Data modyfikacji:

Jakie łóżko dla 9-latki jest najlepsze?

 Wybór odpowiednich mebli do pokoju dziecięcego jest nie lada wyzwaniem. Muszą nie tylko podobać się dziecku, ale również zapewnić mu maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Szczególnie trudne jest podjęcie decyzji, co do wyboru łóżka. Czy powinno być dopasowane do wzrostu dziecka, czy też lepiej od razu postawić na „dorosły” model? Z czego powinno być wykonane? Wątpliwości jest naprawdę sporo. Postanowiliśmy je rozwiać. Odpowiadamy na pytanie, jakie łóżko dla 9-latki wybrać, by było ono nie tylko wygodnym miejscem wypoczynku, ale również prawdziwą ozdobą pokoju.

Wybierając łóżko dla 9-latki, warto wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, które wpłyną na to, czy nasz zakup będzie udany. Przede wszystkim warto zastanowić się, z jakich materiałów ma być wykonane. Czy chcemy, aby było to łóżko sypialniane, czy model składany? Warto zastanowić się również nad wymiarami oraz stylistyką łóżka. Nie sposób nie wziąć również pod uwagę upodobań dziecka, które ma z łóżka korzystać. To przecież jego mebel, powinien więc spełniać wszystkie oczekiwania dziewczynki.
łóżko dla 9 latki

Jakie wymiary powinno mieć łóżko dla 9-latki?

Jedną z najważniejszych kwestii, na jakie warto zwrócić uwagę, poszukując łóżka dla 9-latki, są jego wymiary. Na rynku możemy znaleźć łóżka o wymiarach 140 x 70 cm czy 160 x 80 cm. Łóżko takie będzie odpowiednie dla 9-letniej dziewczynki i zapewni jej komfort snu. Musimy jednak mieć świadomość, że nie posłuży jej zbyt długo. Tymczasem większość z nas chce kupić mebel, który będzie mógł być użytkowany przez co najmniej kilka lat. Dlatego też o wiele lepszym rozwiązaniem jest wybór łóżka o wymiarach 180 x 90 cm - takie łóżko z powodzeniem posłuży również nastolatce. Jeśli zaś dysponujemy odpowiednią przestrzenią w pokoju dziecka, warto wybrać model „dorosły” o długości 200 cm. Wówczas możemy mieć pewność, że zapewnimy dziecku pełnię komfortu przez długi czas. 

Łóżko z materacem czy składana kanapa?

 Kupując łóżko dla 9-latki, warto zastanowić się również nad jego formą. Obecnie coraz popularniejsze są łóżka sypialniane, których nie musimy składać na dzień. To eleganckie i jednocześnie praktyczne rozwiązanie. Wystarczy odpowiednio je zasłać, by nie sprawiało wrażenia chaosu w dziecięcym pokoju, a jednocześnie zapewniało dziecku możliwość położenia się i odpoczynku, kiedy tylko ma na to ochotę.

Alternatywą są składane kanapy i narożniki z funkcją spania, które sprawdzą się w przypadku, gdy dysponujemy ograniczoną przestrzenią w pokoju dziecięcym. Musimy jednak mieć świadomość, że rzadko kiedy są w stanie zapewnić taki komfort snu jak dobry, nowoczesny materac dobrany do potrzeb dziecka. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj łóżka się zdecydujemy, pamiętajmy, że powinno być solidne i trwałe, stawiajmy na drewno oraz metal, a także naturalne, odporne na zabrudzenia tkaniny. Wówczas łóżko dłużej prezentować się będzie doskonale. 

Zdobione łóżko dziecięce - czy to dobry pomysł?

W ofertach sklepów meblowych możemy obecnie znaleźć szeroką ofertę dziecięcych łóżek, które ozdobione są postaciami z bajek, wizerunkami zwierząt lub innymi ozdobami. Bardzo modne są również łóżka przybierające fantazyjne kształty domków, samochodów, rakiet kosmicznych czy łódek. Łóżka takie zazwyczaj są przez dzieci uwielbiane, maluchy chętnie decydują się na samodzielne spanie w tak wyjątkowych warunkach. Czy jednak zakup takiego łóżka dla 9-latki jest dobrym pomysłem? Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że upodobania dziewczynki w tym wieku szybko mogą się zmienić i łóżko nie będzie wówczas pasowało do jej pomysłu na wystrój pokoju. Co więcej, tego typu łóżka dziecięce zazwyczaj mają mniejsze wymiary, przez co nie będą odpowiednie, gdy dziecko urośnie. 

Łóżko dla 9-latki - poznaj nasze propozycje

Wiemy już, czym powinno charakteryzować się idealne łóżko dla 9-latki. Przedstawmy teraz kilka modeli, które doskonale sprawdzą się w tej roli. Poniżej znajdziesz nasze propozycje.
Pierwszym modelem łóżka dla 9-latki jest łóżko młodzieżowe 90 x 200 cm Borgen. To łóżko o „dorosłych” wymiarach oraz klasycznej, ponadczasowej stylistyce, dzięki czemu może posłużyć dziewczynce przez długi czas. Jego neutralna, biała kolorystyka sprawia, że doskonale pasować będzie do każdej aranżacji pokoju, nawet więc, jeśli upodobania dziecka się zmienią, nie trzeba będzie zmieniać umeblowania. Zaletą tego łóżka są również praktyczne szuflady na pościel lub inne drobiazgi.
Ciekawą propozycją łóżka dla 9-latki jest również Elior Drewniane łóżko dziecięce domek Lumo 5X. Duże wymiary łóżka idą w parze z dziecięcą stylistyką. Drewniana rama w kształcie domku zachęca do samodzielnego spania w swoim pokoju, a jednocześnie pełni walory dekoracyjne. Warto wspomnieć o tym, że mebel posiada solidną konstrukcję oraz nisko położony materac - zapewni więc dziecku maksymalny komfort i bezpieczeństwo.
Na uwagę zasługuje również Elior Łóżko dziecięce z materacem Nolia. Jest co prawda nieco mniejsze niż wyżej wspomniane propozycje, jednak z powodzeniem posłuży dziecku przez kilka lat. Na uwagę zasługują jego wycinane w serca drewniane zagłówek oraz zanóżek, które z pewnością przypadną do gustu każdej małej elegantce.
Podsumowując, 9-latka to dziewczynka, która jest już poważną uczennicą i która ma jasno skonkretyzowane upodobania. Warto więc wziąć pod uwagę jej zdanie dotyczące zakupu konkretnego modelu łóżka. Jednocześnie jednak pamiętajmy, że dziecko w tym wieku szybko rośnie, a jego upodobania czy zainteresowania mogą się zmienić. Dlatego też dobrym pomysłem jest zakup „dorosłego” łóżka, którego wzornictwo będzie dopasowane do stylistyki dziecięcego pokoju. Na szczęście w ofertach sklepów meblowych nie brakuje łóżek, które spełniają te kryteria. 
Autor: Kamila Łońska-Kępa