Data modyfikacji:

Termometr dla dziecka. Jaki najlepszy termometr pokojowy dla niemowląt i starszych dzieci?

Termometr to jedno z podstawowych akcesoriów, w które powinniśmy się zaopatrzyć, gdy w naszym domu pojawi się nowy członek rodziny. Jednak szeroka gama produktów może przyprawić o zawrót głowy. Elektroniczny, w formie smoczka, a może na podczerwień? Który termometr dla dziecka wybrać, aby mieć pewność, że uzyskamy najlepszy pomiar temperatury ciała malca?
termometr dla dziecka

Jaki termometr dla dziecka?

Po wycofaniu ze sprzedaży termometrów rtęciowych na ich miejsce wskoczyły modele elektroniczne, wśród których znajdziemy typ douszny, na czoło i odbytowy.

Mogą mieć też formę tradycyjną, sensorową (posiadają dotykowy czujnik temperatury) lub bezdotykową. Pozwalają one w szybki sposób, nawet w ciągu 1 sekundy, uzyskać precyzyjne wyniki (z dokładnością do +/-0,1 stopnia C) bez nadmiernego angażowania w całą procedurę dziecka, a niekiedy oferują również zapis poszczególnych wyników w pamięci. O zakończeniu pomiaru informuje sygnał dźwiękowy.

Sprawdź także: Maska antywirusowa dla dzieci.

Termometr dla dzieci do czoła jest wygodny, gdyż pozwoli szybko – w ciągu kilku sekund, dowiedzieć się, czy twoja pociecha ma podwyższoną temperaturę zewnętrzną ciała.

Może też być wykorzystywany jako termometr pokojowy. Model do ucha jest dokładniejszy, bo pokazuje temperaturę wewnętrzną i może służyć do mierzenia temperatury butelki z mlekiem. Największe kłopoty może sprawić model do sprawdzania, czy dziecko ma gorączki poprzez włożenie gadżetu do pupy. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, czy ma ruchomą i wąską nóżkę.

Bezdotykowy termometr dla niemowlaka

Najwygodniejszy jest model bezdotykowy, który umożliwi zmierzenie temperatury z odległości kilku centymetrów – używa podczerwieni, a wynik pokazuje się w przeciągu 1-3 sekund. Jednak w jego przypadku na pomiar mogą wpływać czynniki zewnętrzne, np. temperatura w pokoju.

Termometr smoczek dla noworodka

Rodzice maluchów lubiących ssać smoczek mogą postawić na termometr w takiej formie. Jest on nieco większy od tradycyjnego gadżetu, mierzy temperaturę w ciągu 1 minuty i pokazuje wynik na wyświetlaczu. Decydując się na ten typ należy jednak pamiętać, że chore dziecko nie ma ochoty na ssanie smoczka, dlatego warto mieć w domu inny termometr. Model najlepiej sprawdzi się do pomiarów orientacyjnych.

Tekst: redakcja swiat-rodzicow.pl
przyjaciele oglądają telewizję

Seriale dla młodzieży – najlepsze seriale dla nastolatków

Każdy nastolatek uwielbia oglądać filmy i seriale! W artykule znajdziesz najlepsze seriale dla nastolatków. Dowiedz się więcej!
bajki dla przedszkolaków

Jakie bajki dla przedszkolaków? Ranking książek

Podobno Albert Einstein powiedział: „Jeśli chcesz, aby twoje dziecko było inteligentne – czytaj mu bajki. Jeśli chcesz, aby było inteligentniejsze – czytaj mu więcej bajek”. Nie wiadomo, czy to rzeczywiście słowa wielkiego uczonego, jednak pozostaje faktem, że czytanie dzieciom ma wielką moc. Dowiedz się zatem, jakie bajki dla przedszkolaków są najbardziej polecane.
dziecko nie chce chodzić do przedszkola

Dziecko nie chce chodzić do przedszkola. Co robić?

Pójście do przedszkola dla większości dzieci jest nową, wspaniałą przygodą. Niestety – nie zawsze tak jest. Nie brakuje maluchów, które za nic w świecie nie chcą rozstać się z mamą na kilka godzin, demonstrując swoje niezadowolenie poprzez krzyk i płacz. Dlaczego dzieci nie chcą chodzić do przedszkola i jak sobie z tym poradzić? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.
Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!
dzieci

Pierwsze dni w przedszkolu – zasady

O tym, że pierwsze dni trzylatka w przedszkolu mogą być bardzo trudne, wie doskonale każdy rodzic, które przeżył adaptację malucha do placówki. Sprawdź!