Data modyfikacji:

Gry geograficzne dla dzieci. Jakie wybrać?

Sprawdź powody, dla których każde dziecko powinno mieć w domu edukacyjne gry geograficzne. Poznaj podział i tematyki gier z dziedziny geografii i sprawdź, które z nich są najbardziej polecane.

Gry edukacyjne dla dzieci – geografia

Nauka przez zabawę jest najlepszym sposobem na zapamiętywanie przez dzieci wielu niezbędnych informacji, które przydadzą się im w życiu codziennym. Wiedza z zakresu geografii jest podstawową dziedziną nauki, z którą dziecipowinny mieć do czynienia już od najmłodszych lat.

Gry dla dzieci z działu Geografia opierają się na wiedzy na temat m.in. państw, miast, stolic, flag, jezior, rzek, itp. Zadania opierające się na znajomości geografii znajdziecie w następujących rodzajach gier dla dzieci:

 • logicznych,
 • edukacyjnych,
 • karcianych,
 • zręcznościowych,
 • pamięciowych,przygodowych.

Dzięki nim twoje dziecko szybko, skutecznie i bezproblemowo pozna wzdłuż i wszerz cały świat oraz swój kraj. Oferta zabaw dla dzieci jest poszerzona o quizy i niezastąpione gry planszowe.

Gry edukacyjne z zakresu geografii – dlaczego warto je mieć?

Gry geograficzne dla dzieci nie tylko bawią, ale są też bardzo dobrym pomysłem na spędzenie czasu ze swoimi rodzicami, rodzeństwem i przyjaciółmi. Rodziny często spotykają się przy jednym stole, aby pograć w planszówki. Wśród nich z pewnością nie może zabraknąć ciekawych i inspirujących gier edukacyjnych z zakresu geografii.

Poprzez zabawę dzieci szybko się uczą, sprawnie przyswajają nową wiedzę i w krótkim czasie zyskują nowe umiejętności. Ponadto zapamiętują i wzbogacają swoją wiedzę o ważne informacje.

Co więcej, gry o tematyce geograficznej także są w stanie nauczyć dzieci trudnej sztuki przegrywania oraz bycia "fair play" w stosunku do innego gracza. Gry edukacyjne z zakresu geografii są przeznaczone dla dzieci w różnym wieku, dzięki czemu można wyróżnić gry dla starszych dzieci i młodszych maluchów.

Gry geograficzne dla najmłodszych dzieci

Przy ich wyborze należy zwracać uwagę na to, jak wyglądają ich grafiki oraz z jakiego materiału została wykonana plansza i inne elementy gry. Najlepsze gry dla maluszków to te, które polegają na:
 • wyszukiwaniu szczegółów,
 • dopasowywaniu obrazków do odpowiedniego miejsca na planszy.

Jedną z gier, które stopniowo wprowadzą 3 letnie dzieci w świat geografii jest "Gra loteryjka Świat". Jest ona dedykowana najmłodszym graczom. W zestawie znajdziesz kilka multikolorowych, ciekawych plansz.

Gry geograficzne dla dzieci poprawiają ich:
 • koncentrację,
 • precyzję,
 • spostrzegawczość,
 • koordynację ruchów,
 • umiejętność rozpoznawania i nazywania kolorów.

Gry geograficzne dla starszych dzieci

Dla dzieci, które opanowały już sztukę czytania lub są ciekawymi świata nastolatkami, najlepsze będą quizy. Zawierają one mnóstwo pytań, na które gracz ma za zadanie odpowiedzieć. Proponujemy zapoznać się z "Quizem po Europie" oraz "Quizem po świecie". Te gry z pewnością będą strzałem w dziesiątkę dla starszych dzieci, które chcą poszerzyć swoją geograficzną wiedzę.
Zarówno starsze, jak i młodsze dzieci są bardzo ciekawe świata. Ceneo.pl w swojej ofercie posiada edukacyjne gry geograficzne, które nie tylko będą okazją do doskonałej zabawy twoich pociech, ale także przekażą wiedzę z jednej z najważniejszych dziecin nauki  – geografii.

Autor: Karolina Siejda