Data publikacji:

Jaki prezent dla 13-latka do 30 zł?

Szukasz wyjątkowego prezentu dla trzynastolatka, a masz do dyspozycji niewielki budżet? Przygotowaliśmy dla ciebie listę pomysłów na odpowiedni i ciekawy prezent dla 13-latka, który możesz kupić do 30 zł. Dzięki naszemu zbiorowi inspiracji bez problemu wybierzesz coś idealnego, co sprawdzi się jako miły upominek i sprawi przyjemność trzynastolatkowi. Zapraszamy do lektury!
prezent dla 13-latka do 30 zł

Prezent dla 13-latka do 30 zł – na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od wartości upominku, przy poszukiwaniu prezentu dla trzynastolatka zwróć uwagę na jego zainteresowania. To, co robi po szkole i nauce, co sprawia mu frajdę, może być dobrym kierunkiem przy wybieraniu gadżetu. Lubi jeździć na rowerze? Kup mu dodatkową lampkę albo odblaski. Gra na gitarze? Z pewnością ucieszy się z nowego zestawu kostek do gier. Dużo czyta? Kup mu zakładki do książek lub miesięczną subskrypcję którejś z platform oferujących różne tytuły do czytania i słuchania. Trzynastolatek z pewnością doceni fakt, że się orientujesz w jego zainteresowaniach i wspierasz jego pasje.
W roli prezentu dla 13-latka do 30 zł sprawdzą się również wszelkiego rodzaju gadżety, takie jak np. plakaty, długopisy, ołówki, kubki ze śmiesznymi napisami.

Brelok do kluczy

Raz na zawsze zażegnaj problem z identyfikacją przez trzynastolatka jego klucza i kup mu brelok. W budżecie do 30 zł masz szeroki wybór wzorów i wielkości. Możesz nawiązać do ulubionych postaci z filmów, książek lub seriali albo zainteresować. Ciekawym rozwiązaniem jest brelok z lampką.

Przybornik na biurko

Przybornik na biurko to prezent dla 13-latka do 30 zł, który pomoże mu w utrzymaniu porządku na biurku. Taki gadżet nie musi być jednak nudnym kubkiem! W sklepach znajdziesz wiele różnych wzorów i kolorów, które będą cieszyć oko nastolatka.

Selfie stick

Selfie stick („kijek do selfie”) to świetny gadżet dla trzynastolatka lubiącego robić zdjęcia, na których również on będzie się znajdować. Ten przedmiot pozwoli na zrobienie fotografii z większego dystansu, dzięki czemu więcej osób lub przedmiotów będzie widocznych w kadrze. To „przedłużenie ręki” jest bardzo proste w użyciu. W najtańszych wersjach najpierw należy w telefonie włączyć aparat, następnie ustawić samowyzwalacz, a na koniec wysunąć kijek i czekać, aż zdjęcie zostanie zrobione. Droższe modele oferują m.in. zrobienie fotografii za pomocą przycisku dostępnego w zasięgu dłoni trzymającej selfie stick lub zostały wyposażone w Bluetooth.

Kreatywny prezent dla 13-latka

Puzzle

Puzzle są dobrym pomysłem dla 13-latka, ponieważ taki prezent rozwinie w nim umiejętności logicznego myślenia. Ułożenie puzzli wymaga skupienia i zastosowania różnych strategii, co pozytywnie wpływa na rozwój tej zdolności. Poza tym układanie ich w całość wymaga skupienia uwagi na danej czynności, co pozytywnie wpływa na poprawę koncentracji. Ponadto puzzle mogą być świetnym sposobem na spędzanie czasu z rodziną. I to wszystko w cenie poniżej 30 zł!
Ciekawą alternatywą dla zwykłych układanek mogą być puzzle 3D. Puzzle tego typu składają się z elementów, które po złożeniu tworzą trójwymiarowy model, np. samochód, zwierzę, budynek lub fragment krajobrazu.

Logiczna układanka – tangram

Układanka, w której nastolatek musi np. dopasować do siebie w odpowiedni sposób elementy lub pozbyć się któregoś z nich, to prezent, który rozwinie nie tylko kreatywność, ale przede wszystkim zdolność logicznego myślenia oraz umiejętności manualne. Nieco zapomnianą łamigłówką jest tangram. Zabawa polega na skonstruowaniu jak największej liczby różnych kształtów przy użyciu tylko siedmiu dostępnych elementów.

Gadżety elektroniczne dla 13-latka

Powerbank

Powerbank to przydatne urządzenie do ładowania smartfonu, słuchawek i innych sprzętów, które potrzebują energii. Pozwoli ono na kontynowanie użytkowania urządzeń mobilnych, gdy bateria się rozładuje. Ten mały i poręczny sprzęt sprawdzi się w każdych warunkach: w szkole, na wycieczce lub podczas wyjścia ze znajomymi. To doskonały pomysł na prezent dla chłopca mającego nie tylko 13 lat, ale również 14, 15, a nawet dla starszych nastolatków.

Osłona na karty blokująca sygnał RFID

W etui na karty zbliżeniowe blokujące sygnał RFID można przechowywać karty płatnicze, identyfikacyjne lub bilety miejskie. Etui te posiadają specjalną warstwę, która blokuje sygnał RFID, co oznacza, że nie można skanować danych z kart za pomocą skanerów RFID. Dzięki temu zabezpieczeniu karty są chronione przed nieautoryzowanym dostępem do danych i strzeżone przed kradzieżą tożsamości lub kradzieżą kart.

Edukacyjny prezent dla 13-latka chłopca do 30 zł

Kalkulator

Kalkulator jest dobrym pomysłem na prezent dla nastolatka do 30 zł, ponieważ jest to przydatne urządzenie w szkole. Nastolatki uczą się matematyki na różnych poziomach trudności i mogą potrzebować kalkulatora do rozwiązywania złożonych zadań i problemów. Dodatkowo, kalkulator może być przydatny w innych przedmiotach, takich jak fizyka i chemia. Cena najbardziej podstawowych modeli zaczyna się od kilku złotych.

Podkładka pod myszkę

Podkładka pomoże w użytkowaniu myszy i ochroni biurko przed zarysowaniem. W budżecie do 30 zł dostaniesz szeroki wybór wzorów i kolorów. Możesz się zdecydować na coś, co będzie pasować do wystroju jego pokoju lub na coś, co jest związane np. z jego ulubionymi bohaterami literackimi lub filmowymi. Ciekawą propozycją może być również podkładka edukacyjna, na której znajdzie się np. układ okresowy pierwiastków chemicznych, mapa świata lub podstawowe wzory matematyczne.

Książka

Książka jest upominkiem, który z pewnością docenią mole książkowe. Młodzieżowe, fantasty, popularnonaukowe to tylko niektóre z propozycji, które mogą się sprawdzić jako prezent dla 13-latka. Niestety niewiele książek da się kupić w cenie do 30 zł. Co zatem w takiej sytuacji zrobić? Rozwiązaniem są outlety, antykwariaty lub księgarnie, które sprzedają książki po okazyjnych cenach. Warto tam zaglądać nie tylko wtedy, kiedy chcesz sprawić prezent nastolatkowi.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Agnieszka Ragus