do jego pielęgnacji. Z kolei ojcowie typu "złota rączka" z pewnością ucieszą się z nowej wkrętarki, paska na narzędzia czy też zestawu na klucze.

Ilu chłopców i mężczyzn tyle gustów, dlatego też nie ma jednego uniwersalnego prezentu, który zadowoliłby każdego z nich. Ważne jest, aby zastanowić się nad tym, co dany chłopiec/mężczyzna lubi robić w wolnym czasie. Jakie są jego zainteresowania, plany na przyszłość oraz co sprawia mu przyjemność i w ten sposób dobrać podarunek.
Autor: Jakub Barabasz