Data publikacji:

Co kupić dziecku na zajączka? 

W Boże Narodzenie, zależnie od regionu, prezenty przynoszą Dzieciątko, Gwiazdor lub Aniołek. W Wielkanoc, wszystkie dzieci odwiedza ten sam zajączek, który poza czekoladowymi jajkami ma zazwyczaj w zanadrzu ciekawy upominek. Zastanawiasz się, jaki prezent na zajączka będzie odpowiedni? Mamy dla ciebie X pomysłów z podziałem na kategorie wiekowe. Na pewno znajdziesz tu coś idealnego dla swojego malucha.

Prezent na zajączka – tak czy nie?

O ile w święta Bożego Narodzenia niemal każdy sprawi sobie prezenty, o tyle w Wielkanoc nie jest to tak oczywistą sprawą. Drobiazgi otrzymują niemal wyłącznie dzieci, i to nie wszystkie – w niektórych rodzinach rezygnuje się ze zwyczaju wręczania prezentów maluchom z tej okazji. Na pewno nie brakuje też i osób, które od zajączka wielkanocnego otrzymują komputery, telefony czy quady…
My postanowiliśmy zachować złoty środek – wręczanie dzieciom prezentów w Wielkanoc może myć doskonałym pomysłem, pod warunkiem, że będą one zarówno atrakcyjne, jak i praktyczne. Sprawdź, co możesz podarować swoim pociechom na zajączka.

Wielkanoc – prezenty dla dzieci w różnym wieku

Prezent na zajączka dla dziecka od 0 do 1 roku
Rodzice najmłodszych maluszków mają szczęście – sprawienie im prezentu na zajączka jest banalnie proste. Małe dzieci nie wymagają wiele, za zwykle potrafią bawić się dosłownie byle czym. Doskonałe okażą się zabawki, które będą rozwijały ich funkcje motoryczne jak i spostrzegawczość.

1. Kuleczki oball

To nie taka zwykła piłka – oball rozwija umiejętność chwytania, a na dodatek grzechocze, co wspomaga rozwój słuchowy. Taka zabawka zachęci malucha do przemieszczania się i zwróci jego uwagę o wiele bardziej, niż zwykła, gumowa piłka.

2. Grająca książeczka

Jeśli już mowa o rozwoju słuchu, legendarnym prezentem dla maluchów są grające książeczki. Nie dość, że dziecko może zaznajamiać się z różnymi obrazkami, to dodatkowo nabywa wiedzę o dźwiękach z otaczającego go świata. 

3. Mata edukacyjna

Pogoda nie zachęca do wyjścia na plac zabaw? Rozłóż matę edukacyjną i zapewnij swojemu dziecku frajdę na kilka godzin. Większość mat można rozłożyć na wiele różnych sposobów, co znacznie urozmaica formy zabawy. Mata edukacyjna bardzo często rośnie wraz z dzieckiem, dzięki czemu starczy wam co najmniej na kilka lat użytkowania.

4. Miś śpioszek

Każdy maluch ma swoją ulubioną maskotkę, która towarzyszy mu podczas snu. Niech stanie się nią Miś Śpioszek, który będzie świetnym kompanem do zabawy, a gdy sen zmorzy – zaśpiewa kołysankę.

Prezent na zajączka dla dziecka od 2 do 3 lat

1. Coś, co się przemieszcza

Dziecko, które opanowało już sztukę chodzenia, bez wątpienia ucieszy się z zabawki, która będzie przemieszczała się razem z nim. Wszelkiego rodzaju jeździki i pchacze to doskonały prezent na zajączka zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Tego typu zabawka przyda się w przewożeniu innych drobiazgów, ale i kształtowania poczucia równowagi.

2. Klocki

Układanie klocków wspomaga kreatywność, kreuje cierpliwość i umiejętność skupienia uwagi. Polecamy zestawy Lego Duplo – z szerokiej oferty na pewno wybierzesz coś, co jest zgodne z zainteresowaniami twojego malucha. Klocki są dostatecznie duże, by zminimalizować ryzyko, że maluch je połknie. Są też na tyle drobne, by pomóc ćwiczyć jego umiejętności chwytne.

3. Rowerek biegowy

Gdy twój maluch całkiem dobrze radzi sobie z chodzeniem, czas na jego pierwszy rowerek. Wiosna to doskonała pora na spacery, podczas których może towarzyszyć wam rowerek biegowy, rozwijający umiejętności motoryczne. Możesz być pewien, że przejście na „prawdziwy” rowerek za kilka lat po zaznajomieniu się z biegowym będzie dla twojego dziecka o wiele prostsze.

4. Zestaw z ciastoliną

Zabawy z ciastoliną równają się godzinom kreatywnej rozrywki. Warto zainteresować się ofertą marki Play Doh, która proponuje całe mnóstwo tematycznych zestawów z tą plastyczną masą. Na czas zabawy, twoje dziecko może stać się praktycznie każdym: piekarzem, kucharzem lub dentystą.

Prezenty na zajączka dla dziecka od 4 do 5 lat

1. Wielkanocne puzzle

Puzzle rozwijają logiczne myślenie i manualną zręczność. To zabawka doskonała również wtedy, gdy zależy ci na rozwijaniu cierpliwości i uwagi twojego malucha. W Wielkanoc usiądźcie wspólnie przy świątecznym zestawie.

2. Zestaw do zabawy z piaskiem kinetycznym

Żeby bawić się piaskiem, nie musicie wychodzić do piaskownicy. Z pomocą spieszy piasek kinetyczny, który pozwoli puścić wodze fantazji w domowym zaciszu. Rodziców ucieszy fakt, że piasek kinetyczny jest całkowicie niebrudzący i higieniczny.

3. Gra planszowa

W odróżnieniu od tych komputerowych, gry planszowe zdecydowanie lepiej kreują spostrzegawczość i logiczne myślenie, nie niszcząc przy tym wzroku. Co najważniejsze – możecie w nie grać całą rodziną – to wspaniała forma spędzania czasu. 4 lub 5 letnie dziecko będzie w stanie zrozumieć zasady prostej gry planszowej, ucząc się jednocześnie reguł gry fair-play.

4. Zestaw do piaskownicy

Wiosna zachęca do częstszych wypadów na plac zabaw. Nietypowy, kreatywny zestaw do piaskownicy zapewni twojemu dziecku długie chwile świetnej zabawy. Wybierz ten, który jest łatwy w składaniu i transporcie.

Wiesz już, co podarujesz swojemu dziecku na zajączka? 
Autorka: Joanna Stanuch