Data modyfikacji:

Termometr dla dziecka. Jaki najlepszy termometr pokojowy dla niemowląt i starszych dzieci?

Termometr to jedno z podstawowych akcesoriów, w które powinniśmy się zaopatrzyć, gdy w naszym domu pojawi się nowy członek rodziny. Jednak szeroka gama produktów może przyprawić o zawrót głowy. Elektroniczny, w formie smoczka, a może na podczerwień? Który termometr dla dziecka wybrać, aby mieć pewność, że uzyskamy najlepszy pomiar temperatury ciała malca?
termometr dla dziecka

Jaki termometr dla dziecka?

Po wycofaniu ze sprzedaży termometrów rtęciowych na ich miejsce wskoczyły modele elektroniczne, wśród których znajdziemy typ douszny, na czoło i odbytowy.

Mogą mieć też formę tradycyjną, sensorową (posiadają dotykowy czujnik temperatury) lub bezdotykową. Pozwalają one w szybki sposób, nawet w ciągu 1 sekundy, uzyskać precyzyjne wyniki (z dokładnością do +/-0,1 stopnia C) bez nadmiernego angażowania w całą procedurę dziecka, a niekiedy oferują również zapis poszczególnych wyników w pamięci. O zakończeniu pomiaru informuje sygnał dźwiękowy.

Sprawdź także: Maska antywirusowa dla dzieci.

Termometr dla dzieci do czoła jest wygodny, gdyż pozwoli szybko – w ciągu kilku sekund, dowiedzieć się, czy twoja pociecha ma podwyższoną temperaturę zewnętrzną ciała.

Może też być wykorzystywany jako termometr pokojowy. Model do ucha jest dokładniejszy, bo pokazuje temperaturę wewnętrzną i może służyć do mierzenia temperatury butelki z mlekiem. Największe kłopoty może sprawić model do sprawdzania, czy dziecko ma gorączki poprzez włożenie gadżetu do pupy. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, czy ma ruchomą i wąską nóżkę.

Bezdotykowy termometr dla niemowlaka

Najwygodniejszy jest model bezdotykowy, który umożliwi zmierzenie temperatury z odległości kilku centymetrów – używa podczerwieni, a wynik pokazuje się w przeciągu 1-3 sekund. Jednak w jego przypadku na pomiar mogą wpływać czynniki zewnętrzne, np. temperatura w pokoju.

Termometr smoczek dla noworodka

Rodzice maluchów lubiących ssać smoczek mogą postawić na termometr w takiej formie. Jest on nieco większy od tradycyjnego gadżetu, mierzy temperaturę w ciągu 1 minuty i pokazuje wynik na wyświetlaczu. Decydując się na ten typ należy jednak pamiętać, że chore dziecko nie ma ochoty na ssanie smoczka, dlatego warto mieć w domu inny termometr. Model najlepiej sprawdzi się do pomiarów orientacyjnych.

Tekst: redakcja swiat-rodzicow.pl
Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!
dzieci

Pierwsze dni w przedszkolu – zasady

O tym, że pierwsze dni trzylatka w przedszkolu mogą być bardzo trudne, wie doskonale każdy rodzic, które przeżył adaptację malucha do placówki. Sprawdź!
audiobooki

Najlepsze audiobooki dla dzieci. Jaki wybrać?

Bajki na audiobookach można nazwać jednym z najlepszych wynalazków naszych czasów. Które audiobooki dla dzieci zagwarantują maluchowi najlepszą rozrywkę?
książki Jespera Juula

Książki Jespera Juula, które pomogą ci zrozumieć twoje dziecko

Szukasz książek i poradników, które pomogłyby ci w przemyślany sposób kształtować relacje z dzieckiem i świadomie podejść do rodzicielstwa? Świetnym wyborem będą publikacje Jespera Juula – jego książki dla rodziców to kopalnia wiedzy o tym, jak radzić sobie z maluchem i z samym sobą w roli rodzica. Oto krótka lista publikacji podpisanych nazwiskiem Juula, które mogą cię zainteresować.
jak nauczyć dziecko czytać

Jak nauczyć dziecko czytać?

Niektóre pociechy już od najmłodszych lat chętnie sięgają po książki, najpierw oglądając obrazki, a następnie poznając samodzielnie litery, podczas gdy inne potrzebują pomocy swoich rodziców. Zastanawiasz się, jak nauczyć dziecko czytać w domu, aby przygotować je do pójścia do szkoły? Znamy kilka sprawdzonych metod, dzięki którym wspólnie spędzony czas na poznawaniu alfabetu stanie się przyjemny i całkowicie bezstresowy!