Data modyfikacji:

Tablet do rysowania: jaki tablet graficzny dla dzieci wybrać? Ranking najlepszych produktów

Tablet graficzny do rysowania to sprzęt, z którego mogą korzystać zarówno osoby zajmujące się zawodowo tworzeniem grafik i obróbką zdjęć, jak i amatorzy. Szczególnie modne są tablety dla dzieci – urządzenia poprawiają kreatywność i wyobraźnię, rozwijają miłość do artystycznych pasji oraz… pomagają w nauce. Jaki tablet graficzny wybrać dla dziecka? Sprawdźcie koniecznie nasz ranking najlepszych produktów.
tablet dla dziecka

Jaki tablet wybrać – poradnik

Tablet do rysowania to urządzenie, które jest przeznaczone zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Tablet graficzny do rysowania mogą wykorzystywać w swojej codziennej pracy graficy komputerowi, architekci, fotografowie, nauczyciele oraz biznesmeni, tymczasem modele przeznaczone dla dzieci służą do rozwijania pasji i nauki. Rysowanie na tablecie graficznym może dobrą rozrywkę w domu, a także podczas długiej podróży autem czy pociągiem. Z pomocą urządzenia da się tworzyć różne projekty – od szkiców, przez ilustracje, po wykresy naukowe.

Tablet do rysowania – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów tabletów graficznych do rysowania. Klasyczne urządzenie składa się z powierzchni roboczej oraz piórka, natomiast obraz jest wyświetlany na ekranie innego urządzenia, np. laptopa. Dostępne są także tablety do rysowania z własnym wyświetlaczem – aby sprawdzić rezultaty pracy, nie trzeba podłączać tableta do komputera, ponieważ wszystko, co zostanie naszkicowane, pojawia się automatycznie na matrycy.

Tablet graficzny do rysowania – najważniejsze cechy

Jaki tablet graficzny wybrać? Najważniejsze cechy tego typu urządzeń to:
 • dokładność rysika – im jest ona wyższa, tym precyzyjniej będzie działać wskaźnik (tablet dla dziecka będzie szybciej reagować na wydane polecenia);
 • liczba dodatkowych funkcji – tablet do rysowania dla dzieci może posiadać dodatkowe funkcjonalności, takie jak np. dodatkowe programowalne przyciski lub podświetlenie LED;
 • liczba poziomów nacisku – parametr ten decyduje o sile używanej do obsługi rysika;
 • rozmiar – tablet do rysowania powinien być niewielki i mobilny, a jednocześnie pozwalać na wygodną obsługę, najbardziej uniwersalnym rozmiarem jest A5;
 • wysokość odczytu – parametr ten określa odległość, przy której sprzęt rozpozna działanie.
Jaki tablet dla dziecka kupić? Przede wszystkim warto inwestować w urządzenia wyprodukowane przez renomowane firmy – z naszej strony polecamy takich producentów, jak:
 • Xiaomi;
 • WACOM;
 • Huion;
Dużą popularnością cieszą się także marki: Tracer, Nobo oraz Natec. Istotnym kryterium wyboru jest również cena. W przypadku tabletów do rysowania dla dzieci oscyluje ona zazwyczaj w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Tablet dla dziecka – jaki wybrać?

Jaki tablet graficzny do rysowania dla dzieci kupić? Sprzęt powinien mieć dołączony specjalny rysik, który umożliwia wykonywanie płynnych ruchów. Dzięki temu malowanie, rysowanie, a także zaznaczanie różnych elementów będzie bardzo wygodne. Jako tablet dla dzieci polecamy modele wyposażone we własny ekran – dzięki temu maluch nie będzie musiał podłączać do urządzenia monitora.

Tablet graficzny – ranking 10 najlepszych produktów

Jaki tablet graficzny wybrać? Oto ranking 10 najlepszych produktów uszeregowanych od najdroższych do najtańszych:
 • Tablet graficzny WACOM Intuos BT S Pen & Bluetooth – to tablet o super cienkiej konstrukcji i bardzo wrażliwym na nacisk piórku – urządzenie zapewnia naturalne wrażenia podczas rysowania.
 • Tablet graficzny HUION HS610 – tablet nie posiada własnego ekranu, ale można go podłączyć do komputera PC, laptopa, telefonu lub innego tabletu.
 • Tablet graficzny WACOM Intuos S – tablet piórkowy podłącza się do komputera Mac lub PC przez USB, super czułe pióro zapewnia naturalne wrażenia rysunkowe.
 • Tablet WACOM ONE – ten model jest polecany początkującym użytkownikom narzędzi graficznych.
 • Tablet graficzny HUION H950P – sprzęt jest niezastąpiony w pracy w różnego rodzaju programach graficznych.
 • Tablet graficzny HUION HS64 – HUION wyposażył tablet w cztery programowalne przyciski, przestrzeń robocza jest na tyle duża, że sprawdzi się dobrze zarówno przy rysunku, jak i w grach dedykowanych tabletom graficznym.
 • Xiaomi Writing Tablet – tablet jest dostępny w cenie niższej niż 100 złotych. To, co go wyróżnia, to niewielka waga oraz duża przestrzeń do rysowania.
 • Tablet Natec Snail 8,5" – to tanie urządzenie sprawdzi się doskonale jako tablet dla dziecka. Sprzęt pozwala sporządzać szybkie notatki, liczyć oraz rysować bez wykorzystania ani jednej kartki papieru.
 • Tracer MEMO notatnik cyfrowy – sprzęt pozwala na wygodne rysowanie oraz sporządzanie notatek, jego dużym atutem jest możliwość powieszenia na ścianie.
 • Nobo Kids Tablet graficzny do rysowania – to typowy tablet do rysowania dla dzieci. Urządzenie posiada własny ekran LCD oraz wygodny rysik, mogą z niego korzystać maluchy w wieku powyżej 3 lat.

Tablet dla dzieci – korzyści płynące z zakupu sprzętu

Dlaczego warto kupić tablet do rysowania dla dzieci? Tablet jest łatwy w obsłudze, aby z niego korzystać, nie trzeba żadnych specjalnych sterowników, ani też kontrolerów. Urządzenie, poza tworzeniem różnego rodzaju projektów graficznych, pomaga w nauce, rozwija także koordynację oko-ręka oraz poprawia umiejętność korzystania ze sprzętu komputerowego. To nie wszystko, tablet dla dzieci pozwala zaoszczędzić papier i chronić środowisko naturalne, pomaga także zachować porządek w dziecięcym pokoju – koniec z rozrzuconymi kredkami i kartkami.

Na tablecie można zainstalować gry edukacyjne i umilić w ten sposób dziecku podróż lub oczekiwanie w kolejce w przychodni. Dzięki temu urządzeniu najmłodsi mogą w sobie odkryć pasję do tworzenia i obróbki plików graficznych oraz zdjęć – być może kiedyś przerodzi się ona w dobrze płatny zawód?
Autorka: Alicja Hudzik