Data modyfikacji:

Jakie podkłady poporodowe wybrać?

Jesteś w trakcie kompletowania szpitalnej wyprawki i już wkrótce przywitasz na świecie nowego członka rodziny? W twojej torbie zdecydowanie nie powinno zabraknąć podkładów poporodowych, które są nieocenioną pomocą podczas pierwszych dni połogu. Jakie wybrać i dlaczego warto ich używać?
jakie podkłady poporodowe

Czym są podkłady poporodowe?

Podkłady poporodowe to podstawowy element wyprawki przyszłej mamy. Kobiety potrzebują ich już po urodzeniu dziecka, czyli w okresie połogu. Artykuły higieniczne z wyglądu przypominają zwykłe podpaski, jednak mają zupełnie inne właściwości. Ich głównym zadaniem jest umożliwienie zachowania higieny w chwilach, gdy mamy nadal do czynienia z odchodami połogowymi. Co ciekawe, podkłady poporodowe mogą być także z powodzeniem stosowane przez kobiety, które przeszły jakikolwiek zabieg ginekologiczny.
Czym w takim razie różnią się podkłady poporodowe od zwykłych podpasek? Przede wszystkim rozmiarem – są większe i jednocześnie o wiele chłonniejsze. Dzięki temu bez problemu poradzą sobie nawet z mocnym krwawieniem po urodzeniu dziecka. Co więcej, artykuły higieniczne dla świeżo upieczonych mam są bardzo przewiewne, czego nie można powiedzieć o podpaskach. W efekcie sprawdzają się doskonale do tzw. wietrzenia krocza u kobiet w połogu i zapobiegania infekcjom.

Jakie podkłady poporodowe będą najlepsze?

Zastanawiasz się, jakie podkłady poporodowe będą najlepsze? Zwróć przede wszystkim uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Te lepsze jakościowo powstają najczęściej z bawełny i to właśnie ona będzie doskonałym sposobem na zapewnienie sobie komfortu i bezpieczeństwa w okresie połogu. Przed zakupem upewnij się, że artykuły są wolne od szkodliwych substancji – składników zapachowych, barwników czy chloru.

Kolejnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego rozmiaru. W ten sposób unikniesz przeciekania. Na szczęście wszystkie podkłady poporodowe są wyposażone w szeroki pas samoprzylepny, dzięki któremu trzymają się zawsze na swoim miejscu, a ich kształt został odpowiednio wyprofilowany.

Jakie jeszcze powinny być dobre podkłady poporodowe? Artykuły higieniczne muszą być chłonne, miękkie i delikatne oraz oddychające. W ten sposób zagwarantujesz sobie nie tylko zminimalizowane ryzyko powstawania podrażnień, ale także zadbasz o prawidłową cyrkulację powietrza.

Dlaczego warto stosować podkłady poporodowe?

Wiesz już, jakie podkłady poporodowe wybrać. Dlaczego warto w ogóle je kupić? Przede wszystkim w celu zapewnienia sobie komfortu i swobody. Pierwsze dni połogu to czas, który powinnaś spędzać z dzieckiem, a nie martwić się o to, czy zwykła podpaska poradzi sobie z krwawieniem.

Co więcej, artykuły higieniczne dla świeżo upieczonych mam są także najlepszym sposobem na wietrzenie okolic intymnych i chronienie ich przed pojawieniem się bolesnej infekcji. W przeciwieństwie do podpasek podkłady poporodowe nie powodują podrażnień i otarć. A do tego są łatwe w zakładaniu i wygodne oraz bez problemu radzą sobie z neutralizowaniem nieprzyjemnych zapachów.

A może warto zainwestować w majtki poporodowe?

Ciekawym pomysłem są także majtki poporodowe, czyli specjalny rodzaj bielizny, dzięki któremu zapewnisz sobie jeszcze większą wygodę. Tego typu modele sprzyjają również zachowaniu zdrowia i odpowiedniej higieny miejsc intymnych, a dzięki dopływowi powietrza mogą przyspieszać gojenie się ran. Oczywiście, majtki bez problemu podtrzymują podkłady poporodowe.

Pamiętaj, aby zarówno podkłady, jak i majtki poporodowe nie były zbyt ciasne! Za mała bielizna i artykuły higieniczne mogą wpływać na zwiększenie bólu, który już i tak towarzyszy kobietom w pierwszych dniach połogu. Wybierając idealną bieliznę, upewnij się, aby nigdzie nie uciskała.