Data modyfikacji:

Zabawki antystresowe i progresywne – czym są i dlaczego warto je kupić?

Dzieciństwo to czas beztroski, nauki i godzin spędzonych na zabawie. Jednak zdarzają się sytuacje, w których dziecko jest szczególnie narażone na stres.

Aby ułatwić mu poradzenie sobie z negatywnymi emocjami, warto kupić zabawki antystresowe i progresywne. Czym są i dlaczego warto mieć je w swoim domu? Sprawdzamy!

zabawki antystresowe i progresywne

Czym są zabawki antystresowe i progresywne?

Emocje towarzyszą nam od najmłodszych lat – już w okresie dzieciństwa jesteśmy narażeni na stres i sytuacje, w których napięcie odbija się na naszym samopoczuciu.

Jeśli chcesz zadbać o równowagę psychiczną i fizyczną swojego dziecka, to strzałem w dziesiątkę mogą okazać się popularne zabawki antystresowe i progresywne. Gadżety nie tylko pomagają zapanować nad emocjami, ale także wspierają prawidłowy rozwój malucha.

W przeciwieństwie do dorosłych, dzieci nie mają jeszcze wypracowanych technik radzenia sobie z negatywnymi emocjami. W stresujących momentach reagują złością i lękiem, obgryzając paznokcie czy skórki.

Właśnie dlatego tak ważna jest pomoc w przekierowaniu ich uwagi na coś innego, pozytywnego – i tu z pomocą przychodzą zabawki antystresowe, które zaliczamy do zabawek progresywnych.

Zabawki antystresowe i progresywne to specjalnie zaprojektowane gadżety, których zadaniem jest obniżenie napięcia, zmniejszenie stresu i pomoc w poradzeniu sobie z negatywnymi emocjami. Ich mały kształt sprawia, że dziecko może mieć je zawsze przy sobie.

Na rynku znajdziesz takie zabawki jak gniotki, piłki z wypustkami, fidget spinner - gadżet, który podbija świat, masy plastyczne czy układanki przestrzenne.

Zabawki antystresowe i progresywne – zalety

Zabawki antystresowe i progresywne nie bez powodu zagościły w polskich domach i przedszkolach. Gadżety zapewniają nie tylko świetną zabawę i frajdę, ale także wpływają pozytywnie na prawidłowy rozwój dziecka. Jakie są ich najważniejsze zalety?

Jedną z największych zalet zabawek jest pomoc w zmniejszeniu napięcia emocjonalnego i sprawienie, że dziecko się relaksuje. Podczas zabawy gniotkami i innymi gadżetami włókna mięśniowe są rozluźniane, a maluch najzwyczajniej w świecie ma czym zająć ręce. Dzięki temu nie obgryza paznokci czy nie ssie palca lub innych przedmiotów.

Zabawki antystresowe i progresywne wzmacniają również mięśnie kończyn górnych, w szczególności palców i dłoni. Gadżety mają pozytywny wpływ na motorykę małą, pomagają ją trenować, a do tego okazują się pomocne w trakcie nauki wykonywania innych czynności, zwłaszcza tych, które wymagają od dziecka precyzji.

Zabawa wspomaga także koncentrację i stymuluje logiczne myślenie, a to wszystko przy poprawie nastroju. Zamiast skupiać się na negatywnych emocjach, dziecko poświęca uwagę zabawie. Co więcej, gadżety okazują się również pomocne podczas masażu kończyn górnych i dolnych.

Polecane zabawki antystresowe

Ciasteczka gniotki antystresowe MGA NUM NOMS to uniwersalne zabawki dla dzieci po 3. roku życia, które wykonano z tworzywa sztucznego – miękkiej i miłej w dotyku pianki.

Elastyczne gadżety mogą być dowolnie ściskane i ugniatane, aby po chwili wrócić do swojego pierwotnego kształtu. Gniotki mają także przyjemny zapach i są dostępne w uroczych opakowaniach przypominających babeczki.

Antystresowy gniotek NUM NOMS w kształcie ciastka łączy w sobie uroczy wygląd ze słodkim zapachem. Elastyczny i przyjemny w dotyku materiał pomaga w zmniejszeniu napięcia emocjonalnego u dziecka w wieku przedszkolnym.

Wystarczy, że maluch weźmie gadżet w ręce i zacznie go ugniatać, aby się rozluźnić i zrelaksować. Zabawka antystresowa została wyposażona w mały sznureczek, dzięki któremu można przyczepić ją do plecaka.