- Hydrożelowe wkładki do karmienia
Najważniejszą funkcją tego produktu jest łagodzenie uczucia obolałych piersi i posiniaczonych sutków. Takie wkładki można chłodzić w lodówce przed użyciem. Zimna hydrożelowa wkładka będzie działała jak kompres, zmniejszając dolegliwości bólowe, wyciszając zapalenie i zmniejszając objawy zapalenia.
- Domowe wkładki laktacyjne
Okazuje się, że możesz łatwo i szybko zrobić wkładki laktacyjne w domu. Wkładki laktacyjne możesz stworzyć z podpasek, które należy odpowiednio przyciąć, by zmieściły się w biustonoszu (jednorazowe domowe wkładki laktacyjne) lub ze starej poszewki na poduszkę, którą trzeba pociąć na kilka-kilkanaście małych kawałków, i następnie zszyć je ze sobą. Tak przygotowaną wkładkę wystarczy umieścić między sutkiem a biustonoszem. Będzie to domowa wielorazowa wkładka laktacyjna, która posłuży ci przez dłuższy czas, o ile będzie wykonana z dobrej jakości bawełny, która dobrze wchłania.
Wkładki laktacyjne – jak używać?
Instrukcja zakładania wkładek powinna być dołączona do opakowania. Należy się z nią zapoznać przed użyciem. Jednorazowa wkładka laktacyjna posiada z tyłu warstwę chroniącą stronę klejącą. Należy ją usunąć i umiejscowić wkładkę w taki sposób, by zakrywała brodawkę sutkową w całości.
Pamiętaj, by wkładkę nakładać na oczyszczone, suche piersi. Resztki mleka w okolicy brodawki mogą sprzyjać infekcjom, dlatego warto przecierać brodawkę za pomocą miękkiego ręcznika podczas każdej zmiany wkładek.