Data modyfikacji:

Jak zrobić kłosa?

Rodzice – a w szczególności mamy – często szukają inspiracji fryzur, które mogą wybrać dla swoich córek. Niesforne i wymykające się pasma są bowiem zmorą wielu aktywnych i żywiołowych dziewczynek. Na pomoc w ujarzmianiu kosmyków mogą przyjść różnorodne upięcia, w tym także jeden z popularniejszych warkoczy, czyli kłos. Ta efektywna i wygodna fryzura doskonale sprawdzi się w przypadku stylizowania włosów średnich oraz długich. Prezentujemy więc, jak zrobić kłosa w domowym zaciszu, by stał się oryginalną alternatywą dla tradycyjnych warkoczy.
jak zrobić kłosa

Przeczytaj również: Biżuteria dla dziewczynki. Pomysły na wyjątkowy prezent

Jak wykonać kłosa krok po kroku?

Kłos – jak sama nazwa wskazuje – to warkocz, który swoim kształtem przypomina kwiatostan jęczmienia czy pszenicy. Samo upięcie jest jednak dużo bardziej uniwersalne i zachwyci w każdej sytuacji. Starannie wystylizowany warkocz to wygodna ozdoba – tym bardziej dla dziewczynek, które chcą cieszyć się nieskrępowaną swobodą ruchu. O czym trzeba pamiętać podczas poszukiwania odpowiedzi, jak zrobić kłosa w domu?

Przed przystąpieniem do układania fryzury, warto zastanowić się, jakie akcesoria ułatwią wykonanie fryzury. W przypadku tego oryginalnego warkocza na szczęście nie trzeba dysponować wieloma akcesoriami! Na dobrą sprawę wystarczy mieć pod ręką grzebień lub szczotkę oraz gumkę. Bardziej niesforne kosmyki można zabezpieczyć także kilkoma wsuwkami.
Pomocne mogą okazać się też kosmetyki do włosów o charakterze pielęgnacyjnym. W pasma i końcówki warto wmasować kilka kropli ulubionego odżywczego olejku do włosów – dzięki temu staranne ułożenie fryzury będzie dużo łatwiejsze!
Teraz czas na praktyczne wskazówki, które w prosty sposób pokazują, jak zrobić kłosa.
  • Na początku zaczynamy od starannego rozczesania włosów i podzielenia ich na dwa równe pasma – lewe oraz prawe.
  • Z zewnętrznej części lewego pasma wydzielamy cienką część włosów i dokładamy je do wewnętrznej strony pasma prawego.
  • Przytrzymujemy pasmo prawe i tym razem z jego zewnętrznej części również wydzielamy niewielką część kosmyków i dokładamy je do wewnętrznej strony pasma lewego.
  • Po wykonaniu tych dwóch pełnych ruchów mamy już przygotowany początek kłosa. Teraz każdą z tych czynności powtarzamy do końca włosów, tak by kosmyki nabrały kształtu pszenicy.
  • Przygotowaną fryzurę zabezpieczamy gumką.
O czym należy pamiętać podczas wykonywania warkocza? Warto zadbać o dość mocne łączenie ze sobą pasm – to sprawi, że kłos będzie mieć stabilną konstrukcję.

Powyższe porady, jak zrobić kłosa krok po kroku, są przepisem na najbardziej tradycyjną i popularną wersję. Efektywny warkocz można wykreować także z kosmyków uprzednio upiętych w wysoką kitkę (zasada naprzemiennego zaplatania pasm jest wtedy taka sama). Świetnie będzie prezentować się również kłos oplatający rozpuszczone kosmyki.

Po wykonaniu fryzury można delikatnie rozluźnić poszczególne pasma. Dzięki temu stylizacja nabierze bardziej bujnego, lekko nonszalanckiego charakteru.

Jakie ozdoby do włosów wybrać do stylizacji kłosa?

Każda mama czy też kobieta, która sama ceni sobie oryginalne upięcia, zastanawia się zapewne, jak zrobić kłosa dobieranego, by był starannie wykonany. Na doskonałe domknięcie fryzury pozwolą dopasowane ozdoby do włosów.

Warkocz, taki jak kłos, sam w sobie jest dość charakterystyczny. Warto pamiętać więc, że zbyt duże nagromadzenie ozdób przyćmi jego estetykę. W roli dodatków podkreślających subtelny charakter fryzury sprawdzą się jedwabne gumki czy też modne spinki z perełkami lub motywem kwiatów. To również dzięki nim każda posiadaczka warkocza nie opędzi się od pytań, jak zrobić kłosa krok po kroku, by był równie zachwycający!
Autorka: Anna Mlonka