Data publikacji:

Polecane zabawki dla dziewczynek 9 lat

Wiele osób sądzi, że dziewięcioletnie dzieci właściwie niemal nie bawią się już zabawkami. Nic bardziej mylnego! To wiek, w którym tego typu prezenty wciąż są mile widziane i mogą dostarczyć dziecku sporych dawek radości – o ile oczywiście są odpowiednio dobrane. A zatem – jakie zabawki dla 9-latki zdecydowanie warto kupić?
zabawki dla dziewczynek 9 lat

Zabawki dla dziewczynek 9 lat: edukacyjne

W wieku 9 lat umysł chłonie wiedzę jak gąbka – warto to wykorzystać i połączyć zabawę z nauką. W tym celu najlepiej sprawdzą się zabawki edukacyjne – ciekawe, oryginalne i dostarczające mnóstwa radości.

 • MIDEX MIKROSKOP
Któż z nas jako dziecko nie był ciekawy, jak wygląda świat z bardzo bliska? Każdy! Dlatego właśnie mikroskop to świetna zabawka dla 9-latki. W zestawie znajduje się regulowany pod wieloma względami mikroskop, 2 pojemniki na próbki, pudełeczko, pęseta oraz 5 szkiełek do próbek – czyli wszystko, czego dziecku w tym wieku trzeba do szczęścia. 
 • CLEMENTONI CIAŁO LUDZKIE MINI
Świetna zabawka, która w prosty sposób pokaże dziecku budowę ludzkiego organizmu – 9-latka najpierw będzie musiała złożyć szkielet, po czym może przejść do specjalnej aplikacji. Tam czeka na nią następna porcja zabawy i wiedzy, między innymi w postaci wizualizacji 3D. 
 • DROMADER CUBE LOGICZNA KOSTKA DO UKŁADANIA
Zapewne każdy rodzic spojrzy na tę zabawkę z sentymentem – w latach 80-tych to ona królowała na podwórkach, a kto ułożył ją najszybciej, ten wygrywał. Układanki logiczne to wciąż aktualne zabawki dla dzieci. 9 lat to z kolei wiek, w którym dziecko z pewnością poradzi sobie z wyzwaniem. 
 • WIELOBARWNE KRYSZTAŁY
Jeśli dziewczynka, którą pragniemy obdarować upominkiem, uwielbia eksperymenty, to na pewno ucieszy się z zestawu, dzięki któremu stworzy duże, wielobarwne kryształy. Zestaw jest naprawdę spory, zawiera między innymi ałun, niebieski siarczan miedzi, barwnik spożywczy, termometr, miedziany drucik oraz kubek z podziałką. 9-latka będzie mogła przeprowadzić aż 5 ciekawych eksperymentów – co oznacza całą masę wspaniałej zabawy, która idzie w parze z pochłanianiem wiedzy.Przeczytaj także: Zabawki dla dziewczynek 5 lat. Jakie zabawki dla 5-latki?
 • RANOK-CREATIVE ZABAWNA CHEMIA
Alternatywą dla „Wielobarwnych kryształów” jest „Zabawna chemia”. W tym przypadku dziewczynka będzie mogła przygotować niebieską galaretkę, wielobarwne meduzy, wyhoduje swój prawdziwy „ogród” oraz małą jaskinię, a potem jeszcze zabarwi żel.

Zabawki dla 9-latki: kreatywne

Nie jest tajemnicą, że dziewięciolatki uwielbiają tworzyć – to czas, w którym budzi się w nich olbrzymia kreatywność. Dłonie dziecka są już na tyle sprawne, że z pewnością poradzą sobie z wieloma dostępnymi na rynku zabawkami, między innymi z:
 • LISCIANI GIOCHI LABORATORIUM NAUKOWE STWÓRZ WŁASNY ŻEL ZAPACHOWY
Odczynniki, barwniki, ilustrowany podręcznik – w tym znajduje się wszystko, co potrzebne, aby dziecko mogło stworzyć swój własny, pięknie pachnący kosmetyk do ciała. Produkcja takich domowych kosmetyków z pewnością przysporzy dziewczynce sporo radości i będzie dla niej powodem do dumy. Krótko mówiąc, jest to idealna zabawka dla 9-latki. 
 • MIRAGE ZESTAW KREATYWNY DACHOWIEC
Zestawy Mirage – między innymi „Dachowiec”, to fantastyczne przybory do malowania w technice 3D. Dziecko maluje po wypukłej powłoce, tworząc zupełnie nowe obrazy – takie, którymi z pewnością będzie mogła pochwalić się bliskim oraz przyjaciółkom. W kolekcji znajdują się także zestawy z innymi zwierzętami.
 • RANOK CREATIVE MANUFAKTURA ŚWIEC
Świeca w kształcie arbuza i odpowiednich dla niego kolorach? A może serduszko lub… kawałek serka? Własnoręczne przygotowywanie świec jest już samo w sobie atrakcją – jeśli dodatkowo będą to tak oryginalne akcesoria, nasza obdarowana z pewnością będzie zachwycona. Zabawki dla 9-latki wcale nie muszą być nudne!

