Data publikacji:

Jakie LEGO dla dziewczynki 6 lat wybrać?

Małe dziewczynki chętnie bawią się nie tylko lalkami, misiami czy samochodami. Równie ochoczo sięgają po klocki, które potrafią zająć je na wiele godzin. Jakie LEGO dla dziewczynki 6 lat wybrać? Które zestawy będą dopasowane do jej wieku i rozwoju? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i wybierz najlepsze zestawy.
lego dla 6 latki

Klocki LEGO dla dziewczynki 6 lat

Jakie najlepsze będą klocki LEGO dla 6 latki? Dziewczynki z pewnością częściej niż chłopcy zdecydują się na kolorowe zestawy, w których będą mogły przenieść się do świata pomocnych lekarzy i weterynarzy, właścicielek uroczych kawiarni, zakładów fryzjerskich czy wielbicielek relaksu na świeżym powietrzu. Przy zakupie LEGO dla dziewczynki 6 lat warto więc wziąć przede wszystkim serię LEGO Friends. W wymyślonym miasteczku Heartlake City pięć najlepszych koleżanek o imionach Olivia, Stephanie, Mia, Emma i Andrea przeżywają różne perypetie. Dziewczynki mają możliwość personalizowania swoich postaci, dzięki czemu zabawa klockami jest jeszcze bardziej wciągająca. Salon fryzjerski specjalnie dla kudłatych czworonogów, centrum handlowe albo szpital to jedne z wielu dostępnych światów klocków LEGO dla małych dziewczynek.

Warto jednak pamiętać, że klocki LEGO dla dziecka, które ma 6 lat, to nie tylko zestawy Friends. Dziewczynka w tym wieku ucieszy się także z innych serii, nawet docelowo tworzonych dla chłopców lub młodszych dzieci.

LEGO Duplo dla dziewczynki 6 lat

Zestawem LEGO Duplo, którym chętnie się pobawi się dziecko mające 6 lat, a w szczególności dziewczynka, to Dom rodzinny. Pociecha ma możliwość wykazać się w budowaniu trzypiętrowego modułowego budynku. Chociaż stworzenie domku przez dziecko w takim wieku może się wydawać proste, to z pewnością nie będzie się ono nudzić już po jego powstaniu. Bogate wyposażenie domu zaangażuje dziewczynę na wiele godzin. Przygotowywanie posiłków prosto z piekarnika? Codzienne wstawanie do szkoły i pracy? Jazda autem? To wszystko możliwe! Nic tak nie wciągnie jak symulacja dnia codziennego pod postacią kolorowych klocków.

Klocki LEGO Friends dla dziewczynki 6 lat – przegląd ciekawych propozycji

LEGO Friends Restauracja w Heartlake

Pozwól sześciolatce wcielić się we właścicielkę lokalu gastronomicznego dzięki zestawowi Restauracja w Heartlake. Uroczy piętrowy budynek knajpki posiada bogato wyposażone pomieszczenia. W kuchni znajdziemy komplet niezbędnych naczyń (np. patelnię) oraz piec do pizzy. Na piętrze budowli znajduje się część przeznaczona specjalnie dla gości restauracji. Nie zabrakło także takich atrakcji jak barek sałatkowy czy skuter do rozwożenia jedzenia. Dziewczynka będzie zachwycona własną małą knajpką! Restauracja nie zajmuje za dużo miejsca, ponieważ jej wymiary to 17 x 24 x 12 cm. 

LEGO Friends Salon Fryzjerski w Heartlake

A może metamorfoza fryzury? Czemu nie! Zaproś sześciolatkę do otworzenia własnego salonu fryzjerskiego lub zaproponuj jej wcielenie się w klientkę takiego miejsca. Niech wyzwoli swoją kreatywność zmieniając mini laleczkom kolor włosów na fioletowy, a następnie na różowy. A może sześciolatka wymyśli jeszcze inną stylistyczną kombinację? Czarne loki? I to wszystko bez użycia prawdziwej farby do włosów i innych szkodliwych dla małych dziewczynek elementów. Bogaty w akcesoria zestaw pozwoli na niezliczoną liczbę kombinacji uczesań.

LEGO Friends Centrum Sportowe

 Dla aktywnych dziewczynek w przerwach między gimnastyką a innymi zajęciami sportowymi proponujemy zestaw klocków Centrum Sportowe. Nawet jeśli sześciolatka nie przepada za sportem, być może właśnie taki komplet LEGO rozbudzi w niej nowe zainteresowania.
328 elementów LEGO Friends Centrum Sportowe składają się na nowoczesny klub fitness, w którym mieszkańcy Heartlake City dbają o swoją kondycję i dobre samopoczucie. Dziecko może wcielić się w trenera figurek dołączonych do zestawu lub poudawać, że samemu ćwiczy. Kto wie, może po odłożeniu klocków sześciolatka sama wyjdzie choćby poskakać na skakance?

LEGO Super Hero Girls Harley Quinn na ratunek

 Kto powiedział, że dziewczynki mają się bawić wyłącznie słodkimi zestawami małych kotków, piesków czy wypieków? Wśród sześciolatek z pewnością nie brakuje superbohaterek! Dla nich i dla fanek przygód bohaterów o nadprzyrodzonych mocach powstał zestaw Super Hero Girls Harley Quinn na ratunek. Pozwól młodej damie wraz z Harley Quinn pokonać Zielonych Kryptomitów, zanim będzie za późno i przejmą oni cały sejf. Niech tylko nie da się trafić słodkim ciasteczkiem z wyrzutni babeczek! 

LEGO Disney Karawana podróżna Roszpunki

A może dla odmiany wcielenie się w księżniczkę Disneya? Zapraszamy w podróż karawaną podróżną Roszpunki. Sześciolatka może zostać główną bohaterką lub wcielić się w kompankę jej przygód w królestwie Corony. Otwierana karawana wyposażona jest m.in. w kuchenkę turystyczną, schowek na skrzynię oraz wysuwane łóżko. Wśród dostępnych akcesoriów możemy wyróżnić również koronę, patelnię, a także bagietkę. 

LEGO Dots Tęczowy stojak na biżuterię

Kreatywne sześciolatki z pewnością będą się świetnie bawić, tworząc własny stojak na biżuterię. Taką możliwość daje zestaw LEGO dla dziewczynki 6 lat Tęczowy stojak na biżuterię. Mogą one zarówno skorzystać z gotowych wzorów, jak i wymyślić własny, a następnie dowolnie go modyfikować. Aż 213 elementów umożliwia tworzenie coraz to nowszych stojaków – ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Dołączona do zestawu tacka umożliwia przechowywanie m.in. takich akcesoriów jak pierścionki, gumki do włosów oraz spinki do włosów. Ponadto pięć wieszaków przyczepianych do chmurki z klocków pozwala na powieszenie bransoletek, łańcuszków i koralików.
Autor: Agnieszka Ragus