Data publikacji:

Jaki prezent dla dziecka do 15 zł?

Wybór zabawek i gadżetów dla dzieci jest praktycznie nieograniczony. Kiedy jednak masz mocno ograniczony budżet, może ci się wydawać, że nie znajdziesz wartościowego upominku. Jeśli więc zastanawiasz się jaki prezent dla dziecka do 15 zł wybrać, to świetnie trafiłeś! W poniższym artykule zebraliśmy kilka pomysłów na prezenty, które są niedrogie, ale na pewno spodobają się pociechom.
prezent dla dziecka do 15 zł

Prezent dla dziecka do 15 zł - jaki wybrać?

Wybór upominków dla dzieci może być przyjemnym doświadczeniem, jeśli tylko wiesz, czym i dlaczego kierować się podczas wyboru prezentu, a także czego unikać.
Wszelkiego rodzaju interaktywne gry i układanki doskonale rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania problemów oraz umiejętności motoryczne. Z kolei takie zabawki jak zestawy artystyczne oraz instrumenty muzyczne rozwiną kreatywność u pociech.

Prezent dla dziecka za 15 zł – czego unikać?

Niestety nie każdy upominek dla dziecka do 15 zł będzie tym trafionym. Przede wszystkim unikaj prezentów, które będą zbyt brutalne (np. będą przedstawiały brutalne sceny), ponieważ mogą one zaszkodzić rozwojowi dziecka.
Unikaj również zabawek niedopasowanych do wieku dziecka. Zbyt proste będą nudzić pociechę, a zbyt skomplikowane mogą stanowić denerwującą przeszkodę, a nawet okazać się niebezpieczne (np. przez ryzyko połknięcia małych elementów).
Unikaj również wszystkiego, co jest zbyt hałaśliwe. Pociecha z pewnością ucieszy się z nowego instrumentu lub głośnej interaktywnej gry, jednak bardzo szybko zirytuje tym całe otoczenie.
Za każdym razem – niezależnie od budżetu, jaki posiadasz – upewnij się, że prezent, który chcesz kupić, nie będzie stanowić zagrożenia dla bezpieczeństwa. Unikaj upominków z bardzo małymi częściami lub ostrymi krawędziami.

Prezent na mikołajki dla dzieci do 15 zł

W szkołach organizowane są Mikołajki, podczas których dzieci kupują sobie wzajemnie prezenty w określonym limicie cenowym. Często limit ten wynosi 15 zł. Jaki zatem prezent na mikołajki można kupić dla dzieci do 15 zł? Jakie tanie gadżety dla dzieci szkolnych i przedszkolnych sprawdzą się najlepiej?

Kredki

Kredki to doskonały pomysł na mały upominek dla każdego chłopca i dziewczynki. Dzięki nim dziecko może rozwijać swoją wyobraźnię i mogą być sposobem na wyrażenie myśli oraz uczuć. Ciekawą alternatywą dla zwykłych kredek są kredki akwarelowe. Wystarczy ich końcówki zmoczyć w wodzie, by zaczęły zachowywać się jak farby.

Bransoletka lub brelok odblaskowy

Odblaskowy gadżet do połączenie zabawy z bezpieczeństwem. Kolorowy sympatyczny miś w neonowym kolorze albo opaska, którą można założyć na rękaw, nie tylko mogą ładnie wyglądać, ale przede wszystkim zapewnią odpowiednią widoczność dziecka dla kierowców, szczególnie po zmroku.

Piasek kinetyczny

Młodzi amatorzy wszelkich mas plastycznych z pewnością będą zachwyceni otrzymaniem piasku kinetycznego. Jest to specjalny piasek, który lepi się sam do siebie, ale nie pozostawia śladu na dłoniach. Można powiedzieć, że zachowuje się jak ciasto! Dzieci będą mogły ulepić z niego zamki, robić babki, a także formować go w przeróżne kształty – ogranicza je tylko wyobraźnia. Taki piasek łatwo jest posprzątać, a także utrzymać nad nim kontrolę: wystarczy wydzielić tylko trochę przestrzeni, aby zabawa toczyła się w najlepsze, niezależnie od pogody za oknem.

Kolorowanka

Kolorowanka to prezent dla dziecka do 15 zł, który łączy przyjemne z pożytecznym. Dzieci kolorujące obrazki stymulują swoją kreatywność oraz wyobraźnię oraz poprawiają swoje zdolności motoryczne. To także sposób na naukę poszczególnych kolorów, naukę skupienia uwagi oraz cierpliwości, a także doskonały wstęp do stawiania pierwszych liter.

Mini prezenty dla dzieci - przegląd propozycji

Bańki mydlane

Bańki mydlane bardzo tani, a zarazem uroczy prezent dla dziecka do 15 zł. Wytwarzanie baniek może być satysfakcjonującą rozrywką dla całej rodziny przez wiele godzin. Najpopularniejszym narzędziem do ich wytwarzania jest pojemnik wypełniony płynem i specjalna rurka, która najczęściej zostaje dołączona do zestawu. Można jednak pójść o krok dalej i kupić niewiele droższe, ale jeszcze ciekawsze gadżety w stylu generatora baniek zasilanego bateriami.

Kostka Rubika

Kostka Rubika to prezent dla dziecka, który możesz dostać do 15 zł, ale możesz również kupić go znacznie drożej. Niezależnie jednak od tego, ile wydasz na nią pieniędzy, cel z nią związany jest dokładnie taki sam: należy ją tak ułożyć, aby na każdej ściance był tylko jeden wybrany kolor. Kostka Rubika to świetny pomysł na gadżet dla nieco starszych dzieci, by mogły rozwijać swoje umiejętności logicznego myślenia. Młodsze natomiast mogą potraktować ją jako kolorową układankę, której można zmieniać ułożenie elementów.

Zabawka sensoryczna pop it

Zabawka sensoryczna pop it to niesamowicie wciągający i odstresowujący gadżet, od którego trudno oderwać się zarówno dzieciom jak i dorosłym. Jest on dostępny w przeróżnych wielkościach, kształtach i kolorach: od kwadratów, kół, po serduszka, a na dinozaurach kończąc. Jedyne, co trzeba z nim zrobić, to naciskać bąbelki. Materiały, z których są wykonane są maty są łatwe w utrzymaniu czystości i nadają się np. do zabrania do wanny.

Gra zręcznościowa z kuleczkami

Gra zręcznościowa z kuleczkami to forma rozrywki, w której chodzi o umieszczenie wszystkich kuleczek we właściwych miejscach (np. wyżłobionym otworze) za pomocą odpowiedniego przechylania całej zabawki. Jest nie tylko bardzo absorbująca, ale również pozytywnie wpływa na zmysł wzroku oraz motorykę. Takie gry dobrze sprawdzą się np. w czasie przerwy w szkole.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Agnieszka Ragus