Data modyfikacji:

Wybieramy hulajnogę dla 3-latka. Polecane hulajnogi dla dzieci

Żadnego z rodziców nie trzeba przekonywać, że zabawa na świeżym powietrzu przynosi dzieciom sporo korzyści. Gry zespołowe, zabawa z piłką oraz przejażdżki na pierwszych pojazdach wpływają pozytywnie na rozwój psychiczny i fizyczny malucha. Dziś przyjrzeliśmy się hulajnogom dla 3-latków – jak wybrać tą pierwszą, która zachęci brzdąca do zabaw poza domem?
hulajnoga dla 3 latka
Wielu rodziców z pewnością zastanawia się, czy hulajnoga dla 3-latka jest rozsądnym pomysłem. Nie ma się jednak czego obawiać – z myślą o dzieciach producenci hulajnóg proponują modele 3-kołowe, które zmniejszają ryzyko upadku malucha. Dodatkowe gadżety, takie jak kask i ochraniacze, jeszcze lepiej zabezpieczą dziecko przez ewentualnymi urazami.

Zabawy z hulajnogą niosą ze sobą nie tylko mnóstwo radości. Dzięki nim dziecko zyskuje możliwość treningu równowagi, spostrzegawczości i koordynacji ruchowej. Jazda na hulajnodze wzmaga wydolność dziecięcego organizmu i co najważniejsze – zachęca do innych form aktywności fizycznej.


Przeczytaj także: Hulajnoga dla 2-latka - jaką hulajnogę dla małych dzieci kupić?


Zaletą jazdy na hulajnodze z maluchem jest także i to, że można cieszyć się nią praktycznie wszędzie. Pojazd doskonale sprawdzi się podczas zabaw na osiedlu czy w parku. Dodatkowo jest to aktywność, którą możecie uprawiać całą rodziną.
Hulajnoga dla 3-latka – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Poszukując dobrej hulajnogi dla trzylatka, należy przyjrzeć się ważnym parametrom, które zadecydują o wygodnej i bezpiecznej zabawie dziecka.
  • Hulajnoga dla 3-latka musi być właściwie dopasowana do jego wzrostu. Nie kupuj większej hulajnogi „na zapas” – w przeciwnym wypadku maluch może mieć problemy z jej prowadzeniem. Jeśli chcesz, by dziecko korzystało z hulajnogi dłużej, rozważ kupno modelu z regulacją wysokości.
  • Idealny wyborem będzie hulajnoga z dużymi kołami dmuchanymi lub wykonanymi z gumy. Unikaj hulajnóg z kółkami plastikowymi – te na pewno nie posłużą dziecku długo.
  • Rama hulajnogi dla dzieci musi być lekka, aby brzdąc nie miał problemu z jej utrzymaniem. Na rynku znajdziesz hulajnogi z lekkich tworzyw sztucznych, jak również aluminiowe – te drugie jednak sprawdzą się lepiej w przypadku starszych dzieci. Hulajnoga dla 3-latka może być wykonana z plastiku.
  • Dodatkowym atutem będzie wzmocniony ochraniacz na hamulec (w hulajnodze znajduje się on na tylnym kole).
Bardzo dużą popularnością cieszą się hulajnogi trójkołowe dla dzieci, które pozwalają na bezpieczną zabawę nawet najmłodszym maluszkom. Hulajnoga 3 kołowa ułatwia utrzymanie równowagi. Gdy maluch opanuje sztukę jazdy na trzech kółkach, pierwszą hulajnogę możesz zamienić na model dwukołowy.
Poszukując trójkołowej hulajnogi zwróć uwagę na to, aby posiadała odpowiednio szeroki, nisko osadzony podest. To kolejny element, który ułatwi dziecku utrzymanie równowagi.

Obawiasz się, że podczas dłuższego spaceru z dzieckiem i hulajnogą prędko usłyszysz „bolą mnie nóżki”? Jest na to rozwiązanie – hulajnoga i jeździk w jednym. Taki sprzęt w zaledwie kilka chwil możesz przeistoczyć w wygodny pojazd, na którym dziecko może usiąść. Warto wybrać model wyposażony w praktyczną rączkę, która pozwoli na prowadzenie dziecka.
Hulajnoga-jeździk może posłużyć maluszkowi jako zabawka również w domowym zaciszu. Lekkie modele z gumowymi kółkami mogą być stosowane także w mieszkaniach.
  • Pierwsza hulajnoga dla malucha powinna cechować się wysoką jakością – jak nietrudno się domyślić, pewnie nieraz będzie narażona na upadki i obicia. Z tego względu nie warto decydować się na tanie, słabej jakości hulajnogi. 
  • Poszukując pojazdu dla brzdąca, pamiętaj o jego wygodzie. Dobrze, jeśli hulajnoga ma kierownicę z regulacją wysokości, a podest pokryty jest antypoślizgową powierzchnią.
  • Cennym udogodnieniem jest system amortyzujący wstrząsy.
  • Polecamy hulajnogi dla dzieci składane, wyposażone w wygodne paski służące do ich transportowania. Te funkcje okażą się zbawieniem, gdy podczas spaceru po parku usłyszysz „mamo, już mi się nie chce!”.

Zasady bezpiecznej jady na hulajnodze

Jeśli twój trzylatek chce rozpocząć jazdę na hulajnodze, nie obędzie się bez zestawu ochraniaczy i dobrej jakości kasku. Pamiętaj, że te akcesoria to absolutna konieczność; 3-letnie dziecko ciągle rozwija swoje poczucie równowagi, dlatego jazda na hulajnodze może grozić niejednym upadkiem. W towarzystwie kasku i ochraniaczy maluch będzie mógł z powodzeniem trenować swoją koordynację, bez obawy o urazy.
Każdy rodzic powinien rozważyć hulajnogi dla dziecka – 3 lata to wiek, w którym maluch bez przeszkód może rozpocząć swoje pierwsze rajdy po parku. Wybierając wysokiej jakości hulajnogę dziecięcą oraz akcesoria dbające o bezpieczeństwo sprawisz, że twoja pociecha pokocha aktywność fizyczną na świeżym powietrzu!