Data publikacji:

Narzędzia dla dzieci – najlepsze zabawki dla małych majsterkowiczów

Zestaw narzędzi dla dzieci to podarunek idealny dla malucha powyżej 3. roku życia. Maluchy chętnie naśladują dorosłych wykonując różne prace domowe, w tym te, w których trzeba coś zbudować lub naprawić. Podpowiadamy, jaki zestaw zabawek okaże się najlepszym prezentem dla malucha „złotej rączki”.
narzędzia dla dzieci

Jakie zabawki-narzędzia są najlepsze?

 1. Zestawy narzędzi dla dzieci – dlaczego warto?
 2. Najlepsze narzędzia dla dzieci – ranking
 3. Zestawy narzędzi dla dzieci
 4. Narzędzia dla dzieci – pojedyncze zabawki

3-letni maluch bacznie obserwuje swoich rodziców i chce się do nich jak najbardziej upodobnić. To właśnie dlatego dzieci tak chętnie bawią się w dom, pracę czy sklep, pielęgnują lalki, gotują, ale również majsterkują. Drewniane czy plastikowe narzędzia dla dzieci podbijają nie tylko serca chłopców, ale i dziewczynek. Jak się okazuje, takie zabawki nie tylko sprawiają mnóstwo frajdy, ale też wpływają pozytywnie na rozwój brzdąca.

 • Narzędzia dla dzieci wpływają na rozwój motoryki małej – zwiększają sprawność małych rączek.
 • Zabawa takimi akcesoriami, jak np. śrubokręty będzie pomocna w nauce stron. Dzięki niej dziecko nauczy się, gdzie jest prawo, a gdzie lewo.
 • Zestawy narzędzi dla dzieci zapewniają świetny trening skupienia i cierpliwości.
 • Narzędziowe zabawki, których celem jest budowa, pobudzają dziecięcą kreatywność i wyobraźnię przestrzenną.

Dzięki narzędziom dla dzieci, maluch spędzi czas na świetnej zabawie ze znajomymi, rodzeństwem czy też rodzicami (jesteśmy pewni, że niejeden tatuś będzie zachwycony). Taka rozrywka może być również pierwszym krokiem ku prawdziwemu hobby. Kto wie, może twoje dziecko wyrośnie na prawdziwego konstruktora lub mechanika?


Przeczytaj także: Jak zrobić piasek kinetyczny? Sprawdź domowe przepisy!


Warto dodać, że zabawkowe narzędzia odciągną uwagę malucha od tych prawdziwych, które niejednokrotnie mogą być dla niego zagrożeniem. Jeśli twoje dziecko chętnie podkrada śrubokręty, najwyższa pora podarować mu jego własny komplet narzędzi.

Jakie narzędzia dla dzieci zasługują na uwagę? Postawić na pojedyncze zabawki, a może pełne zestawy? Zapoznaj się z listą świetnie ocenianych zabawek dla majsterkowiczów i wybierz coś dla swojej pociechy!

Narzędzia dla dzieci w zestawach to idealna propozycja dla maluchów lubiących bawić się w kącikach zabawach. Wystarczy odrobina przestrzeni, by przemienić dziecięcy pokoik w magiczny zakątek – warsztat mechanika z prawdziwego zdarzenia.

 • Smoby, warsztat z narzędziami dla dzieci

Jeśli masz w domu małego miłośnika śrubek, młotków i kluczy, podaruj mu komplet narzędzi do złudzenia przypominających te prawdziwe. Stolik z narzędziami dla dzieci Smoby zawiera wszystko to, o czym może marzyć kilkuletni mechanik.

 • Skrzynka z narzędziami dla dzieci od Boba Budowniczego

Kto zna się najlepiej na budowaniu i naprawianiu? To oczywiste: Bob Budowniczy! Jeśli twoje dziecko uwielbia kreskówkę o słynnym budowniczym, skrzynka z jego narzędziami z pewnością je ucieszy. W poręcznym pudełku znajdują się młotek, śruby, kombinerki i wiele innych skarbów majsterkowicza.

 • Walizka z narzędziami dla dzieci

Jeśli poszukujesz drewnianego zestawy narzędzi dla dziecka to ta propozycja  sprawdzi się doskonale. To spora walizka na narzędzia, która zawiera całe mnóstwo przyborów majsterkowicza. Dzięki poręcznej formie, walizkę można zabrać ze sobą w podróż.

 • Ecotoys, drewniane narzędzia dla dzieci

Firma Ecotoys słynie ze świetnej jakości drewnianych zabawek. Stolik z narzędziami dla dzieci ucieszy chłopców i dziewczynki kochających majsterkować, a ponadto okaże się pomocny w nauce nowych kształtów. Dodatkowo wygląda niezwykle stylowo – będzie stanowił świetne uzupełnienie pokoju dziecka urządzonego w klimacie skandynawskim.
Dziecku, które tylko od czasu do czasu lubi bawić się mechanicznymi zabawkami, warto podarować pojedyncze zabawki nawiązujące do napraw i budowy. Takie gadżety mogą być świetnym uzupełnieniem np. zestawów zabawek z klockami. Dodatkowo bez problemu można zabrać je ze sobą do piaskownicy lub przedszkola.

 • Smoby, wiertarko-wkrętarka Boba Budowniczego
Narzędzia dla dzieci na baterie dadzą maluchowi jeszcze większe poczucie, że upodabnia się do dorosłych. Jesteśmy pewni, że wiertarko-wkrętarka zaradnego Boba sprawi, że zabawie nie będzie końca!

 • Mellisa & Doug, klocki z młotkiem

Twój maluch kocha wbijać gwoździe? Aby uchronić domowe sprzęty i meble przed rączkami małego majsterkowicza, podaruj mu zabawkowy młotek, którym może wbijać drewniane klocki.

 • Klein, zabawkowa piła łańcuchowa

Dziecko aspirujące do roli drwala oszaleje z radości, gdy otrzyma piłę łańcuchową. Ta wygląda łudząco podobnie to prawdziwej! Oczywiście zabawka jest całkowicie bezpieczna – mogą sięgnąć po nią dzieci od 3. roku życia.

 • Smoby, strój Boba Budowniczego

Każdy szanujący się mechanik lub budowniczy musi posiadać odpowiedni strój. Miłośnicy sprytnego Boba będą mogli się do niego upodobnić dzięki tej kamizelce z kaskiem.
Narzędzia dla dzieci to zabawki, które sprawiają mnóstwo radości i pozwalają maluchowi upodobnić się do majsterkujących dorosłych. To również akcesoria, dzięki którym maluch trenuje umiejętności manualne, kreatywność i logiczne myślenie. Zabawki małego mechanika powinny znaleźć się w pokoju każdego kilkulatka!