Data publikacji:

Fryzura do szkoły na WF: najwygodniejsze propozycje

O ile w przypadku chłopców, którzy mają najczęściej krótkie włosy, dobranie odpowiedniej fryzury do szkoły na WF nie stanowi najmniejszego problemu, tak u dziewczynek może okazać się to nie lada wyzwaniem. Szukasz pomysłu na to, jak uczesać swoją pociechę? Mamy kilka propozycji, które sprawdzą się doskonale nie tylko na zajęciach wychowania fizycznego, ale także na co dzień czy podczas wycieczek. Sprawdź, jakie fryzury na WF do szkoły są najlepszym wyborem!
fryzura do szkoły na wf

Czy rozpuszczona fryzura na WF do szkoły to dobry pomysł?

Dziewczynki uwielbiają chodzić w rozpuszczonych włosach. Czy jest to jednak dobra fryzura na WF do szkoły? Nie do końca. W przypadku krótszych kosmyków, sięgających do okolic ucha, można jeszcze pozwolić sobie na pozostawienie ich luźno puszczonych. Jednak dłuższe włosy wymagają spięcia. Powód jest prosty – mogą utrudniać wykonywanie ćwiczeń, przyklejać się do spoconej twarzy i szyi oraz gdzieś zahaczyć, na przykład o barierkę albo drabinkę.
Na szczęście mamy kilka pomysłów na fryzury do szkoły na WF, w których dziewczynka będzie cieszyć się wygodą i jednocześnie pięknym uczesaniem.

Najlepsza fryzura do szkoły na WF? Kucyk! Zobacz, jak go zrobić

Można śmiało stwierdzić, że kucyk to jedna z najpopularniejszych fryzur nie tylko na WF i do szkoły, ale także na co dzień. Nie tylko zapewnia wygodę, ale także jest bardzo prosta i szybka w wykonaniu oraz nie wymaga żadnych dodatków akcesoriów. Ewentualnie można wykorzystać wsuwki, aby zabezpieczyć pojedyncze kosmyki przed wypadaniem z kucyka.
Jak wykonać kucyk na WF? Najlepszym pomysłem jest luźniejsza kitka, która nie spowoduje uczucia ciągnięcia włosów. Zacznij od rozczesania pasm dziewczynki na całej długości, a następnie zebrania ich na czubku głowy. Zwiąż je gumką i gotowe! Jeśli nie chcesz, żeby fryzura dziewczynki wyglądała na zbyt ulizaną, to możesz delikatnie unieść włosy tuż przy skalpie. Równie ciekawie będzie wyglądać dodatek ozdobnej spinki albo opaski.

Kok – świetny pomysł na fryzurę na WF do szkoły dla dłuższych włosów

Jeśli twoja pociecha może pochwalić się naprawdę długimi włosami, to czasami kucyk nie jest wystarczający. Jaka fryzura do szkoły na WF sprawdzi się w takim przypadku? Świetnym pomysłem jest kok, dzięki któremu pasma nie będą przeszkadzać w trakcie wykonywania ćwiczeń i pozostaną na swoim miejscu nawet w trakcie gry w siatkówkę czy skoku w dal.
Kok można wykonać na kilka różnych sposobów. Jednym z nich jest zrobienie go na czubku głowy. Podobnie jak w przypadku kucyka, tak i tu rozpocznij od rozczesania włosów, a następnie zwiąż je gumką. Pasma owiń dookoła niej, a następnie ponownie zepnij – gumką, wsuwkami albo ozdobną chustką. To fantastyczny pomysł, aby dodać fryzurze uroku.
Możesz też spiąć luźny koczek nie tylko na czubku głowy, ale także tuż nad karkiem. Wszystko zależy od długości włosów dziewczynki. W przypadku takiej fryzury do szkoły na WF rozczesz pasma i wykonaj przedziałek na samym środku. Zaczesz je do tyłu, zwiąż cienką gumką, a następnie zwiąż w luźniejszy koczek. Zabezpiecz go wsuwkami, popraw pojedyncze wystające pasma i gotowe!

Warkocze na kilka sposobów – polecane fryzury do szkoły na WF

Fantastycznym pomysłem na fryzurę na WF dla dziewczynki jest wykonanie do szkoły warkocza. To nie tylko wygodny i sprawdzony sposób na zabezpieczenie włosów przed przeszkadzaniem podczas zajęć – po ich rozpuszczeniu twoja pociecha będzie mogła cieszyć się pięknymi falami na całej długości.
Najprostszą fryzurą na WF do szkoły jest warkocz angielski, czyli zwykły. Wykonuje się go z trzech pasm – dwóch po bokach i jednego po środku. Jeśli nie wiesz, jak go zrobić, to zacznij od rozczesania i rozdzielenia kosmyków. Kolejnym krokiem jest przełożenie prawego pasma nad środkowym, następnie lewego, a później znowu prawego. Powtarzaj te ruchy do momentu, aż nie zapleciesz fryzury do końca i zwiąż ją na samym dole gumką.
Masz już doświadczenie w robieniu warkocza? W takim razie wypróbuj fryzurę francuską, czyli dobieraną. Choć wymaga odrobinę więcej wprawy, to efekt z pewnością zachwyci każdą dziewczynkę. Tym razem zacznij zaplatanie włosów od samego czubka włosów. Wydziel górną sekcję i podziel ją na trzy pasma. Przełóż każde z nich raz, a następnie za każdym razem dobieraj odrobinę kosmyków z lewej i prawej strony.
Co powiesz na modną i wygodną fryzurę do szkoły na WF? Mowa o dwóch warkoczach, które można zrobić po bokach lub delikatnie z tyłu włosy. To, jaką metodą je zrobisz, zależy wyłącznie od ciebie i preferencji dziewczynki.
A może spodoba ci się połączenie dwóch fryzur na WF do szkoły w jedną? Możesz ją wykonać, zaczynając do zrobienia kucyka na czubku głowy. Upewnij się, że włosy są mocno związane, a następnie zapleć warkocz angielski albo francuski.

Najlepsze fryzury do szkoły na WF dla krótkich włosów

Jeśli krótsze włosy przeszkadzają dziewczynce w zajęciach wychowania fizycznego, to mamy kilka sposobów na zwiększenie jej komfortu i stylowe uczesanie. Najłatwiejszym sposobem jest zainwestowanie w opaskę. Dzięki niej można zaczesać pasma do tyłu i uniemożliwić im opadanie na spocone czoło.
Równie znakomicie sprawdzi się niska kitka. Nie martw się, jeśli dziewczynka ma dość krótkie włosy, które uniemożliwiają związanie ich w krótką fryzurę na WF do szkoły. Zepnij je tuż nad karkiem, a pozostałe pasma zepnij wsuwkami albo spinkami. Jeśli dziewczynka lubi ozdoby, to świetnym pomysłem jest wybór kolorowych akcesoriów dopasowanych do jej stroju do ćwiczeń. Można również dodać do niskiego kucyka opaskę – materiałową albo klasyczną.

Zdjęcie: Envato Elements
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.