Data modyfikacji:

Biżuteria dla dziewczynki. Pomysły na wyjątkowy prezent

Twoja córka lubi się stroić? Pomóż jej zapełnić szkatułkę biżuterią odpowiednią dla dziecka. Albo zachęć do kreatywności – niech sama stworzy zestaw błyskotek, które będzie zakładać na specjalne okazje. 
W jednym z naszych artykułów opisywaliśmy jak przechowywać biżuterię, dlatego tym razem skupimy się na biżuterii przeznaczonej dla najmłodszych.

Dziewczynki uwielbiają przymierzać ubrania, buty i biżuterię swoich mam. Być dorosłą i piękną jak mama – o tym marzy niejedna. Pewnie każda z nas w przeszłości zaszywała się w sypialni rodziców i z wypiekami na twarzy otwierała puzderka leżące na toaletkach.

Pierścionki i naszyjniki robiły wtedy niesamowite wrażenie. Największe – kiedy niosły ze sobą historię.

To tę ozdobę babcia nosiła na szyi w dniu ślubu, tę mama dostała od taty w pierwszą rocznicę znajomości. Wszystko piękne, lecz niedostępne dla małej dziewczynki, która przecież może zgubić sentymentalną pamiątkę.

Biżuteria dla dzieci jest wyjściem naprzeciw pragnieniom dziewczynek. Estetyczna i przyciągająca wzrok, a jednocześnie przeznaczona po prostu do zabawy. Przygotowana przez producentów lub zachęcająca do tego, aby wzory tworzyć samemu. Co wybierze twoje dziecko? 

Pierścionki dla dziewczynek

Pierścionki Num Nom

Pierścionki dla dzieci często są ozdobną obrączką, ale nie zawsze. Czasem to „szczęki” dopasowujące się do rozmiaru paluszka dziewczynki. 

Hitem są pierścionki Num Noms. To świecące lub pachnące zwierzaczki, z którymi twoja córka nigdy nie będzie musiała się rozstawać. Num Nomsy kojarzą się ze ulubionymi smakami. To także wdzięczny materiał do zabawy z koleżankami: odgrywania scenek, wymieniania się figurkami.

Drewniane pierścionki dla dziewczynek

Brimarex to klasyczne drewniane pierścionki, jakie przywodzą na myśl emocje związane z leniwą niedzielą na odpuście.

Świecące pierścionki dla dziecka

W świecących pierścionkach Mattel Shimmer & Amp lub Fisher Price Shimmer and Shine kryje się dżin, zupełnie jak z kreskówki o zabawnych duszkach. 

Pierścionki Clementoni 

Pierścionki Clementoni ozdabia się samodzielnie. Brokat, kamyki, naklejki pozwolą stworzyć biżuterię, która nawiązuje do popularnego serialu Violetta lub księżniczek Disneya.

Naszyjniki dla dziewczynek

Naszyjnik jest niezwykle efektownym elementem biżuterii. Także dziecięcej. Ponieważ mała dziewczynka może zawsze wyglądać jak królewna, na rynku odnaleźć można wiele ozdób, które bezpośrednio nawiązują do postaci popularnych księżniczek.

Kraina Lodu do tej pory święci tryumfy na balach przebierańców. Czy twoja córka czasem zamienia się e Elsę i śpiewa o mocy lodu? '


Na pewno spodobają się jej więc: bogato zdobiony zestaw lodowej księżniczki Lena (w komplecie z koroną), albo Clementoni – subtelny naszyjnik z płatków śniegu, które tworzy się samemu poprzez ozdabianie przezroczystych kółeczek.

A może twoje dziecko chciałoby samodzielnie stworzyć bardzo efektowny naszyjnik z sową? Zabawa z zestawem 4M naszyjnik makrama sowa zamieni sznurki oraz koraliki w oryginalną ozdobę.

Bransoletka dla dziewczynki

Najpopularniejsze bransoletki to te, które dziewczynki przygotowują samodzielnie, bo moda na kreatywność nie przemija. Możesz wybierać spośród przeróżnych zestawów. Twoja córka chce pleść włókna, a może plątać gumeczki?

Spin Master Cool Maker 

Spin Master Cool Maker Kumikreator to maszynka, która zaplata nici, tworząc bransoletkę.

Stnux zestaw do robienia bransoletek

Stnux zestaw do robienia bransoletek better in braids just my style to znowu kolorowe nici i sznurki różnej grubości, które twoje dziecko ozdobi barwnymi koralikami.

Kolorowe gumki

Kolorowe gumki zna każda dziewczynka. Można je kupić w zestawie z krosnem niezbędnym do przygotowania ozdoby CHRLD Loom bands lub osobno.

Niepowtarzalna biżuteria z koralików

Pomysłowość dziecka nie zna granic. Gdy nawlecze na sznurek koraliki o różnych kształtach i kolorach, stworzy przepiękne zestawy, których autorem będzie od A do Z.

Komplety koralików Small Foot, Malplay lub Hama zwierają mnóstwo elementów, więc biżuteria może być bogata i składać się z wielu akcesoriów.

Co stworzy twój maluch, zależy od jego wyobraźni. Bransoletka? Naszyjnik? Pierścionek? A może opaska na włosy? Niech podejmie decyzję i stworzy ozdobę, którą założy na najbliższą rodzinną uroczystość.