Data publikacji:

Jakie LEGO City do 50 zł wybrać?

Klocki LEGO od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród małych i dużych. Powstało wiele różnych serii dopasowanych do wieku, płci oraz zainteresowań, dlatego każdy ma szansę znaleźć dla siebie idealny zestaw. Jedną z najpopularniejszych serii jest LEGO City, która skierowana jest przede wszystkim do dzieci powyżej czwartego roku życia. W poniższym artykule podpowiemy, jakie zestawy LEGO City do 50 zł wybrać, aby uszczęśliwić pociechę, a przy okazji nie zrujnować budżetu.
lego city do 50 zł

Czym charakteryzuje się seria LEGO City?

Zestawy wchodzące w skład serii LEGO City przeznaczone są przede wszystkim dla starszych przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Każdy z tych zestawów porusza różne aspekty dotyczące miejskiego życia. Dzieci mogą wcielić się m.in. w role strażaków, policjantów, lekarzy, a także poprowadzić śmieciarkę, polatać helikopterem lub rozpędzić po torach pociąg. Na uwagę zasługuje również fakt, że zestawy wchodzące w skład serii można ze sobą łączyć, tworząc w ten sposób całe miasta tętniące życiem. LEGO City dostępne jest w zróżnicowanych cenach. Znajdziemy w niej zestawy do 50 zł (mniejsze), jak i powyżej 100 zł.
Do każdego zestawu LEGO dołączona jest szczegółowa instrukcja, jednak producent zachęca do pobrania specjalnej aplikacji na smartfony i tablety „Instrukcje budowania LEGO”, która rozszerza papierową wersję o trójwymiarowe modele.

Jakie LEGO do 50 zł wybrać? Nasze propozycje

LEGO City Radiowóz (60312)

Zestaw LEGO City Radiowóz zawiera przede wszystkim sportowy wóz policyjny. Auto wyposażone jest w charakterystyczne felgi oraz błotniki. Zabawę uświetni również minifigurka policjanta, który posiada latarkę oraz czapkę. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej piątego roku życia i składa się z 94 elementów. Jego cena zaczyna się od 31 zł.

LEGO City Strażacki quad (30361)

Ten malutki zestaw składający się z pojazdu strażackiego i minifigurki strażaka należy do najtańszych na liście naszych propozycji, ponieważ jego cena zaczyna się od 15 zł. Doskonale nadaje się do samodzielnej zabawy, jak i do rozbudowy większego kompletu klocków. W jego skład wchodzi 39 elementów. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej piątego roku życia.

LEGO City Zamiatarka (60249)

LEGO City Zamiatarka nieco wykracza kryterium „do 50 zł” (można go kupić za 55 zł), ale z pewnością zestaw jest warty uwagi. Ten komplet klocków to nic innego jak klockowa replika zamiatarki ulic. Pojazd nie tylko ciekawie wygląda, ale również ma fajne wyposażenie, ponieważ przytwierdzone zostały do niego obracające się szczotki. Dodatkowo w skład zestawu wchodzi minifigurka kierowcy zamiatarki, łopata oraz kosz na śmieci. Komplet LEGO City Zamiatarka składa się z 89 elementów i przeznaczony jest dla dzieci od piątego roku życia.

LEGO City Pojazd do robót drogowych (60284)

LEGO City Pojazd do robót drogowych rozbudzi dziecięcą wyobraźnię i pozwoli pociechom wcielić się w rolę fachowców od łatania dziur lub poprawiania nawierzchni. Auto zostało wyposażone w ładowarkę z ruchomą łyżką. Dodatkowo zostały dołączone do niego akcesoria, takie jak pachołki, łopata, taczki oraz znak robót drogowych. Nie mogło zabraknąć również minifigurki robotnika LEGO. Zestaw składa się z 58 elementów o łatwym poziomie trudności i przeznaczony jest dla dzieci od czwartego roku życia. Można go kupić w cenie 33 zł.

LEGO City Stoisko z hot dogami (30356)

W mieście nie powinno zabraknąć miejsc, w których można coś zjeść i twórcy LEGO o tym pamiętali. Jedną z gastronomicznych propozycji do klockowego miasteczka jest Stoisko z hot dogami. W skład tego małego zestawu wchodzi wózek z hot dogami wyposażony w parasolkę, kosz na śmieci, a także akcesoria: kiełbasa oraz bułka. Komplet klocków składa się z 43 elementów i przeznaczony jest dla pociech od piątego do dwunastego roku życia. Jego cena rozpoczyna się od 39 zł.

LEGO City Samochód sportowy (60285)

W mieście małego konstruktora nie powinno zabraknąć samochodu sportowego, warto więc sprezentować mu takie auto. LEGO City Samochód sportowy to propozycja do 50 zł, która zainteresuje nie tylko fanów szybkich pojazdów. Szczegóły w stylu kabina dla minifigurki, aerodynamiczne nadwozie czy możliwość przebudowy auta na kabriolet przyciągnie dziecko na wiele godzin. Zestaw LEGO City Samochód sportowy składa się z 89 elementów i przeznaczony jest dla dzieci powyżej piątego roku życia. Można go kupić już za 44 zł.

LEGO City Quad ratowników dzikich zwierząt (60300)

Dzieciom, którym nieobojętne są losy mieszkańców lasów, sawann lub łąk, z pewnością przypadnie do gustu zestaw LEGO City Quad ratowników dzikich zwierząt. W skład tego kompletu do 50 zł wchodzi quad z chwytakiem oraz dron – wszystko po to, aby minifigurka badacza mogła pomóc małpom oraz czarnemu skorpionowi. Całość utrzymana jest w klimacie sawanny. Zestaw LEGO City Quad ratowników dzikich zwierząt składa się z 74 elementów i przeznaczony jest dla dzieci od piątego roku życia. Można kupić go od 36 zł.

LEGO City Płonący grill (60212)

Zestaw LEGO City Płonący grill umożliwi młodemu konstruktorowi wcielić się w rolę strażaka biorącego udział w bohaterskiej akcji. Okazuje się bowiem, że w miasteczku ktoś zapomniał o rozpalonym grillu i ten stanął w płomieniach! Pociecha ma do dyspozycji przepiękny i funkcjonalny wóz strażacki, który został wyposażony m.in. w wąż strażacki oraz w podnoszony wysięgnik. Dodatkowe akcesoria, takie jak hot dog, toporek strażacki oraz klocki przedstawiające płomienie i wodę, rozbudzą dziecięcą wyobraźnię i zaangażują najmłodszych w wielogodzinną zabawę. Zestaw LEGO City Płonący grill można kupić już za 50 zł. Przeznaczony jest dla dzieci od czwartego roku życia.
Zdjęcie: yanadjana/Envato Elements
Autor: Agnieszka Ragus