Książki dla 9-letniej dziewczynki

Oczywiście 9-latce można sprezentować także książki – to wiek, w którym czytanie przychodzi już z wielką łatwością, ale wciąż warto je udoskonalać. Nic nie sprawdzi się w tym przypadku tak dobrze, jak właśnie wciągająca lektura. Jaka książka dla 9-latka, a w szczególności dla 9-latki, sprawdzi się najbardziej?

 • „NIEZBĘDNIK KAŻDEJ DZIEWCZYNY. JAK OGARNĄĆ DOJRZEWANIE”
Fantastyczna pozycja dla dziewczynki, która wkrótce wejdzie w skomplikowany świat dojrzewania. Z książki dziecko dowie się między innymi, jak być pewną siebie, kiedy pora na pierwszy stanik oraz… jak poradzić sobie z niechcianymi pryszczami. Wszystko ubrane w świetną szatę graficzną i napisane bardzo przystępnym językiem.
 • „MARIOLKA. ZWARIOWANA POWIEŚĆ DLA NASTOLATEK”
Jeśli szukasz naprawdę wciągającej książki dla 9-letniej dziewczynki, to oto i ona. Ciepła, przezabawna i pełna sytuacyjnych żartów opowieść o Mariolce, która nie lubi swojego imienia… i paru innych rzeczy. 
 • „ZEZIA I WSZYSTKIE PROBLEMY ŚWIATA”
Zezia, a właściwie Zuzanna, to jedenastoletnia dziewczynka, która ze zdziwieniem obserwuje, jak zmienia się świat wokół niej. Co z tego wyniknie? Świetna książka autorstwa Agnieszki Chylińskiej – idealna dla 9-letnich dziewczynek. 
 • „OPOWIEŚCI DLA DZIECI, KTÓRE CHCĄ BYĆ WYJĄTKOWE”
To wyjątkowa pozycja i zarazem idealna książka dla 9-latka. Przedstawia ona ponad 100 historii mężczyzn i kobiet, którzy mimo przeciwności losu stali się ludźmi wyjątkowymi. Dzięki lekturze dziecko ma szansę zrozumieć, że sukces w życiu i spełnianie swoich marzeń to coś, na co warto pracować – niezależnie od okoliczności. 
 • „CZY WOJNA JEST DLA DZIEWCZYN?”
Oto historia małej dziewczynki – Elki, która nagle musi stanąć w obliczu wojny. Opowieść o trudnych zmianach, bolesnych tajemnicach i próbach zrozumienia tego, co wydaje się kompletnie niezrozumiałe. Niezwykłe, bardzo wartościowa książka dla 9-letniej dziewczynki, wydana w koedycji z Muzeum Powstania Warszawskiego. 

Gry dla dziewczynek – od 9 lat

Spędzanie czasu z 9-latką jest zazwyczaj bardzo przyjemne – dziecko już wiele rozumie, ale jeszcze nie jest w fazie buntu. Warto ten czas wykorzystać na wspólne zabawy, między innymi na ciekawe gry planszowe. Które gry dla dziewczynek – od 9 lat, są szczególnie godne polecenia?

 • KANGUR KALAMBURY DLA DZIECI MAXI
Fantastyczna gra dla całej rodziny – mogą wziąć w niej udział zarówno dorośli, jak i 9-latka oraz jej młodsze rodzeństwo. Zabawa nie tylko sprawia dużo radości, ale też rozwija kreatywność oraz logiczne myślenie. Zdecydowanie warta uwagi!
 • 5 SEKUND
Każde dziewięcioletnie dziecko kocha rywalizację – a zatem pokocha i tę grę. Na odpowiedź jest tylko 5 sekund, ale często okazuje się, że największy problem z presją czasu mają… dorośli!
 • SIERRA MADRE BYŁO SOBIE ŻYCIE – EDUKACYJNA GRA PLANSZOWA
„Było sobie życie” to fantastyczna gra planszowa, w czasie której dziecko poznaje mnóstwo cennych informacji – na przykład dowiaduje się, dlaczego tak ważne jest, aby codziennie myć ręce. Gra jest tak skonstruowana, aby nie było miejsca na nudę. 
 • EPEE PAŃSTWA MIASTA
Elektroniczna wersja jednej z najpopularniejszych gier na pewno w mig przyciągnie uwagę dziecka. To jednak nie tylko świetna zabawka dla 9-latki, ale przede wszystkim zajmująca i rozwijająca forma spędzania czasu dla całej rodziny.